Odnawialne źródła energii

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
najlepszymick
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 26/01/09, 10:20

Odnawialne źródła energii




przez najlepszymick » 26/01/09, 10:29

Oglądałem w zeszłym tygodniu program o nowych energiach i zadałem sobie pytanie, gdzie leży pilna potrzeba wymiany oleju? dlaczego wszyscy desperacko szukają nowych energii?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 15995
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5189




przez Remundo » 26/01/09, 10:38

: Chichot: Czy wiesz, jak mocno pedałować? jeśli tak, to faktycznie nie ma potrzeby wymiany oleju : Chichot:
0 x
Obraz
Olivier22
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 178
Rejestracja: 06/11/08, 16:41
Lokalizacja: 35 / 22
x 6




przez Olivier22 » 26/01/09, 15:21

Są 2 problemy:
-Złoża ropy naftowej wyczerpują się, a ich eksploatacja stale rośnie;
-Spalanie ropy naftowej generuje CO2, który sprzyja efektowi cieplarnianemu.

Dlatego też wykorzystanie ropy naftowej (lub innych paliw kopalnych) w dłuższej perspektywie pogłębia zmiany klimatyczne. To jest argument ekologiczny.
Argument finansowy (jedyny, który naprawdę interesuje międzynarodowe koncerny energetyczne...) jest taki, że jeśli nie opanujemy szybko źródła energii innego niż ropa naftowa, za 30–50 lat utkniemy w miejscu. Wracamy do roweru i maszyny parowej! Powstanie zatem ogromny rynek dla tych, którzy oferują nowy sposób (szybkiej) jazdy, dlatego nawet koncerny naftowe szukają dziś innych sposobów.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 236