Szczyt produkcji ropy

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
York3k2
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 17
Rejestracja: 30/03/06, 18:26

Szczyt produkcji ropy




przez York3k2 » 23/10/06, 22:56

Witam wszystkich, minęło trochę czasu.

Mój TIPE w sprawie reaktora Pantone poszedł całkiem nieźle, dostaliśmy 12/20 za brak doświadczenia, ale hej, z tego punktu widzenia też nie był to najłatwiejszy temat.

Dzisiaj kieruję mój TIPE na oszacowanie światowego szczytu wydobycia ropy przewidzianego przez pana Kinga Hubberta w 1956 roku. Nie mam trudności ze znalezieniem wartości produkcji itp. ale mam więcej problemów ze znalezieniem dokładnej zastosowanej metody. W ten sposób zwracam się do nawyków forum kto być może miałby głębszą wiedzę na ten temat, biorąc pod uwagę jego związek z ekonologią i reaktorem Pantone.

W skrócie: czy ktoś wie, gdzie mnie poprowadzić, aby znaleźć więcej szczegółów na temat matematycznego aspektu projekcji Hubberta? Szukałem, ale nie bardzo mogę znaleźć...

Z góry dziękuję wszystkim,

York3k2
0 x
freddau
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 641
Rejestracja: 19/09/05, 20:08
x 1




przez freddau » 24/10/06, 09:42

Nie masz problemów ze znalezieniem wartości prod.

Gratuluję, jeśli mają rację

Jeśli nie, lubię kryształową kulę jako metodę
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79125
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974




przez Christophe » 24/10/06, 11:56

0 x
Rulian
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 686
Rejestracja: 02/02/04, 19:46
Lokalizacja: Caen




przez Rulian » 24/10/06, 18:26

Teoretyczne wprowadzenie do PeakOil miałem dzięki świetnej stronie www.wolfatthedoor.com (sprawdź adres URL na gogolu). Pamiętam, że był wystarczająco rozbudowany, nie przesycony formułami.

Zawsze zaglądaj na oleocene.org, francuską witrynę referencyjną (dzięki ich forum). Wydaje mi się, że mają wiki, która działa dobrze… ale nie byłem, żeby przyjrzeć się bliżej.

Może przeszukując stronę ASPO. (www.peakoil.net). Jest to ODNIESIENIE jeśli chodzi o peakoil, ale niestety nie jeśli chodzi o tworzenie stron internetowych... Po angielsku bardzo chaotycznie... obowiązkowa motywacja.

Poszukaj w linkach dot forum oleocenu, muszą wymienić inne strony społecznościowe „peakników” za granicą, wielu mówi po angielsku. Muszą być dobre zasoby, aby wyciągnąć je z tej strony.

Jeśli nie napiszesz nam z tym raportu o bożym ogniu, to nic nie możemy dla ciebie zrobić. : Chichot:

Powodzenia.
0 x
Avatar de l'utilisateur
nonoLeRobot
Mistrz Kyot'Home
Mistrz Kyot'Home
Wiadomości: 790
Rejestracja: 19/01/05, 23:55
Lokalizacja: Beaune 21 / Paryż
x 13




przez nonoLeRobot » 24/10/06, 18:38

Cóż, nie ma nalegać, ale w „całkowicie proszę”, Jean Marc dobrze wyjaśnia, jak oszacować rezerwy ropy (ze sprawdzonymi i nieudowodnionymi rezerwami itp.). Jeśli nie masz książki, możesz znaleźć informacje na jego stronie: http://manicore.com, jest dość bałaganiarski, nie wahaj się użyć funkcji wyszukiwania w prawym dolnym rogu.

powodzenia
0 x
Rulian
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 686
Rejestracja: 02/02/04, 19:46
Lokalizacja: Caen




przez Rulian » 25/10/06, 10:10

Zrobiłem małe odwrócenie tematu (jeśli nawet mody się uruchomią, gdzie uciekasz : Mrgreen: ). Zostawiam ścisły temat modeli teoretycznych TIPE i Hubberta, aby podzielić się z wami pouczającym artykułem z Le Devoir (Quebec) na temat prawdopodobnych przyczyn nienormalnie niedźwiedziego zachowania ceny baryłki od końca lata.

http://www.ledevoir.com/2006/10/24/121154.html

Dla takich jak ja, którzy mają obsesję na punkcie krótkiego oleju, z pewnością Cię to zainteresuje. Porozmawiamy o tym ponownie w grudniu (patrz artykuł). (link znaleziony na forum oleocen)
0 x
York3k2
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 17
Rejestracja: 30/03/06, 18:26




przez York3k2 » 02/11/06, 11:37

Cóż, dziękuję wszystkim, spieszę się przyjrzeć temu wszystkiemu.

Jeśli nie, czy ktoś wie, czy ta metoda jest stosowana w innych obszarach, czy raczej do modelowania zachowania innych zasobów, czymkolwiek one są?

Z góry dziękuję wszystkim.

York3k2
0 x
York3k2
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 17
Rejestracja: 30/03/06, 18:26




przez York3k2 » 18/12/06, 22:30

Witam wszystkich, znowu tu jestem, wireworm wystawia głowę z tunelu.

Powoli posuwam się naprzód w moim TIPE na szczycie wydobycia ropy (znajduję na ten moment szczyt około 2015 roku dla tak zwanej ropy konwencjonalnej). Rzeczywiście udało mi się zebrać wszystkie potrzebne informacje teoretyczne. Z drugiej strony stoję teraz przed problemem uzyskania surowych wartości światowej produkcji. Wartości, które udało mi się uzyskać (na stronie BP dla zainteresowanych) rozciągają się jedynie między 1965 a 2006 rokiem, co ogranicza precyzję moich obliczeń.

Czy ktoś wie, gdzie mogę znaleźć starsze wartości?

Dziękuję wszystkim za pomoc i wsparcie, mam nadzieję, że podoba wam się TIPE na zeszłorocznym reaktorze Pantone,

York3k2
0 x
Rulian
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 686
Rejestracja: 02/02/04, 19:46
Lokalizacja: Caen




przez Rulian » 22/12/06, 14:26

Uważam, że szukając wiarygodnych wartości dotyczących wydobycia i zapasów ropy, popełniasz błąd. Te wartości nie istnieją, że tak powiem. Albo szacunki są błędne, albo producenci (kraje i firmy) bezczelnie kłamią.

Powinieneś także poświęcić jeden rozdział kwestii ważności danych geologicznych w ropie i gazie, ponieważ jest to kwestia fundamentalna. Warto wspomnieć, że prognozy są delikatne, a finansowe i giełdowe zainteresowanie firmy lub kraju produkującego mocno zawyża wielkość tych rezerw.

Co do starych wartości... nie wiem. Może na stronie OPEC? (www.opec.com)

Nie zapomnij przesłać nam kopii swojego TIPE na Pantone, a także kolejnej na Peak Oil. To może być bardzo interesujące i trochę opinii byłoby miłe.

Bardzo ciekawe może być też małe topo dotyczące reakcji waszych nauczycieli i kolegów z klasy na zapowiedź zbliżającego się szczytu. Ogólnie rzecz biorąc, pierwszą reakcją jest całkowite zablokowanie. Odmowa przyznania się do przerażającej prawdy. Istnieją również tematy psychospołeczne wokół tego na stronie forum oleocen.

Powodzenia.
0 x
York3k2
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 17
Rejestracja: 30/03/06, 18:26




przez York3k2 » 22/12/06, 18:36

Witam wszystkich,

Dzięki Rulianowi zajrzę na stronę OPEC.

Jeśli chodzi o aktualność wartości to interesują mnie tylko dane produkcyjne a nie rezerwy. Rzeczywiście, zasada mojej metody polega na określeniu całkowitej produkcji z produkcji przeszłej, zakładając, że można modelować krzywą całkowitej produkcji ropy (lub innego surowca) za pomocą funkcji logistycznej. W tym przypadku wystarczy mieć około jednej trzeciej cyklu, aby uzyskać dobre modelowanie. Niestety rok 1965 jest trochę za mały i starsze dane byłyby bardzo pomocne.

To wszystko,
York3k2

PS Mój TIPE jest dostępny od zeszłego lata
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 240