Solaryzacja urządzenia przeciw kretom

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
Matt113
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 344
Rejestracja: 22/05/08, 09:15

Solaryzacja urządzenia przeciw kretom




przez Matt113 » 30/06/08, 21:51

Tutaj mam w domu dwa urządzenia przeciw kretom (które działają bardzo dobrze), ale szybko stają się drogie w baterii (4 duże baterie).

Jeśli chcesz mieć dobrą autonomię (około 3 miesięcy), musisz wziąć 4 dobre baterie, takie jak Duracell M3. Szybko docieramy do 10/12 € w sklepie za 4 tego rodzaju baterie.

Jeśli to dodamy, wyjdzie nam to 8 razy 10 euro rocznie na oba urządzenia, co daje nam minimum 80 euro rocznie.

Baterie próbowałem, ale pojemność jest już mniejsza niż w przypadku zwykłych baterii i napięcie jest niższe, wytrzymuję około 15 dni na całkowicie naładowanych bateriach, więc gdy pada deszcz i nie wychodzisz często na zewnątrz, urządzenie często zatrzymuje się bez naszej wiedzy.
Zdajemy sobie z tego sprawę właściwie następnego dnia, kiedy na trawniku pojawiają się dwie grupy kretów : Chichot:

Mój pomysł jest taki, aby zabrać ze sobą mały panel słoneczny (47.50 €), regulator (32.50 €) i baterię (42.50 €), co daje nam w sumie 122.50 €.
Rentowność za półtora roku.

Materiał byłby taki ze sklepu: https://www.econologie.com/shop/

Panel :

Obraz

regulator:

Obraz

I akumulator (7 Ah):
Obraz



A oto szybki mały plan pod farbą montażu:

Obraz



Oto, jeśli masz jakieś pomysły lub krytykę.


PS: Nie mów mi, żebym kupił środki do usuwania kretów słonecznych : Mrgreen:
Jeśli to zrobię to najpierw z chęci majsterkowania przy fotowoltaice i myślę o dodaniu małego gniazdka na 12V które będzie podłączone do akumulatora również na wieczory przy grillu :D
0 x
Matt113
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 344
Rejestracja: 22/05/08, 09:15




przez Matt113 » 01/07/08, 18:20

No cóż, reakcji nie ma zbyt wiele, wszyscy się opalają. : Chichot:

Zamawiam dziś wieczorem.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79330
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046




przez Christophe » 01/07/08, 18:34

Hej, tak, to martwy okres!! I czekaj, to dopiero początek :)

Fajna reklama sklepu :D

Myślę, że możliwy byłby prostszy i tańszy montaż (antykomercyjne zachowanie wewnątrz). lutowanie ogniw słonecznych

Obraz

Elementy elektroniczne

Sztuka polega na tym żeby mogli naładować akumulatory, które włożylibyśmy do antykretów. Rzeczywiście 2 z tych ogniw szeregowo = 3 V = idealne do ładowania akumulatorów nicd lub nimh 1.2 V.

Mylę?

Oczywiście jest mała szansa, że ​​będziesz mógł nakarmić czymś innym...

To Christine nakrzyczy na mnie: sprzedamy 4 ogniwa za 40 € zamiast 120 €… : Mrgreen: : Mrgreen:

W przeciwnym razie i tak ci mówię: możesz wziąć kreta przeciwsłonecznego bezpośrednio, ale jest on niedostępny do sierpnia:

Obraz
https://www.econologie.com/shop/anti-tau ... p-129.html
0 x
alew
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 25
Rejestracja: 04/06/08, 08:50




przez alew » 01/07/08, 20:25

Możesz też dołączyć do nas tutaj : Arrow: https://www.econologie.com/forums/manifeste-pour-la-defense-des-taupes-t5663.html

Cóż, sprawa z kretem, już wyraziłem swoją opinię, te, które nie idą do twojego domu, idą do twojego sąsiada, to znaczy...

po wydaniu pieniędzy na pieprzyki, które są lub są jeszcze mniej...

Ale gdybym poszedł za Twoim pomysłem, wziąłbym same ogniwa, bo to naładowałoby Twoje akumulatory, które już kupiłeś, a w dodatku od pierwszego roku będzie Cię to kosztować mniej!, przynajmniej będziesz mógł polecić znajomym, żeby obejrzeli Mam piękny trawnik, to: :zaszokować: , a gdy weźmiesz broń w swoje ręce i powiesz im: w dodatku to ja ją zrobiłem, to wtedy: :zaszokować: :zaszokować: :zaszokować:.

Może to być dobry sposób na dyskusję podczas posiłków, ale moim zdaniem jest on całkowicie bezużyteczny.

po każdym jest powiadomienie.
0 x
Matt113
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 344
Rejestracja: 22/05/08, 09:15




przez Matt113 » 01/07/08, 21:40

U nas problem i u wszystkich sąsiadów taki sam, że to nie jest mała gromadka kretów od czasu do czasu, to 5/6 dziennie, a mimo to jesteśmy otoczeni polami, jest dla nich mnóstwo miejsca. Ale przysięgam, że to inwazja : Chichot:
Jest sąsiad, który 2 lata temu zrobił mu trawnik, jest całkowicie martwy, może wszystko przerobić. Przestał liczyć paczki kretów z 80, jak sądzę : Mrgreen:

@ Krzysztof:

Jeśli wybiorę ten system akumulatorowy to ma być większa autonomia, bo gdy urządzenie przestanie działać tego samego dnia lub następnego to już tragedia, trawnik zostaje zdewastowany.

A planowałem wykorzystać go także do oświetlenia na letnie wieczory, żeby mieć trochę światła, gdy dyskusje przeciągają się wokół dobrej butelki : Chichot: tylko po to, by znów zobaczyć szklankę : Mrgreen: : Mrgreen:

W przeciwnym razie środki odstraszające krety, które mam, działają przy napięciu 6 woltów (4 duże baterie 1.5 V)

Kolejną zaletą w porównaniu do urządzeń z wbudowanym solarem jest to, że nie ma potrzeby zdejmowania ich z ziemi w celu koszenia.

Poza tym nie zabijam żadnych kretów, po prostu je przenosimy.
Oszczędzam baterie (mniej zanieczyszczeń i recyklingu) oraz energię elektryczną, gdy potrzebuję małego światła, zamiast podłączać duże miejsce.
0 x
alew
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 25
Rejestracja: 04/06/08, 08:50




przez alew » 02/07/08, 12:15

W takim razie byłbym Tobą, wziąłbym cały panel słoneczny, ale ogniwa nie są złe, jeśli chcesz to zrobić sam...

Trzeba również powiedzieć, że biorąc sam moduł, zawsze możesz go ewoluować lub zaplanować pojawienie się małych lamp, jak mówisz.

Nie bardzo wiem, jak Ci doradzić, ale informuj nas o swojej decyzji.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79330
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046




przez Christophe » 02/07/08, 12:25

+1
Jeśli jest to 2 * 6 V ... lepiej panel 5 W.

W każdym razie potwierdzasz, że metoda anty-kretowa wibracyjna działa dobrze. :)
0 x
Matt113
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 344
Rejestracja: 22/05/08, 09:15




przez Matt113 » 02/07/08, 16:42

Christophe napisał:
W każdym razie potwierdzasz, że metoda anty-kretowa wibracyjna działa dobrze. :)


szczerze mówiąc bardzo się z tego cieszę.
Próbowałem wielu rzeczy: węglika wapnia, kulek na mole, psiej sierści, tylko rzeczy, które działają, mają nieprzyjemny zapach, ale następnego dnia galeria jest zablokowana i przerabiają ją tuż obok :)
Ale nigdy nic radykalnego, nie chcę zabijać kretów. Dlatego wziąłem te urządzenia i szczerze mówiąc, pomijając te czasy, początek dobrych czasów, kiedy miałem 2/3 paczek pieprzyków, od zeszłego lata musiałem mieć maksimum 5/6 paczek kretów i znowu wtedy zwykle urządzenie wyłącza się. W porównaniu do poprzedniego stanu, każdego ranka, gdy się budziłem, patrzyłem na trawnik i byłem trochę zniesmaczony, że udało mi się to zrobić.
0 x
Matt113
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 344
Rejestracja: 22/05/08, 09:15




przez Matt113 » 02/07/08, 17:37

Oto zamówienie złożone, wziąłem na chwilę obecną panel, akumulator i regulator.

Wziąłem też książkę Jancovici, żeby zobaczyć, co mówi. On jest dobry ?
0 x
alew
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 25
Rejestracja: 04/06/08, 08:50




przez alew » 02/07/08, 21:48

Matt113 napisał:Oto zamówienie złożone, wziąłem na chwilę obecną panel, akumulator i regulator.

Wziąłem też książkę Jancovici, żeby zobaczyć, co mówi. On jest dobry ?


Bardzo dobry wybór w każdym razie zawsze możesz ewoluować później, to nie jest złe w tych dwóch wyborach, które miałeś :)
0 x

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 292