Proste pytanie na rynku fotowoltaiki

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
Avatar de l'utilisateur
gegyx
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6930
Rejestracja: 21/01/05, 11:59
x 2870

Proste pytanie na rynku fotowoltaiki




przez gegyx » 15/06/08, 17:51

Proste pytanie o Solar

Proszę was, abyście zadali sobie pytanie, dlaczego rządy nie rozwijają Solara, całkowicie, natychmiast i teraz.

Proste, bezpośrednie, dedukcyjne pytanie….

co może tylko sprawić, że dojdziesz do pomysłu „spisku”.

Po okresie wzrostu dóbr konsumpcyjnych, odpadów, a teraz, gdy paliwa kopalne stają się droższe, ludzie przy zdrowych zmysłach zdają sobie sprawę, że nie była to właściwa droga.

Większość z nich chce żyć spokojniej, zdrowiej, nie zanieczyszczając ziemi, wody, powietrza, przestrzeni.
Chroń planetę i przyszłość swoich dzieci.

Jeśli jest niechęć, to dlatego, że przeszkadza im system ekonomiczny, z którego nie wiedzą, jak się wydostać.

~~~~

Gdyby prezydent przeprowadził referendum w celu przeorientowania gospodarki na energię naturalną, a głównie na energię słoneczną,
miałby « TAK MASYWNE »
i dużo współczucia na następne dziesięciolecia.
:D

Dlaczego to nie będzie istnieć?
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 15/06/08, 18:08

Widząc pomoc inwestycyjną w Belgii czy Niemczech, nadal widać, że coś się dzieje, prawda? I będzie tak dalej, bo udział energii odnawialnej w Europie będzie musiał jeszcze wzrosnąć do… roku 2020, jak sądzę.

w Belgii 3500 + 3440 +3440 (pod pewnymi warunkami) premii i ulg podatkowych dla osób fizycznych, co stanowi więcej niż jeden ruch.
To powiedziawszy, jestem pierwszym, który twierdzi, że te pieniądze byłyby lepiej przeznaczone na pomoc w ocieplaniu domów gospodarstw domowych w najbardziej niekorzystnej sytuacji, w szczególności najemców.
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Castex Clement
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 23
Rejestracja: 16/03/08, 18:32
Lokalizacja: Haute Garonne

Pytanie




przez Castex Clement » 15/06/08, 19:03

słoń powiedział:

To powiedziawszy, jestem pierwszym, który twierdzi, że te pieniądze byłyby lepiej przeznaczone na pomoc w ocieplaniu domów gospodarstw domowych w najbardziej niekorzystnej sytuacji, w szczególności najemców.

całkiem sprawiedliwie, ale te premie powinny być pobierane auusi tylko od dostaw zakupionych przez osoby fizyczne wykonujące tę pracę.
nie sądzisz?
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79114
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972

Re: Proste pytanie o fotowoltaikę




przez Christophe » 15/06/08, 19:16

Już próbują to zrobić… przynajmniej sprawiają wrażenie… bo wbrew temu, co mówi słoń, dotacje zawyżają ceny bardziej niż cokolwiek innego. Np. dotacje uniemożliwiają jakąkolwiek samobudowę: pkoi? Ponieważ ważne jest to, co zaoszczędzimy w zasobach kopalnych, prawda? Więc czy to tanie domowe, czy zainstalowane przez drogiego profesjonalistę ... jaka różnica, jeśli wydajność jest identyczna? Państwo nie jest idiotą… jedną ręką daje, a drugą zabiera.

Przypominam temat w pytaniu: https://www.econologie.com/forums/arnaques-e ... t5520.html

gegyx napisał:Dlaczego to nie będzie istnieć?


Trochę banalne, ale mimo wszystko musi interweniować:

Podział wpływów podatkowych za rok budżetowy 2004.

VAT 120.960 45,5 mln € XNUMX%
Podatek dochodowy 53.880 20,2 mln € XNUMX%
Podatek dochodowy od osób prawnych 38.930 14,6 mln EUR XNUMX%
Podatek krajowy od produktów ropopochodnych 20.030 7,5 mln euro XNUMX%
Inne składki podatkowe (podatek solidarnościowy od majątku, opłaty transferowe, podatek od wynagrodzeń itp.) 31.850 12 ME XNUMX%


+ ciśnienie z tankowców...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 15992
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5187




przez Remundo » 15/06/08, 19:25

Złe pitrouliery, vui!
Rozciągliwość paliwa, vui!!
Inercja przemysłowa konstruktorów, tak!!!

+ lobby cywilnego i wojskowego przemysłu jądrowego bardzo lokalne, tak!!!!

Ach, dokuczam Christophe'owi, znasz mnie! :P
0 x
Obraz
georges100
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 338
Rejestracja: 25/05/08, 16:51
x 1




przez georges100 » 15/06/08, 19:28

nie ma spisku, ale przyzwyczajenie : Mrgreen:
żyjemy w społeczeństwie maksymalnego zysku, to wszystko : Mrgreen:

jeśli państwo nie daje premii za materiał, to po to, żeby nie stracić pieniędzy na pracę nierejestrowaną : Mrgreen: Nie wiem, czy ich obliczenia są poprawne.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79114
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 15/06/08, 19:31

Ach, majsterkowanie w twoim domu dla twojej rodziny, a twoja planeta świeci wtedy księżycem? : Evil:

Wkurza mnie to!

Remundo nie bądź naiwny proszę...lobby jest z konieczności po coś...

Są teraz chińskie zestawy fotowoltaiczne po 2000€ w jakimś brico...powinny sprzedawać się jak świeże bułeczki ale wątpię żeby tak było bo jak patrzę na dachy nowych domów...zawsze widzę więcej kominów co za słońce ...
Ostatnio edytowane przez Christophe 15 / 06 / 08, 19: 34, 1 edytowany raz.
0 x
georges100
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 338
Rejestracja: 25/05/08, 16:51
x 1




przez georges100 » 15/06/08, 19:34

Dałem ci wyjaśnienie nękane przez państwo od pierwszej pomocy do olacji :D
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79114
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 15/06/08, 19:35

Czy możesz się trochę postarać, George? Albo zdejmij rękawiczki, proszę... : Mrgreen:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 15992
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5187




przez Remundo » 15/06/08, 19:38

Christophe napisał:Ach, majsterkowanie w twoim domu dla twojej rodziny, a twoja planeta świeci wtedy księżycem? : Evil:

Wkurza mnie to!

Remundo nie bądź naiwny proszę...lobby jest z konieczności po coś...

Są teraz chińskie zestawy fotowoltaiczne po 2000€ w jakimś brico...powinny sprzedawać się jak świeże bułeczki ale wątpię żeby tak było bo jak patrzę na dachy nowych domów...zawsze widzę więcej kominów co za słońce ...

Moja zabawna prezentacja w niczym nie umniejszała powagi pomysłów :D
Rzeczywiście i oczywiście, to lobby trzyma nas...

Czy w przypadku energii słonecznej te zestawy łatwo łączą się z siecią EDF bez procedury trwającej 1 rok i 4 kg papieru, mówiło lobby? : Idea:
0 x
Obraz

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 218