Silnik ENGEL do turbiny wiatrowej

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
dziadek
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 7
Rejestracja: 21/12/10, 20:44

Silnik ENGEL do turbiny wiatrowej




przez dziadek » 18/07/11, 17:45

Witam wszystkich, zadałem już to pytanie, ale nadal nie mam pojęcia.

tutaj zamieszczam zdjęcia generatora, co o tym sądzicie?

mój problem jest mój i kiedy wystawiam moją turbinę wiatrową na działanie wiatru, obraca się ona bez problemu i uzyskuję od 0 do 40 V plus/minus, to zależy od wiatru, kiedy wieje, daje mi większe napięcia,

Kiedy podłączam lampę halogenową 5 V/75 W, mój silnik zwalnia i ledwo daje mi 1 wolt.

Uważam, że mój generator nie potrzebuje ekscytacji, ale chcę się upewnić i dlatego przyszedłem przedstawić Wam mój temat

mój pomysł, myślę, że jest całkiem prosty,

na wyjściu silnika podłącz do kontrolera ładowania, aby nie wysyłać zbyt dużego napięcia do akumulatora, następnie kontroler ładowania podłącz do pierwszego akumulatora, a następnie podłącz moją przetwornicę 1 V na 12 V

Silnik --- regulator ---- akumulator --- przetwornica

to tyle, myślę

ale mam ogromny problem z silnikiem

możesz mi pomóc ???

Zapomniałem też powiedzieć, że kiedy podłączam silnik bezpośrednio do akumulatora, mój silnik pracuje bardzo wolno!!!!!

Obraz

linki mojego silnika bo nie mogę tu wstawić zdjęcia
0 x
Dirk Pitt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2081
Rejestracja: 10/01/08, 14:16
Lokalizacja: Isere
x 68




przez Dirk Pitt » 18/07/11, 19:50

nie przejmuj się, właśnie odkryłeś, że nie można uzyskać mocy z czegoś, co się wiruje, bez spowalniania tego.
Twoja lampa o mocy 75 W pobiera za dużo energii z turbiny wiatrowej, która moim zdaniem nie jest w stanie jej zapewnić.
Wystarczy podać wymiary swojej turbiny wiatrowej, żeby zobaczyć?
0 x
Obraz
Kliknij mój podpis
dziadek
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 7
Rejestracja: 21/12/10, 20:44




przez dziadek » 18/07/11, 21:13

Każde ostrze ma 80 cm, co oznacza 160 cm
0 x
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 19/07/11, 02:38

Trzeba byłoby położyć wszystkie jasne, zaszyfrowane informacje w tym systemie wiedzieć, ale pobieranie energii z turbiny wiatrowej spowalnia ją!!

Silnik pełni funkcję dynama kiepskiej jakości o słabej wydajności ????, ???
0 x
Dirk Pitt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2081
Rejestracja: 10/01/08, 14:16
Lokalizacja: Isere
x 68




przez Dirk Pitt » 19/07/11, 09:32

mając tylko informacje o wymiarach turbiny wiatrowej, możemy już powiedzieć to:

P= 0.5 Cp r S v3

dla wiatru o prędkości 36km/h (10m/s) i współczynniku mocy 0.3 (dla amatorskiej turbiny wiatrowej to już dobrze)
mielibyśmy zatem P w przybliżeniu na poziomie 350 W

jest to jedynie potencjalnie możliwa do odzyskania moc mechaniczna.

wówczas silnik o nominalnej prędkości obrotowej 3000 obr./min będzie miał słabą wydajność przy małych prędkościach i dlatego prawdopodobnie nie będzie mógł uzyskać więcej niż kilka watów do odzyskania.
0 x
Obraz

Kliknij mój podpis
dziadek
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 7
Rejestracja: 21/12/10, 20:44




przez dziadek » 19/07/11, 19:02

dobrze z mojej strony, udało mi się uzyskać 5 V, przy wietrze od 25 do 30 km

tylko zastanawiałem się nad pytaniem, czy istnieją regulatory ładowania, które wahają się od 99 € do 300 € w celu regulacji obciążenia silnika
Któregoś dnia widziałem w Internecie zdjęcie gościa, który odzyskał regulator ładowania z alternatora i majstrował przy nim przy silniku prądu stałego takim jak mój, czy wiecie, czy ten typ regulatora działa w moim typie silnika
ps: regulator nie miał szczotek!!!!
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 307