Samodzielna instalacja mojej turbiny wiatrowej!

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
atqui
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 27
Rejestracja: 24/01/07, 14:57

Samodzielna instalacja mojej turbiny wiatrowej!




przez atqui » 11/10/08, 14:01

Witam wszystkich.

Planuję wkrótce zainstalować moją turbinę wiatrową Whit 1000 i potrzebuję porady.
Kupiłem 2 kawałki stali o przekroju kwadratowym (bok 8 cm) ze złomu, który zespawałem, co daje mi maszt o wysokości 11 m, który zamierzam przymocować do szczytu mojego domu. Czy to dobry pomysł? A żeby uniknąć wibracji maszyny wstawię ciche klocki na 2 różnych wysokościach? Czy jest to skuteczne i gdzie możemy znaleźć te ciche klocki do tego zastosowania?

Tutaj i dziękuję za twoje światła : Idea:
0 x
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4




przez lejustemilieu » 11/10/08, 15:30

Witam,
Twoje wyjaśnienia są trochę krótkie.
Kino? to jest możliwe? to byłby dobry początek :D
Osobiście, biorąc pod uwagę wszystko, co przeczytałem, trzeba uważać na wibracje… Z powodu turbiny wiatrowej przymocowanej do ściany domu…
Proszę o zdjęcia masztu.
Ha bin tak, widzę, że jesteś świadomy ryzyka wibracji...
(ponowne czytanie twojego postu :D )
:D poza zdjęciami nie odpowiadałem za nic :?
Może zdjęcie złamanego szczytu domu?
Planujesz podłączenie do sieci elektrycznej lub do akumulatorów?
0 x
Człowiek jest z natury zwierzęciem politycznym (Arystoteles)
atqui
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 27
Rejestracja: 24/01/07, 14:57




przez atqui » 11/10/08, 16:54

Dobra, oto zdjęcia.

Obraz
Obraz
Obraz
Obraz

I miejmy nadzieję, że wygenerowana energia elektryczna będzie przechowywana w 4 bateriach.

Dziękuję za odpowiedzi.
0 x
MBenoit
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 22
Rejestracja: 22/08/07, 17:18




przez MBenoit » 11/10/08, 19:50

moue

Z domem z pustaków -> niemożliwe
ale nawet w przypadku drewnianego domu pozostaję sceptyczny.

nawet jeśli moc nie wydaje się ogromna, zastosuje siłę poziomą. Dowiedz się, czy ktoś już to zrobił.

To samo dotyczy stopy masztu. Będzie miał tendencję do układania się w poziomie.
0 x
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4




przez lejustemilieu » 11/10/08, 20:11

Należy również wziąć pod uwagę, że turbinę wiatrową należy odwiedzać przynajmniej raz w roku.
Musisz więc mieć możliwość zdeponowania go lub mieć do niego dostęp…
0 x
Człowiek jest z natury zwierzęciem politycznym (Arystoteles)
bobono
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 355
Rejestracja: 08/09/07, 16:58
Lokalizacja: Bretagne
x 1

turbina wiatrowa




przez bobono » 11/10/08, 20:41

Wręcz przeciwnie, myślę, że może to zrobić. Zbudowałem swój z takim systemem. Nie mam zdjęć pod ręką, ale mogę je znaleźć. Wystarczy rurka o średnicy 6 cm na 100 watów. odpowiednie mogą być tłumiki bloków samochodowych.

Zrównoważona maszyna o mocy 1000 W wytwarza bardzo mało wibracji.
0 x
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 11/10/08, 22:00

: Arrow: Nie będę się wypowiadał na temat mocowania turbiny wiatrowej na szczycie domu, czy to z cegły, z parapetów... czy z drewnianą ramą. :?

Turbina wiatrowa musi być jak najwyżej. i jak wspomniano powyżej, że możemy go regularnie „odwiedzać”.

Mój przyjaciel, który zbudował swój dom z drewna, zainstalował w pobliżu turbinę wiatrową Rutland o mocy 300 W.
Zamontował go na maszcie rurowym 60 mm (chyba).
9-metrowy maszt podtrzymywany jest przez 3 odciągi.

Spód masztu wykonany jest z 2 U, między którymi maszt jest utrzymywany za pomocą śrub.
Odkręcając śruby poza jedną, można przechylić wieżę i „opuścić” turbinę, aby to sprawdzić.
0 x
atqui
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 27
Rejestracja: 24/01/07, 14:57

Odp: Montaż turbiny wiatrowej




przez atqui » 11/10/08, 23:05

bobono napisał:Wręcz przeciwnie, myślę, że może to zrobić. Zbudowałem swój z takim systemem. Nie mam zdjęć pod ręką, ale mogę je znaleźć. Wystarczy rurka o średnicy 6 cm na 100 watów. odpowiednie mogą być tłumiki bloków samochodowych.

Zrównoważona maszyna o mocy 1000 W wytwarza bardzo mało wibracji.


Ach, interesuje mnie twoje doświadczenie!!
Czy możesz wysłać mi zdjęcia na e-mail, byłoby super.

Dla Twojej wiadomości maszt waży 90kg (zapłaciłem 90 euro w złomowisku, czyli 1 euro za kg - komercyjny maszt na pewno kosztuje więcej!) - turbina wiatrowa około 40kg - czyli w sumie 130kg i licząc wibracje przy przeciętnym wietrze - czy to jest niebezpieczne przymocować go do płatwi (bardzo duży kawałek surowego drewna daglezji zielonej) zębnika, który znajduje się na wysokości 7m - maszt + turbina wiatrowa z kulminacją na wysokości 11,50m ???
Czy ciche klocki mogą skutecznie pochłaniać drgania?
W przypadku silnego wiatru turbina automatycznie się chowa, co zmniejsza ryzyko.

Więc czy da się grać? Wolałbym to dużo bardziej estetyczne rozwiązanie niż maszt z odciągami.

Do sterowania zawsze mogłem wynająć windę, taką jak te używane przez EDF lub France Telecom.
0 x
Avatar de l'utilisateur
swift2540
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 383
Rejestracja: 04/08/08, 00:48
Lokalizacja: Liege
x 1

Odp: Montaż turbiny wiatrowej




przez swift2540 » 12/10/08, 00:15

atqui napisała:czy to jest niebezpieczne przymocować go do płatwi (bardzo duży kawałek surowego drewna daglezji zielonej) zębnika, który znajduje się na wysokości 7m - maszt + turbina wiatrowa z kulminacją na wysokości 11,50m ???


Dla mnie to złe pytanie, awaria się utrzyma.
Dobre pytanie brzmi raczej: jak naprawić tę awarię?

Widziałem, jak całe ramy opuszczały się podczas burzy (wada konstrukcyjna).

@+
0 x
MBenoit
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 22
Rejestracja: 22/08/07, 17:18




przez MBenoit » 12/10/08, 10:49

Głównym problemem nie są wibracje (choć), ale raczej to, że twoja awaria nie została zwymiarowana (co nie znaczy, że nie wytrzyma), aby podlegała siłom poziomym (dlatego też istnieje większe ryzyko naprawienia jej na wietrze ściana blokowa).

Miejscem, które wydaje mi się najrozsądniejszym miejscem na umieszczenie klipsa jest linia podłogi.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Google Adsense [Bot] i goście 216