Pytania dotyczące regulatorów słonecznych i wiatrowych

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
darwenn
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 510
Rejestracja: 16/07/09, 17:43
x 9

Pytania dotyczące regulatorów słonecznych i wiatrowych




przez darwenn » 05/10/09, 15:35

Witam, dlaczego nie można podłączyć turbiny wiatrowej do regulatora słonecznego?

Oczywiście przy równoważnej mocy i napięciu wejściowym. Jaka jest różnica między tymi dwoma typami regulatorów i dlaczego są one tak różne?

Myślę, że rozumiem, że dzięki regulatorowi paneli słonecznych, kiedy bateria jest pełna, odcinamy zasilanie. Dzięki regulatorowi wiatru zbaczamy do rezystorów lub czegoś innego.

Ale czy nie byłoby możliwe użycie regulatora słonecznego i to samo, odciąć prąd, gdy bateria jest pełna? jeśli nie chcemy specjalnie przekierowywać nadwyżki? Widziałem już regulatory słoneczne z odchyleniem nadmiaru ładunku.

Jeśli ktoś może mi wyjaśnić, dlaczego nie można użyć regulatora słonecznego w energetyce wiatrowej, to mnie to interesuje.
0 x
Avatar de l'utilisateur
pętla
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 816
Rejestracja: 03/10/07, 06:33
Lokalizacja: Picardie




przez pętla » 05/10/09, 17:12

Cześć Darwenn,

Jeśli obwód słoneczny zostanie otwarty, otwarcie obwodu ładowania jest bezpieczne dla paneli słonecznych.
W przypadku turbiny wiatrowej otwarcie obwodu pozwala na swobodne obracanie się bez obciążenia (brak momentu oporowego na wale generatora). W przypadku silnego wiatru gwarantuje to niekontrolowaną ucieczkę, co prowadzi do zniszczenia turbiny wiatrowej przez nadmierną prędkość.

A+
0 x
darwenn
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 510
Rejestracja: 16/07/09, 17:43
x 9




przez darwenn » 05/10/09, 17:30

Ok, dziękuję za zapętlenie, ponieważ mój regulator wiatru wyprodukowany zgodnie z planami w sieci, wydaje mi się raczej wątpliwy. Z ciekawości i gdy wiatr z południa dobrze się ułożył, zamiast tego położyłem mój regulator słoneczny, a tam i tam nie było zdjęcia, napięcie ładowania akumulatora wzrosło bardzo dobrze i znacznie lepiej bez turbina wiatrowa musi wirować jak szalona, ​​jak ma to miejsce w przypadku innego regulatora. To był test i chciałem zrozumieć różnicę. Spróbuję wtedy znaleźć dobry tani regulator wiatru, ponieważ mój .....

Jeśli ktoś może mi doradzić tanią, jestem zainteresowany.
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 05/10/09, 17:38

Ponadto cechy źródła są bardzo różne:

idealny prąd stały z jednej strony. często wysokie napięcie

zupełnie inny niż alternator .......
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
darwenn
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 510
Rejestracja: 16/07/09, 17:43
x 9




przez darwenn » 05/10/09, 19:14

Tak, przypuszczam, że prąd stały panela słonecznego jest lepszy niż prąd turbiny wiatrowej zasilanej mostkiem diodowym. Ale czy ma to ogromne znaczenie pod względem wydajności? Jestem mniej pewny. To powiedziawszy, że turbina wiatrowa na pełnych obrotach i pusta wysyła mi 26 woltów na 15 pachwin amperów wobec 23 dla panelu słonecznego i 350 milis, nic nie robić, ale zadałem pytanie w przypadku równych mocy. W moich testach, z jednej strony jak z drugiej, regulator słoneczny (z panelem lub turbiną wiatrową) odgrywa swoją rolę dobrze w wydajności i jest zależny, ale natężenie prądu nie jest takie samo, turbina wiatrowa jest dobra mocniejszy, a mój regulator słoneczny toleruje maks. 4A. Ale to było tylko do testów i pozwoliło mi zobaczyć, że to mój regulator wiatru jest zły, więc mogę doradzić i znaleźć lepszy teraz i który tym razem będzie dobrze działał.
0 x
darwenn
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 510
Rejestracja: 16/07/09, 17:43
x 9




przez darwenn » 05/10/09, 19:58

Pozwól mi zemdleć na chwilę ...

Jeśli znajdziesz regulatory słoneczne za 50 euro lub 60 euro i 10 amperów, policz minimum 200 euro dla regulatora turbiny wiatrowej :zaszokować:

argh!
0 x
darwenn
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 510
Rejestracja: 16/07/09, 17:43
x 9




przez darwenn » 05/10/09, 20:31

Przy braku szansy wysuwam hipotezę. : Chichot: Majstrowałem w elektronice przy użyciu komparatora z LM311 do innej aplikacji. Przyklejam przekaźnik i zdejmuję go według wybranego progu. Na przykład trzymam przekaźnik na 13 V i zdejmuję go na 11 V. Dzięki tej zasadzie powiedziałem sobie, że możliwe jest wykrycie w pełni naładowanego akumulatora (napięcie większe niż 13 V) i wykrycie jego rozładowania (mniej niż 11 V). Jeśli napięcie jest wyższe niż 13 V, przekaźnik odchyla moc wyjściową regulatora (słonecznego) do czegoś innego, rezystancji, drugiej baterii ...

W tym przypadku w przypadku tego systemu odpowiedni może być na przykład regulator słoneczny 20 A, w przypadku pełnego akumulatora obwód regulatora nie otworzy się, ale zostanie przekierowany przez przekaźnik komparatora na rezystor. Turbina wiatrowa nigdy nie byłaby wolna. Wreszcie przedstawiłem teorię, że szukam skutecznego i tańszego rozwiązania, biorąc pod uwagę cenę wymaganą za zawór trójdrogowy do turbin wiatrowych.
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 05/10/09, 20:48

Darwenn, przestań fantazjować:

Panele fotowoltaiczne i turbiny wiatrowe podlegają bardzo zmiennym i złożonym reżimom: zmiany wiatru, przechodzące chmury itp.

Tylko układy mikroprocesorowe reagujące na stosunkowo złożone algorytmy są w stanie prawidłowo przeprowadzić prace adaptacyjne, prawdopodobnie za pośrednictwem obwodów przełączających i (dużych) baterii kondensatorów.

Regulacja słoneczna jest nieco prostsza, jeśli chcesz zaakceptować duże straty wydajności. Nie zapominajmy też, że mówimy o bardzo małych panelach słonecznych podłączonych do baterii, która bierze to, co może.
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Obelix
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 535
Rejestracja: 10/11/04, 09:22
Lokalizacja: Tulon




przez Obelix » 05/10/09, 20:51

Witam,

Wszystko jest tylko kwestią definicji: Obraz
1) - Turbina wiatrowa jest generatorem napięcia proporcjonalnego do jej prędkości obrotowej.
2) - Panel słoneczny to generator prądu proporcjonalny do jego oświetlenia.

Dlatego nie możemy zapewnić identycznej regulacji dla obu bez założenia instalacji gazowej opartej na specjalistycznym procesorze z podwójną pętlą regulacji.

Obelix Obraz
0 x
In medio stat virtus !!
darwenn
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 510
Rejestracja: 16/07/09, 17:43
x 9




przez darwenn » 05/10/09, 20:59

W przypadku, gdy mówię o rozwiązaniu z komparatorem, dotyczy to turbiny wiatrowej podłączonej do regulatora słonecznego, a nie małego panelu słonecznego. Przekaźnik komparatora służy do przekierowania obciążenia pochodzącego z regulatora na drugą baterię lub rezystor. Być może jeszcze się nie wyraziłem. Nie fantazjuję, pytam. Czasami nie jest skomplikowane, aby wszystko działało dobrze, nie szukam absolutnego cudu, ale małe praktyczne rozwiązanie, które miałoby wszystko świetnie. Jeśli nie istnieje, przynajmniej ujawnię pomysł, a jeśli jest ekscentryczny, posłuży jako lekcja dla innych :D

Pewien mądry człowiek powiedział kiedyś „wszyscy naukowcy i badacze na świecie potwierdzają, że nasz pomysł jest niewykonalny, pozostaje nam tylko jedno do zrobienia, aby go zrealizować” : Chichot: może w końcu był taki głupi

Żartuję, masz rację, ale zastanawiam się tylko, czy istnieje inny tańszy sposób na skuteczne regulowanie obciążenia turbiny wiatrowej.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 357