Poproś o pomoc do mojego projektu czarny 600

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
ruski
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 318
Rejestracja: 02/11/05, 15:22

Poproś o pomoc do mojego projektu czarny 600




przez ruski » 08/09/12, 17:16

Dzisiaj skończyłem projekt mojego masztu hydraulicznego.
Przed pójściem dalej chciałem przeprowadzić test jazdy na pustym silniku.

Na szczęście; nie idzie w górę..

Podnośnik 2.5 tony
Maszt 12 metrów
Waga 195 kg.

Nie wiem czy to problem z cylindrem czy pompą. Gdy tylko próbuję go podnieść, kandelabr próbuje się podnieść i nie mogę już pompować.

Musiałem popełnić poważny błąd w obliczeniach, pchając.

Kąt zejścia cylindra około 20°.

Czy ktoś może mi pomóc w obliczeniach?
0 x
Avatar de l'utilisateur
pętla
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 816
Rejestracja: 03/10/07, 06:33
Lokalizacja: Picardie




przez pętla » 08/09/12, 21:56

Cześć Ruthene,

Sam kąt pochylenia nie określa ramienia dźwigni cylindra.

Podsumowując, zrobiłem dla Ciebie szkic:

Można przyjąć, że ciężar masztu jest rozłożony na połowę jego długości (środek ciężkości). Aby go podnieść, należy zatem przyłożyć, dzięki podnośnikowi, moment co najmniej równy momentowi ciężarka względem osi przegubu.

Moment ciężaru = Lp x P = 6m x 195 daN = 1170 mdaN

Moment cylindra = Lf x F = Lf x 2500 daN

Stąd Lf = 1170 / 2500 = 0.468 m (jest to minimum)

Podczas projektowania możesz napotkać 2 problemy z rozmiarem.
Chcesz móc podnosić -> kładziesz prawe ramię dźwigni, ale skok jest niewystarczający, aby osiągnąć pion.
Twój cylinder ma zbyt słaby przekrój -> nie osiągasz odpowiedniej siły.

W tego typu kinematyce konieczne jest sprawdzenie geometrii początkowej, geometrii końcowej i niektórych położeń pośrednich, aby mieć pewność, że cylinder będzie w stanie utrzymać obciążenie.
Czy ciśnienie robocze pompy jest wystarczające? (180 barów?)

Obraz

Podaj mi skok cylindra, przekrój tłoka, osiągnięte ciśnienie, a ja to wszystko ustalę Ci w poniedziałek w biurze.

A+
0 x
ruski
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 318
Rejestracja: 02/11/05, 15:22




przez ruski » 09/09/12, 00:43

Dziękuję za pomoc:
Oto dane, które mogę Ci podać.
Cylinder: 570 - 970 mm
Maksymalny skok: 400 mm
Wewnętrzna średnica trzpienia: 25 mm
Zewnętrzna średnica cylindra 50mm
Średnica tłoka (chyba): 40 mm
Biorąc pod uwagę ciąg wynoszący 2.5 tony

Świeczniki: 12 metrów.
Waga: kg 195
Turbina wiatrowa + adaptacja i stacja pogodowa ok. 40 kg:
Kabel i osłona: 20 kg.

Obraz

Obraz

pompa i cylinder:

http://www.ebay.co.uk/itm/Hydraulic-D-A ... 48396f344d

..
0 x
Avatar de l'utilisateur
pętla
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 816
Rejestracja: 03/10/07, 06:33
Lokalizacja: Picardie




przez pętla » 09/09/12, 09:23

Witam,

Na pierwszy rzut oka ramię dźwigni cylindra jest zbyt słabe.
Spróbuj zmierzyć długość L według zdjęcia poniżej, praktycznie wydłużając oś cylindra.

Obraz

Odnośnie hydrauliki:

Cylinder posiada tłok D40, czyli o powierzchni 12.56 cm2
Przy ciśnieniu roboczym 200 barów faktycznie wypycha 2.5 T

Pompa może pracować pod ciśnieniem do 350 barów, ale jest wyposażony w zintegrowany ogranicznik ciśnienia, który może być fabrycznie ustawiony na 200 barów w celu ochrony cylindra.

Z drugiej strony muszę Cię przestrzec przed zastosowaniem w Twojej aplikacji systemu dwustronnego działania.
Podczas fazy podnoszenia obciążenie przyłożone do cylindra powoduje, że pracuje duża powierzchnia tłoka -> komora ciśnieniowa znajduje się po prawej stronie. Komora po stronie trzpienia zostanie opróżniona bezpośrednio do rezerwy pompy.
W fazie opadania jest odwrotnie, naciskasz na stronę pręta, aby przechylić maszt, ale gdy tylko środek ciężkości przejdzie na drugą stronę punktu przegubu, maszt będzie chciał sam kontynuować ruch . W tym miejscu będzie już niebezpiecznie do tego stopnia, że ​​mała powierzchnia cylindra będzie pracować przy utrzymywaniu obciążenia -> kawitacja i tam wszystko grozi nagłym upadkiem.
Dlatego będziesz musiał sprawdzić, czy wymieniając dźwignię dystrybucji po stronie „podnoszenia”, będziesz w stanie kontrolować zjazd.
W przeciwnym razie istnieją zawory „spadochronowe”, które spowalniają przepływ w jednym kierunku.

A+
0 x
Avatar de l'utilisateur
Philippe Schutt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1611
Rejestracja: 25/12/05, 18:03
Lokalizacja: Alzacja
x 33




przez Philippe Schutt » 09/09/12, 10:08

może gdyby część ciężaru masztu zrekompensować sprężyną lub przeciwwagą? Przede wszystkim sprężyna, której siła jest proporcjonalna do odkształcenia, dałaby największą siłę w momencie, gdy jej najbardziej potrzebujesz i nie musi stykać się przez cały skok.
0 x
ruski
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 318
Rejestracja: 02/11/05, 15:22




przez ruski » 09/09/12, 10:48

Zapętlanie -> Mam ramię dźwigni około 225 mm.
Jeśli chodzi o zejście, masz rację, podczas testów zdaliśmy sobie sprawę, że nie ma żadnych ograniczeń. Zastanawialiśmy się, czy to normalne, czy może pompa się psuje. Czy możecie mi powiedzieć, czy to normalne?
Jeśli to normalne, czy możesz mi powiedzieć, czego potrzebuję, aby poradzić sobie ze zjazdem i czy widzisz to w skrócie, który dałem ci powyżej, aby zobaczyć, jak to wygląda.
Co do ciśnienia też nie mam manometru więc nie wiem do jakiego stopnia pompa jest ograniczona. Faktem jest, że gdy tylko rozpoczniemy fazę wynurzania, czujemy ulgę, która jednak natychmiast nas blokuje.

Philippe => Nie rozumiem Twojej wiosennej historii.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Philippe Schutt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1611
Rejestracja: 25/12/05, 18:03
Lokalizacja: Alzacja
x 33




przez Philippe Schutt » 09/09/12, 18:27

w odległości 675 mm od osi 195 kg oznacza 1733 kg, a 40 kg nadal 711 kg, czyli 2444 kg.
Twój cylinder pchający pod kątem 20° musisz pomnożyć swoje 2500 kg przez sinus, czyli 0.34. Faktycznie masz 850 kg efektywnego ciągu.
musimy znaleźć kolejne 1600 kg ciągu prostopadle do masztu lub 4700 kg pod kątem 20°. W sumie potrzebny byłby cylinder 2444/0.34 = 7188 kg i dość mocne osie.

Lub zmodyfikuj zespół tak, aby cylinder był ustawiony pionowo, gdy maszt jest w pozycji leżącej, ale wtedy skok będzie znacznie większy.

edycja: Umieszczenie 2 cylindrów w odległości 330 od osi i które są pionowe, gdy maszt leży, zadziałałoby.
0 x
Avatar de l'utilisateur
pętla
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 816
Rejestracja: 03/10/07, 06:33
Lokalizacja: Picardie




przez pętla » 09/09/12, 21:55

Dobry wieczór ,

Ramię dźwigni 225 jest wyraźnie za słabe, w przeciwnym razie, jak wspomniał Philippe, musiałbyś użyć 2 cylindrów, a i tak byłoby za ciasno.
W każdym przypadku konieczna będzie modyfikacja punktów przyłożenia sił w celu wyprostowania cylindra.
Można wkopać się w ziemię lub postawić podnośnik z boku masztu. Potwierdzę to po graficznym określeniu kinematyki.

W przypadku utrzymywania ładunku normalne jest, że pompa z rozdzielaczem dwustronnego działania tego nie robi, chyba że ponownie przełączysz dźwignię góra/dół w górę, gdy tylko maszt zacznie opadać i puścisz niewielki przepływ ręka. To naprawdę niebezpieczne.
Aby ograniczyć przepływ w dół wzniesienia, a tym samym prędkość podczas przechylania, potrzebne jest takie akcesorium (model jednokierunkowy):

Obraz

A+
0 x
ruski
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 318
Rejestracja: 02/11/05, 15:22




przez ruski » 09/09/12, 22:52

Philippe Schutt napisał:w odległości 675 mm od osi 195 kg oznacza 1733 kg, a 40 kg nadal 711 kg, czyli 2444 kg.
Twój cylinder pchający pod kątem 20° musisz pomnożyć swoje 2500 kg przez sinus, czyli 0.34. Faktycznie masz 850 kg efektywnego ciągu.
musimy znaleźć kolejne 1600 kg ciągu prostopadle do masztu lub 4700 kg pod kątem 20°. W sumie potrzebny byłby cylinder 2444/0.34 = 7188 kg i dość mocne osie.

Lub zmodyfikuj zespół tak, aby cylinder był ustawiony pionowo, gdy maszt jest w pozycji leżącej, ale wtedy skok będzie znacznie większy.

edycja: Umieszczenie 2 cylindrów w odległości 330 od osi i które są pionowe, gdy maszt leży, zadziałałoby.


Philippe i Looping dziękujemy za wyjaśnienia,
Nie rozumiem 1733 kg.

Looping, mam nadzieję, że Twoje symulacje będą zachęcające.

Jaka średnica osi jest potrzebna dla 2.5 T, 4 T i 7 T?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Philippe Schutt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1611
Rejestracja: 25/12/05, 18:03
Lokalizacja: Alzacja
x 33




przez Philippe Schutt » 10/09/12, 11:39

195*6/0.675 = 1733
i 711= 40*12/0.675

na oś trzeba liczyć z 7T, a więc oś 20mm

A moim zdaniem najprościej i najtaniej będzie kopać tak jak Looping mówi żeby mieć cylinder pionowy, zmniejszyć odległość środka do 330 ze względu na krótki skok i wstawić 2.

Odciążenie sprężyną przy tej sile będzie prawdopodobnie zbyt kosztowne.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 375