Pomoc wiatru: bilans energetyczny

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
Guillome
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 29/09/07, 17:55

Pomoc wiatru: bilans energetyczny




przez Guillome » 29/09/07, 18:58

Witam,
Jestem studentem i mam projekt z turbiną wiatrową. Na razie potrzebowałbym kilku odpowiedzi na swoje pytania, aby znaleźć określone urządzenia.

Posiadam turbinę wiatrową air X Land marine 400W 12V ze zintegrowaną regulacją i chciałbym wiedzieć:
- za pomocą jakiego urządzenia (czujnika, jeśli to możliwe) można mierzyć energię, jaką wyprowadza produkt.

- za pomocą jakiego urządzenia można zmierzyć prędkość wiatru.

- czy istnieje wzór matematyczny, który pozwoliłby określić energię wytwarzaną przez turbinę wiatrową w zależności od prędkości wiatru.

Wartości, które mam zamiar pobrać, będą normalnie wyświetlane na ekranie LCD. Więc jeśli to możliwe chciałbym, żeby był to czujnik.

Na razie nie mam innego pytania, ale na pewno są tacy, którzy przyjdą później.
Z góry dziękuję.
0 x
Rulian
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 686
Rejestracja: 02/02/04, 19:46
Lokalizacja: Caen

Re: Pomoc wiatrowa: bilans energetyczny




przez Rulian » 01/10/07, 09:46

guillome napisał:Posiadam turbinę wiatrową air X Land marine 400W 12V ze zintegrowaną regulacją i chciałbym wiedzieć:
- za pomocą jakiego urządzenia (czujnika, jeśli to możliwe) można mierzyć energię, jaką wyprowadza produkt.

Ben z watomierzem. Lub kilka multimetrów do pomiaru napięcia, prądu i cos phi (jeśli maszyna wyjdzie z alternatywy).
guillome napisał:- za pomocą jakiego urządzenia można zmierzyć prędkość wiatru.

Ben z anemometrem. Są proste z kubkami lub skomplikowane z ultradźwiękami. Jednak, jak w przypadku każdego czujnika, im dokładniejszy, tym droższy. I musisz odpowiednio skalibrować.
guillome napisał:- czy istnieje wzór matematyczny, który pozwoliłby określić energię wytwarzaną przez turbinę wiatrową w zależności od prędkości wiatru.


Oczywiście. Istnieje formuła teoretyczna zwana prawem Betza.
Demo i wyjaśnienia w ten sposób et w ten sposób. I przeczytaj resztę strony, wszystko jest w porządku.
Informuje o maksymalnej możliwej do odzyskania energii w przypadku idealnej turbiny wiatrowej. Ale ponieważ twoja maszyna nie jest idealna, musisz przyjąć krzywą mocy producenta, podając moc elektryczną zgodnie z prędkością wiatru.
guillome napisał:Wartości, które mam zamiar pobrać, będą normalnie wyświetlane na ekranie LCD. Więc jeśli to możliwe chciałbym, żeby był to czujnik.

Anenometry, które zwracają sygnały cyfrowe, są używane przez profesjonalistów, którzy rejestrują dane przez rok (ogólnie). Wtedy poznasz cenę czujników ... Musisz dowiedzieć się od dostawców.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79129
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10975

Re: Pomoc wiatrowa: bilans energetyczny




przez Christophe » 01/10/07, 11:33

Rulian napisał:Ben z watomierzem. Lub kilka multimetrów do pomiaru napięcia, prądu i cos phi (jeśli maszyna wyjdzie z alternatywy).


Cóż, watomierz mierzy chwilową moc, ale nie mierzy energii ...

W swoim przypadku potrzebowałby odpowiednika PM230 ( https://www.econologie.com/shop/economet ... prise.html ) ale w 12V ... chyba że przechodzi przez falownik, aby wytworzyć 230 AC (PM by działał), ale w tym przypadku straty falownika nie byłyby kompatybilne, dlatego konieczne byłoby skorygowanie w porównaniu z wydajnością falownika. ..

W przeciwnym razie dziękuję za przypomnienia o fizyce wiatru :) (Nie odpowiedziałem, mając nadzieję na odpowiedź od Ciebie)
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 225