Wsparcie dla osiągnięcia HYDRAU / alternator elektryczny

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
koffioyona
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 26/03/16, 09:28

Wsparcie dla osiągnięcia HYDRAU / alternator elektryczny




przez koffioyona » 26/03/16, 11:16

Witam,

Jestem nowy i natknąłem się na Twoje forum po kilku badaniach i powiedziałem sobie, że Twoja opinia i Twój wkład będą dla nas bardzo pomocne.

Razem z moim partnerem chcielibyśmy zbudować małą turbinę wodną 12 V (alternator samochodowy), zapewniającą około 1, a nawet 2 A lub więcej, jeśli to możliwe. Turbina zasilałaby jedną lub więcej lamp.

Ograniczenia są następujące:

-Zerowy budżet (lub prawie, zajmujemy się tylko odzyskiem)
- W trosce o środowisko naturalne i piękno tego miejsca system alternatora / turbiny musi być wymienny (na przykład, aby go usunąć, gdy go nie ma)
- Przepływ wody musi być wymuszony przy wykorzystaniu odpowiednio obliczonego zbiornika (bez naturalnej tamy).

Zalety:

- Jesteśmy dwaj i mamy dobrą motywację
- Jesteśmy studentami, którzy ukończyli szkolenie z zakresu Utrzymania Ruchu Przemysłowego

Chcielibyśmy wiedzieć, jak moglibyśmy sobie z tym poradzić, zwłaszcza w przypadku tamy wodnej, jaki typ turbiny wykonano i z jakich materiałów...
0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12308
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2970

Re: Pomoc przy tworzeniu alternatora hydrauliczno-elektrycznego




przez Ahmed » 26/03/16, 11:45

Nie podajesz żadnych szczegółów na temat cieku wodnego, do którego powinno trafić Twoje urządzenie... meh!
Aby ocenić rozmiar, możesz użyć tego zastaw.
Zerowy budżet to przeszkoda, zwłaszcza jeśli brakuje narzędzi i know-how… (tylko żartuję… trochę).

Najprostszym systemem pod względem efektywności jest system koła czerpakowego, pod warunkiem minimalnej różnicy poziomów; koło to obraca się powoli i dlatego nie wymaga zaawansowanej technologii (nie ma potrzeby np. starannego wyważania) i może być wykonane z części złomu (takich jak cylindryczne puszki przecięte na pół).

PS: tytuł nie do końca pasuje do tematu pytania...
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
koffioyona
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 26/03/16, 09:28

Re: Pomoc przy tworzeniu alternatora hydrauliczno-elektrycznego




przez koffioyona » 26/03/16, 12:31

Właśnie w tym miejscu się mylę. Chcę mieć zbiornik wyposażony w kran, który będzie pozostawiony na danej wysokości, tak aby spadek wody był na tyle duży, aby uruchomić moją turbinę. Zastanawiam się jednak, jakie byłoby maksymalne natężenie przepływu tego ostatniego?
0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12308
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2970

Re: Pomoc przy tworzeniu alternatora hydrauliczno-elektrycznego




przez Ahmed » 26/03/16, 12:37

Dobrze byłoby, jeśli to możliwe, wyrazić się jaśniej.
Natężenie przepływu twojego „kranu” (lepiej mówić o zaworze) będzie proporcjonalne do jego przekroju, w granicach natężenia przepływu cieku; Jestem zaskoczony takim pytaniem.
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79330
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046

Re: Pomoc przy tworzeniu alternatora hydrauliczno-elektrycznego




przez Christophe » 26/03/16, 14:13

Alternatory samochodowe mają tę zaletę, że są bezpłatne, ponieważ są odzyskiwane… ale mają słabą wydajność (około 50%) i wymagają dużej prędkości obrotowej (stąd redukcja… a zatem dalsze zmniejszenie ogólnej wydajności)… a niezawodność jest niekoniecznie tam.

Przypominam, że silnik samochodu projektuje się na 5000 godzin pracy – czyli średnio 250 000 km przy prędkości 50 km/h –… czyli żywotność, podczas której alternator często wymienia się przynajmniej raz.

A 5000 godzin ciągłej pracy to 5000/24, czyli zaledwie 208 dni!
Zatem alternator, który ma połowę żywotności samochodu, działa przez zaledwie 100 dni... w dużym przybliżeniu.

Lepiej jest skorzystać z dedykowanego generatora (na przykład z magnesem trwałym)
Chyba, że ​​nie mamy dużych potrzeb, ciekawy potencjał energetyczny, który pozwala na te straty...a alternatorów mamy pod ręką pod dostatkiem : Chichot:
0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12308
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2970

Re: Pomoc przy tworzeniu alternatora hydrauliczno-elektrycznego




przez Ahmed » 26/03/16, 15:00

Czas trwania i niezawodność nie mają tutaj większego znaczenia, ponieważ jest to projekt badawczy, który nie ma być długotrwały.
Z drugiej strony, jeśli chodzi o wydajność i wadę dużej rotacji, rzeczywiście nie jest to optymalne...
Nie wiem, jakiego rodzaju sprzęt i czy można znaleźć generator lepiej dostosowany do tego zastosowania? Czy ktokolwiek ma jakiś pomysł? Chatelot?
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
lilian07
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 534
Rejestracja: 15/11/15, 13:36
x 56

Re: Pomoc przy tworzeniu alternatora hydrauliczno-elektrycznego




przez lilian07 » 26/03/16, 15:22

Witam,
Mamy niewiele danych na temat rzeki, ale zawiera ona te, które mogą być odpowiednie.
Pomysł na turbinę:
http://www.ebay.fr/itm/Pelton-Water-Whe ... TocR8CBLMA
można znaleźć dużo taniej
i dla generatora:
http://www.ebay.fr/itm/Pelton-Turbine-W ... SwstxU2K1t

i możesz taniej uzyskać, wyszukując według tych samych kryteriów i na tej samej stronie.

Myślę, że jest to najlepsze rozwiązanie dla Twojego projektu oprócz prostoty i wysokiej wydajności.
powodzenia
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79330
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046

Re: Pomoc przy tworzeniu alternatora hydrauliczno-elektrycznego




przez Christophe » 26/03/16, 17:13

Turbina Peltona jest przeznaczona na wysokie ciśnienie hydrauliczne (w przemyśle minimum 20 barów, czyli 200 m wysokości podnoszenia), nie jestem pewien, czy nadaje się do tego projektu... Oczywiście chcą zrobić TP, wątpię, czy uda im się zamontować zbiornik na 200 m : Chichot:

Oto minielektrownia wodna TP:
MasterEEMiniCentralHydro.pdf
(1.13 mln) Pobrane razy 701
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79330
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046

Re: Pomoc przy tworzeniu alternatora hydrauliczno-elektrycznego




przez Christophe » 26/03/16, 17:20

Oto tabela niektórych Peltonów zainstalowanych we Francji: https://fr.wikipedia.org/wiki/Turbine_P ... _en_France

Minimum: 300 m upadku...maxi 1400 m i tak! Wow!
0 x
lilian07
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 534
Rejestracja: 15/11/15, 13:36
x 56

Re: Pomoc przy tworzeniu alternatora hydrauliczno-elektrycznego




przez lilian07 » 26/03/16, 19:12

Nie dla tego typu peltona, energię można zacząć już od 1 bara, zaleta działa z dopływem wody typu 9mm (PER). Udaje nam się uzyskać sprawność wyjściową generatora na poziomie 60% w porównaniu do energii potencjalnej przechwyconej wody, którą przepuszczamy przez turbinę za pomocą bardzo prostego systemu.
Zobacz te linki:
8 litrów/s wody i 28 m wysokości (1400 W) plastikowa turbina (50 euro)
https://www.youtube.com/watch?v=_vmO0FX3kLk
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 250