Błyskawica? Rzekome źródło kolosalnej energii!

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
Avatar de l'utilisateur
Grelinette
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2007
Rejestracja: 27/08/08, 15:42
Lokalizacja: Prowansja
x 272

Błyskawica? Rzekome źródło kolosalnej energii!




przez Grelinette » 15/09/09, 08:54

Niedawno usłyszałem od specjalisty twierdzenie, że jednym z możliwych kolosalnych źródeł energii, które nie zostało jeszcze wykorzystane, jest... PIORNO!

Czy uważa Pan, że jest to ciekawy i możliwy kierunek badań i czy prowadzono już badania w tym kierunku?
0 x
Projekt konnym-Hybrid - Econology projekt
„Poszukiwanie postępu nie wyklucza zamiłowania do tradycji”
Obelix
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 535
Rejestracja: 10/11/04, 09:22
Lokalizacja: Tulon




przez Obelix » 15/09/09, 10:13

Witam,

Tak, to dobre źródło energii!
Ale bardzo trudny w użyciu! Pamiętam, że około czterdzieści lat temu podejmowano próby na Pic du Midi obok obserwatorium i wszystko sprowadzało się do stopionej magmy różnych metali. Nie da się skierować tej ogromnej energii!
Jednak to CNRS pełnił obowiązki....
Myślę, że w tej chwili nie powinniśmy się oddalać!


Obelix
0 x
In medio stat virtus !!
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79332
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046




przez Christophe » 15/09/09, 10:18

Hm, zawsze czytam przeciwnego Obelixa!

Źródło chwilowej mocy tak, ale nie energii, ponieważ trwa zdecydowanie za krótko...

Do sprawdzenia, ale uważam, że zasoby Ziemi szacuje się na mniej niż 2 GW (przy średniej mocy, która już wydaje się dużo)... i są one rozproszone po całej planecie i dlatego nie nadają się do użytku.

Więc to jest fałszywie dobry pomysł, o którym możemy pomyśleć...
0 x

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 113