Odzyskaj zainteresowanie sektorem wodoru

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
Obelix
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 535
Rejestracja: 10/11/04, 09:22
Lokalizacja: Tulon

Odzyskaj zainteresowanie sektorem wodoru




przez Obelix » 08/11/06, 11:07

Witam,

Tylko krótka notatka, aby ostrzec Cię o działaniach prowadzonych w kręgach badawczych dotyczących istnienia kopalnego wodoru!
W środowisku podwodnym odkryto bardzo duże prawdopodobieństwo kieszeni kopalnego wodoru.
Po systematycznych badaniach głębin morskich można przeprowadzić kampanię badawczą na południowym Pacyfiku, aby określić lokalizację kieszeni wodoru kopalnego.
Te kieszenie gazowe zostały zaobserwowane na mapach sonarowych i będą przedmiotem bardziej szczegółowych badań.
Europejskie środki zostały udostępnione społeczności naukowej w celu określenia ich dokładnej lokalizacji i przybliżonej objętości!

Nie mogę w tej chwili podać żadnego poważnego linku negującego lub potwierdzającego, ale sam pomysł jest wystarczająco niezwykły, aby można go było rozpowszechniać

Obelix
0 x
Avatar de l'utilisateur
pluesy
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 291
Rejestracja: 26/11/04, 22:39
Lokalizacja: 88 Saint Die Vosges
x 1




przez pluesy » 08/11/06, 12:04

przynajmniej z wodorem nie ryzykujemy wycieku ropy : Chichot: z drugiej strony uważam, że żeglarze, którzy go przetransportują, będą musieli być niepalący i mieć dobrą premię za ryzyko ... : Mrgreen:
0 x

"Są tylko dwie rzeczy nieskończone, wszechświat i ludzka głupota ... ale dla całego świata, nie mam absolutną pewność."
[Albert Einstein]
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11042




przez Christophe » 08/11/06, 12:09

To, co mnie martwi, to raczej potencjał energetyczny zawarty w tych rezerwach ... jeśli presja nie jest bardzo silna, nie może mieć tyle energii.

Przypominam, że H2 jest 27 razy lżejszy od powietrza, 1 m3 przy ciśnieniu atmosferycznym zawiera zatem tylko około 5800 kJ, podczas gdy jeden m2 gazu ziemnego zawiera około 36 000 ...
0 x
Avatar de l'utilisateur
pluesy
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 291
Rejestracja: 26/11/04, 22:39
Lokalizacja: 88 Saint Die Vosges
x 1




przez pluesy » 08/11/06, 12:34

ponadto zawsze jest kopalna ...

podczas gdy naszym jedynym zbawieniem jest myślę, że jest odnawialna

nawet jeśli będą duże rezerwy, pewnego dnia nieuchronnie się wyczerpią ...

problemem wodoru jest transport i magazynowanie odkrycie ważnych złóż kopalnych może być może przyspieszyć badania i rozwój w tym sektorze, aby łatwiej przejść do odnawialnego wodoru
0 x

"Są tylko dwie rzeczy nieskończone, wszechświat i ludzka głupota ... ale dla całego świata, nie mam absolutną pewność."
[Albert Einstein]
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11042




przez Christophe » 08/11/06, 12:54

pluesy napisał:ponadto zawsze jest kopalna ...


Skamielina absolutnie tak ... ale nie w rozumieniu wspólnej definicji, która oznacza związek węglowy (uran nie należy do tej kategorii ...) ...

Rozumiem przez to, że wciąż usuwa poważną wadę paliw kopalnych: emisje CO2 ...
0 x
Avatar de l'utilisateur
pluesy
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 291
Rejestracja: 26/11/04, 22:39
Lokalizacja: 88 Saint Die Vosges
x 1




przez pluesy » 08/11/06, 13:25

niezanieczyszczający z pewnością, ale z pewnością wyczerpujący ...

więc może to być tylko tymczasowe rozwiązanie przejściowe, ale na pewno nie ostateczne ...
wszystko to i wiedząc, jaką chwilę wytchnienia od przemysłu kopalnego wodoru pozwala nam znaleźć inne rozwiązania: 1 rok? 10 lat 100 lat? 1000 lat?
0 x

"Są tylko dwie rzeczy nieskończone, wszechświat i ludzka głupota ... ale dla całego świata, nie mam absolutną pewność."
[Albert Einstein]
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11042




przez Christophe » 08/11/06, 13:32

Moim zdaniem to już 10 lat ... i znowu ...

Po będzie musiał zobaczyć z hydratem metanu ... :płakać:
0 x
Avatar de l'utilisateur
renaud67
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 638
Rejestracja: 26/12/05, 11:44
Lokalizacja: Marsylia
x 8




przez renaud67 » 08/11/06, 14:11

Konieczne będzie również opracowanie całego łańcucha dystrybucji i nowych produktów (magazynowanie, zastosowanie (silnik, palnik ...), które mogłyby być ponownie wykorzystane z wodorem pochodzącym z bardziej odnawialnych źródeł.
0 x
Absurdów wczoraj są prawdy dziś i jutro banałów.
(Alessandro Marandotti)
Targol
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1897
Rejestracja: 04/05/06, 16:49
Lokalizacja: Region Bordeaux
x 2




przez Targol » 08/11/06, 14:42

Kolejna „mała” obawa dotycząca tego „kopalnego” wodoru: jeśli złoża znajdują się na dużej głębokości i pod niskim ciśnieniem, koszty wydobycia mogą nie być trywialne zarówno pod względem energetycznym, jak i finansowym. .
0 x
„Każdy, kto wierzy, że wykładniczy wzrost może trwać w nieskończoność w skończonym świecie, jest głupcem lub ekonomistą”. KEBoulding
Obelix
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 535
Rejestracja: 10/11/04, 09:22
Lokalizacja: Tulon




przez Obelix » 08/11/06, 15:47

Re

Małe szczegóły:
Ciśnienia są rzędu co najmniej 300 do 600 barów!
Wykrywalne przez te technologie „kieszenie” są dość duże (wykrywanie różnic w prędkości dźwięku w powietrzu i wodorze), możemy więc pomyśleć, że są bliskie kilometra sześciennego!
Transport wodoru rurami i znacznie bardziej opłacalny niż transport energii elektrycznej kablami pod względem transferu energii jest zatem kosztem.
Wiercenie otworów na 6000 metrów pod wodą jest obecnie opanowaną techniką i stwarza jedynie problemy z zwrotem z inwestycji.

Obelix
0 x

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 324