Niespójności administracji francuskiej

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
Avatar de l'utilisateur
Grelinette
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2007
Rejestracja: 27/08/08, 15:42
Lokalizacja: Prowansja
x 272

Niespójności administracji francuskiej




przez Grelinette » 20/03/13, 13:26

Otwieram ten nieco prowokacyjny temat (przepraszam za urzędników tutaj), aby wskazać wiele niespójności w naszej francuskiej strukturze administracyjnej.

Nie jest to już dla nikogo tajemnicą, co więcej, ostatnio François Beyrou oświadczył w radiu France Inter, że nasz system administracyjny jest często niedorzeczną, wręcz kafkowską niekonsekwencją!

Poszedłbym dalej, mówiąc, że pod wieloma względami marnotrawstwo, strata czasu, administracyjne labirynty są prawdziwymi utrudnieniami dla naszego społeczeństwa i naszej gospodarki.

Przepraszam, ale muszę się wygadać : Evil:

Sugeruję również, abyście wyładowali się, składając zeznania w zabawnych lub mniej zabawnych sytuacjach, których doświadczyliście.
Zobaczysz, to uwalnia parę i uspokaja, gdy o tym rozmawiasz.

Zaczynam :

- Zmieniłem samochód iw związku z tym zmieniłem dowód rejestracyjny samochodu. Złożyłem więc formularz ad hoc w ratuszu, aby poprosić o nową szarą kartę i otrzymałem tymczasowe pokwitowanie. Ok, wszystko wydaje się iść jak w zegarku, a wisienka na torcie, nawet po 15 dniach otrzymuję nową szarą kartę... Świetnie!
...i 15 dni później otrzymuję nowe pismo z mojego ratusza, które przesyła mi piękny tymczasowy dowód rejestracyjny na pięknym papierze firmowym z wyjaśnieniem!...

Krótko mówiąc, istnieje służba miejska, która nie ma nic wspólnego z papierami, które są całkowicie bezużyteczne! :zaszokować:
Poinformowałem dział pytań, który wyjaśnił mi, że jest to dla nich prawny obowiązek i blabbbla, , blabbbla, wszystko to protekcjonalnym tonem... (a rok później bunt z autem mojej dziewczyny).

- Innym (czasami mam wrażenie, że moje nazwisko jest zaznaczone czerwonym atramentem w niektórych działach administracyjnych : Evil: ).

Obecnie prowadzę (przynajmniej) 3 zajęcia zawodowe:

- Jestem nauczycielem jazdy konnej w stowarzyszeniu zajmującym się terapią koni i dlatego uczę jazdy konnej młode osoby niepełnosprawne. Mówiąc prościej, stowarzyszenie płaci mi za pomocą Chèque Emploi Associatif (CEA), uproszczonego systemu deklaracji częściowo opłacanego przez państwo, w tym przypadku urssaf. Wszystko wydaje się proste, poza tym, że wyliczenia wynagrodzeń są niezrozumiałe i zamiast Biuletynu Płacowego, dostaję dokument zatytułowany „Świadectwo Pracy”, w którym znajduje się zestawienie mojego wynagrodzenia jako odcinek wypłaty… i oczywiście ten dokument nie jest akceptowany przez większość administracji (Sécu, Pôle emploi, ...), ponieważ nie jest oznaczony jako „Odcinek wynagrodzenia”.
Pozwalam ci wyobrazić sobie złość i stres, kiedy administracja wysyła ci cały plik z takim powodem, jak „Pod uwagę brane są tylko odcinki wypłat”…

- Inne gagi: Mam też umowę z firmą na prace konserwatorskie i tereny zielone. Re-belotte, mówiąc prościej... (znasz muzykę!) firma płaci mi w Titre Emploi Service Entreprise (TESE).
Znowu brak paska wypłaty, ale zaświadczenie nieakceptowane przez administrację francuską. A jeszcze bardziej absurdalne jest to, że to zaświadczenie (wypisane na moje nazwisko i adres) jest wysyłane do mojego pracodawcy, który musi mi je odesłać, ale który czasem zapomina pod pretekstem, że urssaf przysyła im tyle papieru, że moje zaświadczenia toną w ten administracyjny bałagan!

Zadzwoniłem więc do centrum TESE z pytaniem, czy nie mogliby wysłać mi tego zaświadczenia bezpośrednio, ponieważ jest ono na moje nazwisko i adres… „Nie, to niemożliwe, proszę pana…”, zawsze protekcjonalnie ton, który pozostawia cię z gorzkim posmakiem udawania za mniej niż nic, który składa absurdalną prośbę.
Najgorsze jest to, że kiedy kontaktujesz się z tymi administracjami (i udaje ci się mieć osobę kontaktową), 9 razy na 10 ich odpowiedź brzmi: „Nasz serwis nie ma na celu odpowiadania pracownikom… i cloc… bip bip brzęczyk".

- I na koniec na ten sam temat: będąc instruktorem jazdy konnej, oczywiście muszę pracować w ośrodkach jeździeckich!
Cóż, mówiąc prościej... (znasz muzykę!) ośrodek jeździecki płaci mi w "TESA", ale kécétidonc, że téza? Cóż, to „Titre Emploi Service Agricole”, hej, tak, ośrodki jeździeckie zostały niedawno dołączone do sektora rolniczego. No i oczywiście rebelotte, bez biuletynu, tylko zaświadczenie....

I nawet nie śmiem wam powiedzieć, że pracuję również dla osób, które płacą mi w "CESU", czeku dla pracowników służby powszechnej, który może być wystawiony przez osobę fizyczną... lub Radę Generalną, lub firmę, która to częściowo finansuje dla swoich pracowników...
Najśmieszniejsze jest to, że niektórzy pracodawcy zapłacili mi wstępnie wypełnionymi czekami, które otrzymali od rady generalnej lub od swojej firmy... 20, to kwota... z... 25 eurocentów : Mrgreen:

Wyobraźcie sobie minę starszej osoby, z którą poszłam do pracy: „Ok, to ile jestem ci winna za dzienną pracę... Zapłacę ci w Chèques Emploi Service Universels, to dobrze, Przychodzę je odebrać...

... A jeśli dodatkowo chcesz się śmiać lub płakać, to zależy, baw się dobrze, dzwoniąc do serwisu, który publikuje te przedpłacone CESU (od 0,25 €), aby wyjaśnić im niekonsekwencję i marnotrawstwo ich pracy. Rozłączasz się i zastanawiasz, czy przypadkiem nie trafiłeś na serwis prowadzony przez kosmitów! : Chichot: :płakać:

Anegdoty Wciąż mam mnóstwo, ale hej, na tym poprzestanę. Nieźle się wkurzyłem.

Do ciebie ...

PS: Zapomniałem powiedzieć, że oczywiście służby zarządzające CEA, TESE, TESA i CESU nie komunikują się ze sobą i nawet się nie znają: dlatego nie można mieć dokumentu zbiorczego!

Niech żyje francuska administracja!

Lepiej rozumiem reakcję niektórych, którzy mają środki i zamierzają schronić się za granicą, czy to prawda Gérard?...
0 x
Projekt konnym-Hybrid - Econology projekt
„Poszukiwanie postępu nie wyklucza zamiłowania do tradycji”
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 20/03/13, 14:11

1) Co Urząd Miasta ma wspólnego z szarą kartą ???

Wbrew Twoim zeznaniom: mój syn zarejestrował samochód przez Internet, wysłał dokumenty, które wcześniej wypełnił i po 3-4 dniach otrzymał szarą kartę. I to wszystko !

2) To, o czym Pan mówi, dotyczy przede wszystkim składek na ubezpieczenia społeczne.

Mówisz „francuska struktura administracyjna”, więc możemy uznać, że to jest jej część.

Z drugiej strony „urzędnicy państwowi”, nie. Zobacz Wikipedię: Pracownicy Urssaf, podobnie jak ich koledzy z innych oddziałów systemu ogólnego, nie są urzędnikamii są objęci tym samym ogólnokrajowym układem zbiorowym pracy, co inni pracownicy Ubezpieczeń Społecznych (CCNT z 1957 r. dla pracowników i kierowników, CCNT z 1968 r. dla kierowników). Wszelkie spory rozstrzyga sąd pracy, a zwolnienie jest możliwą procedurą w ramach organizacji ogólnego systemu.


Ochrona socjalna to we Francji wspólny system zarządzany w połowie przez pracowników, a w połowie przez (prywatnych) pracodawców...

CESU jest „służbą” URSSAF. TESA to MSA (Mutualité Sociale Agricole – organizacja „wzajemna”).

Nie są twoimi pracodawcami, więc w efekcie nie ma „odcinka wypłaty”. Są to uproszczone systemy (sic!) dotyczące składek (i tak jest). dla pracodawców).

Prawdą jest, że istnieje 36 000 reżimów, które nie są ze sobą powiązane itp.

Dla pracodawców to ogromne ułatwienie.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79360
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060

Re: Niekonsekwencje francuskiej administracji




przez Christophe » 20/03/13, 19:16

Grelinette napisał:Nie jest to już dla nikogo tajemnicą, co więcej, ostatnio François Beyrou oświadczył w radiu France Inter, że nasz system administracyjny jest często niedorzeczną, wręcz kafkowską niekonsekwencją!


Chcesz porozmawiać o systemie belgijskim? : Chichot:
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 20/03/13, 19:43

oczywiście możemy dyskutować o słowie urzędnik państwowy

naprawdę urzędnik, czy pseudo urzędnik, problem jest ten sam! ludzie, którzy nie mają dobrego powodu, by zadowolić swojego klienta… system czyni ich niezbędnymi

żyjemy w społeczeństwie, które marnuje dużo pieniędzy, a ponadto marnuje dużo pracy z absurdalnymi papierami

bycie prawdziwym pracodawcą stało się tak skomplikowane, że wymyślił uproszczone systemy wynagradzania pracowników… a gdy administracja się upraszcza, trzeba spodziewać się najgorszego

powoduje, że zatrudnieni są w niepełnym wymiarze godzin, którzy nie mają prawdziwych praw

złożoność prawa pracy staje się naruszeniem praw człowieka

prawo pracy niszczy prawo do pracy

Jaki pożytek z innych praw człowieka, jeśli nie ma już prawa do pracy?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 21/03/13, 12:23

chatelot16 napisał:oczywiście możemy dyskutować o słowie urzędnik państwowy


1) Oddać każdemu to, co jego. Jeśli nie jesteś zadowolony z wymiany oleju w Renault, nadal niespójne jest oskarżanie Peugeota (nawet jeśli nie robią tego lepiej). Wydaje mi się to bardziej szczere.

2) Ale dla mnie nie chodzi tylko o to.

Po raz kolejny są to systemy zarządzane w równym stopniu przez... pracodawców (a więc "prywatnych"). Dlaczego nie robią lepiej???

Dla mnie to pytanie nie jest bez znaczenia.

3) Mógłbym otworzyć równie długą listę bardzo złej pracy wykonanej przez bardzo prywatne firmy z całkowicie prywatnymi pracownikami…

Aby uniknąć stwierdzenia, że ​​„Francja jest skończona”, zacznę od… nowego lotniska w Berlinie: 1,5 miliarda dodatkowych kosztów; spóźniony o około 2 lata; 30 000 usterek (czyli od prawie roku nie działa, tylko co noc świeci, bo… nie ma włączników!)

Kilka rzeczy tutaj: http://www.welt.de/newsticker/dpa_nt/in ... ffnen.html

Nie po to, by cokolwiek „usprawiedliwiać”.

Tylko po to, żeby zadać pytanie: czy pytanie nie jest dużo głębsze??? Czy nie istnieje ogólne „puszczanie”, w którym każdy myśli, że może „pieprzyć” drugiego i „wycisnąć jak najwięcej” ze społeczeństwa??? W końcu, czy nasze społeczeństwo nie byłoby dekadenckie???? [czyli: cywilizacja, która nie ma już kodeksu wartości, honoru,...

Dla mnie to brzmi jak prawdziwa debata.

W przeciwnym razie możemy uprawiać krypto-sarkozizm i przeciwstawiać się sobie nawzajem. Ale poza wydaniem, czy to posunie naprzód „schmilblic”?
0 x
roy1361
x 17




przez roy1361 » 21/03/13, 13:18

Did67 napisał:... (więc od prawie roku nie działa, ale świeci co noc, bo... nie ma przełączników!)


Nie martw się, czy to żart?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 21/03/13, 14:04

Prawdziwa prawda (cóż, widziana w niemieckim programie telewizyjnym!), Przysięgam przyjacielu!

Jeśli mi nie wierzysz, przyjacielu, sam to przeczytaj: http://www.welt.de/wirtschaft/article11 ... t-aus.html

(wszystko jest w tytule)

Detale: „Auch das hat damit zu tun, dass wir mit der Leittechnik nicht so weit sind, dass wir es steuern können”.

[spójrzmy na to z perspektywy: lotnisko po otwarciu działa dzień i noc; więc nie bądź, nie szokuj. Tam trzeba pilnować itp... I niewątpliwie kontynuować prace. Więc to trochę „oświetlenie wszystko albo nic”, więc „wszystko”]
0 x
culbuto
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 112
Rejestracja: 22/02/13, 11:50
x 1




przez culbuto » 21/03/13, 14:09

z ratuszem:
moja 18-letnia córka ma papiery na studia w Quebecu. Prosi o paszport. I tam pracownica odmawia kserokopii CAQ itp., żąda oryginałów. Później dzwoni ratusz, możemy jechać po paszport. moja córka ubiegać się o CAQ itp. „ah nie, nie mamy ich, daj sobie spokój! nie powinieneś był dawać oryginałów”....... :zaszokować:
wraca do domu bardzo zirytowana.....żegnajcie cielęta, krowy i karibu! bez tego cennego sezamu nie przekroczy granicy.....Idę do ratusza, żądam spotkania z osobą odpowiedzialną i postanawiam tam rozbić obóz do czasu zwrotu papierów. Ton się podnosi, zarzuca mojej córce, że dała oryginały…… kończy się wyjściem z gabinetu, z którego nie ruszę się bez papierów! i wróć z tym! czepiały się nie wiem czego, krótko mówiąc, ulgi dla mojej córki, ulgi dla dobrej kobiety, która myśli, że odejdę…Trzymam tę, czekam, aż przejdzie przez moje ręce do opieki......

kolejny ratusz: szkoła chciała mieć uwierzytelniony papier szczepionek dla dzieci, kserokopia nie wystarczyła : Chichot: :zaszokować:
Idę więc pierwszy raz z wózkiem po odwiezieniu starszych do szkoły. Nikogo w recepcji, puste biura, na 3 piętrach, starsza pani cieszy się, że mnie widzi, bo próbuje załatwić jakieś papiery na emeryturę i nie ma... nikogo! Mogłem wyjść z krzesłami, telefonami itp., było tak samo. Dokładnie sprawdzam godziny otwarcia i wracam 2 dni później. To samo ! to jest biuro projektowe! mile widziany jest mile widziany bo jest na nim napisane, ale nadal nikt. z wyjątkiem 2 zagubionych, którzy również chcą wypełnić dokumenty.
Mówię to mężowi, któremu trudno w to uwierzyć. I tak następnego dnia idzie ze mną. Recepcja wciąż pusta, zastaję babcię, która desperacko ma nadzieję, że zobaczy ludzi do swoich papierów emerytalnych. III piętro, gdzie powinienem odebrać gazetę, ktoś przyszedł nagrać ogłoszenie: WYJĄTKOWO DZIŚ W TYM BIURZE NIE BĘDZIE NIKOGO
Boże! Tęskniłem za gościem, który sklejał papier......
w końcu jechaliśmy kilometry do innego ratusza, zamieszkaliśmy w tym, a papiery dostaliśmy w 5 minut.......
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 21/03/13, 14:33

Dokumenty uwierzytelnione: jedno z najczęstszych nadużyć!!!

Niestety, żeby mieć rację, trzeba odważnych ludzi, którzy te służby "zaciągną" przed Sądem Administracyjnym, gdzie kilka miesięcy później mieliby szansę na wygranie sprawy...

Ponieważ nikt tego nie robi, nadużycia trwają! [Czekam, aż przejdę na emeryturę, żeby „załatwić” kilka takich spraw]

http://vosdroits.service-public.fr/F1412.xhtml

http://www.legifrance.gouv.fr/affichTex ... eTexte=vig

W międzyczasie poproś o wyjaśnienia z tekstami w ręku, być może piętro wyżej ("kierownik wydziału" lub burmistrz...).

Jednak z prawnego punktu widzenia dekret ten jest częściowo obchodzony w tym sensie, że służba nie wymaga już a Certyfikowana kopiaAle prezentacja oryginału ! I dlatego będzie argumentować liczbę podróbek w obiegu (pierwszy zgłoszony przypadek).
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 21/03/13, 14:34

wszystko zepsute?

żaden rzemieślnik murarz czy stolarz nie jest mistrzem w swojej pracy i właściwie nie przyjmuje swoich klientów

problem polega na tym, że wielu ludzi jest niczym więcej niż nieważnymi trybikami w coraz bardziej schrzanionym systemie: nie trzeba prosić o motywację pracownika za ladą, który spędza cały dzień na wydzieraniu się za problemy, na które nie może nic zrobić o

nawet niektórzy rzemieślnicy są szkoleni w złym systemie: mechanik samochodowy musi bardziej słuchać producenta niż klienta... to samo dotyczy inżyniera ogrzewania: niektórzy są bardziej na usługach dostawcy niż klienta

trzeba zobaczyć, co jest najważniejsze… jak pracownik popełni błąd, to ma konsekwencje, które można naprawić i które nie mają powodu, by się powtarzać: kiedy minister ustanawia ustawę lub rozporządzenie, a posłowie głosują , może definitywnie skomplikować życie ludzi: ten błąd ma ostateczne konsekwencje

gorzej, gdy mali pracownicy widzą natłok bzdur, które przychodzą z góry, aby marnować pieniądze i energię, jak poprosić ich o motywację i sumienność?

marnotrawstwo, które pochodzi z góry, budzi odrazę u wszystkich
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 269