Lepsza wydajność w termodynamice?

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
Harry Ravi
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 183
Rejestracja: 18/03/08, 14:30

Lepsza wydajność w termodynamice?




przez Harry Ravi » 19/08/08, 12:05

Spośród wszystkich poznanych i opracowywanych procesów, który obecnie proces oferuje najlepszą wydajność cieplną/kinetyczną oraz wartość tej wydajności i warunki niezbędne do jej uzyskania.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79313
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11040




przez Christophe » 19/08/08, 12:36

Istnieją 2 wyróżniające się:

a) Turbina gazowa o cyklu kombinowanym : Wydajność 54%. Używany w niektórych nowoczesnych gazowniach, ale wciąż rzadki. Dla porównania, elektrownia jądrowa ma sprawność 35%.

b) Bardzo wolny 2-suwowy silnik wysokoprężny :> 50% wydajności.

vincent27 napisał:Nie, duży powolny diesel morskie są te z najlepszych zwrotów.
Na statkach wycieczkowych, instalację elektryczną diesel ze względu na komfort (wibracje, hałas, lokalna maszyna dystrybucja ograniczeniami).
Obecnie na statkach handlowych montujemy wolne silniki (często 2-suwowe) obracające się z prędkością 100 - 150 obr./min, rozwijające moc 95000 XNUMX KM i charakteryzujące się bardzo niskim zużyciem jednostkowym.

Palą ciężki olej opałowy, ale obecne normy ograniczające emisję ograniczenia uwolnień.
Poza tym ciężki olej opałowy jest znacznie tańszy w produkcji niż olej napędowy, co prowadzi do dużej ilości odpadów.

Wreszcie, oznacza to piękny i pompatyczny maszyn ...

Obraz

Site Cytat:

Dwusuwowy silnik wysokoprężny Wartsila "Sulzer" jest obecnie najmocniejszym i najbardziej wydajnym na świecie. Otwór 2 mm i skok 965 mm.
Dostępne 6 12 linia cylindrów, co czyni nas w litrach 21845 12 dla cyl.
Wersja 12 cylindry, silnik waży więcej niż 2000 ton (the
Wał korbowy przekracza ton 300).
Maksymalna moc ciągła jest 89640 100 CV obr / min (w 12 wersji cylindrycznej), moc dostarczana do szybkiego punkcie odbioru jest 53244 90 cv obr / min. Cylinder przekroczyła cv 12 100000 podczas nadmiernej prędkości kontrolny (101,5 obr / min jedynie).

Zużycie oleju napędowego przy maksymalnej mocy wynosi 0,126 kg/KM/h (brytyjskie standardowe zużycie paliwa). Zużycie paliwa w punkcie ekonomicznym wynosi 0,118 kg/cv/h (BSFC).

W punkcie ekonomicznym Sulzer przekracza wydajność o 0,5. Dla porównania, silniki samochodowe i małe samoloty (ze świecami zapłonowymi) mają zużycie BSFC od 0,181 do 0,272 kg/KM/h przy wydajności od 0,25 do 0,3

Nawet przy maksymalnej wydajności Sulzer zużywa prawie 6284 litrów oleju napędowego na godzinę.
0 x
Harry Ravi
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 183
Rejestracja: 18/03/08, 14:30




przez Harry Ravi » 19/08/08, 16:28

Nie mówię o paliwie> konwersji kinetycznej.


Mam 1 W ciepła, ile W energii kinetycznej mogę uzyskać maksymalnie dzięki znanym praktykom (turbina parowa, stirling, seebeck, ...)?
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79313
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11040




przez Christophe » 19/08/08, 16:42

Właśnie ci odpowiedziałem ???

W przeciwnym razie przepraszam, nie rozumiem niuansu ... ponieważ paliwo + powietrze = ciepło ...

:? :? :?

Proszę, jaśniej
0 x
Harry Ravi
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 183
Rejestracja: 18/03/08, 14:30




przez Harry Ravi » 19/08/08, 17:04

Nie chcę używać paliw, nie byłoby to ekonomiczne
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79313
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11040




przez Christophe » 19/08/08, 17:28

Cóż, musiałeś to określić w swoim pytaniu, więc nie zgaduj!

Ale pkoi ca? Ponieważ niektóre są mniej brudne niż inne ...

Możesz rozważyć zrobienie cykl połączony z zgazowaniem drewna ... nawet jeśli nie sądzę, że próbowano jeszcze ...
0 x
Harry Ravi
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 183
Rejestracja: 18/03/08, 14:30




przez Harry Ravi » 19/08/08, 22:59

Nie, to bardziej związane z pułapką słoneczną Rémundo, jestem na szczycie.

Chciałem poznać wydajności, które będzie można uzyskać poprzez przepuszczanie ciepła wytworzonego przez pułapkę słoneczną w celu wytworzenia energii kinetycznej.

Według niektórych Stirling może mieć tylko 50% maksymalnej wydajności.

W przypadku turbin z płynem / sprężonym gazem nie znam możliwych wydajności.

W przypadku koła Minto było to bardzo mało doświadczone, więc nie możemy naprawdę wiedzieć.

W przypadku komórek z efektem seebeek wydajność jest dość niska (nie mam już na myśli procentu)

Celem niekoniecznie jest wytwarzanie energii elektrycznej, ale przede wszystkim mieć siłę napędową.
0 x
Harry Ravi
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 183
Rejestracja: 18/03/08, 14:30




przez Harry Ravi » 19/08/08, 23:16

Właśnie zobaczyłem ilustrację na Wikipedii „termodynamika”:

Obraz

Wygląda jak stirling, ale wyobraź sobie:

Biorę wodę o temperaturze 20 ° C, którą ogrzewam do 1000 ° C w układzie blisko środka absolutnej izolacji, ta woda o temperaturze 1000 ° C dostanie się do systemu, jeśli powyżej, tak aby naturalnie cykl próżnia obniży temperaturę z 1000 ° C do 20 ° C.
Następnie woda ponownie wprowadzi ją do źródła systemu.

Mówimy o systemie, w którym izolacja jest kompletna.

Jaka może być maksymalna wydajność tego rodzaju systemu?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
Wiadomości: 4559
Rejestracja: 29/07/06, 11:14
Lokalizacja: Ile de France
x 42




przez Capt_Maloche » 13/08/09, 09:35

Wracam do tematu po tym, jak natknąłem się na ten artykuł, podobny do pierwszego postu na ten temat:

Najmocniejszy silnik Diesla na świecie:
xelopolis.com/Xdossiers/dossier_1006_le+plus+pouissant + moteur + diesel + monde.html

Wydajność przekracza 50% !! i robią kogenerację na wyczerpaniu, nieźle

Obraz
0 x
"Konsumpcja jest podobna do pocieszenia wyszukiwania, sposób, aby wypełnić pustkę egzystencjalną rośnie. Z kluczem, dużo frustracji i trochę winy, rosnącej świadomości ekologicznej." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUCH, Aahh! ^ _ ^
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79313
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11040




przez Christophe » 13/08/09, 09:40

Capt_Maloche napisał:Wydajność przekracza 50% !!


Cóż, jeśli się nie mylę, tak jest w przypadku wszystkich (bardzo) wolnych (2 suwowych) silników Diesla przez jakiś czas ...
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 293