geotermalnych gazu Zgodność R12 R22

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
Didier07
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 06/11/11, 17:36

geotermalnych gazu Zgodność R12 R22




przez Didier07 » 07/11/11, 17:57

Witam,

Jestem wyposażony w 18-letni system geotermalny. Jedna sprężarka na pokój. Podłoga ogrzewana gazem (instalacja gaz/gaz).
Mam wg kompresorów R12 i R22. Co powinienem zrobić, aby moja instalacja była zgodna?
- zmienić sprężarki i gazy?
Zastanawiam się czy uda mi się doprowadzić instalację do zgodności bez wymiany rur (z gruntu i z podłogi) bo gazy zastępcze nie mają takiego samego ciśnienia.

Dziękuję za odpowiedzi.
Cordialement
0 x
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 07/11/11, 18:44

To przyjemność pomp ciepła z kłamstwem pseudoenergii geotermalnej, która nie ma nic wspólnego z energią geotermalną, a dokładniej wykorzystuje ciepło słoneczne zmagazynowane naturalnie przez ponad rok w ziemi!!!

Możesz zobaczyć producentów i instalatorów, którzy sprzedają cię i każą płacić maksymalnie co 10 do 15 lat!
Odniosłem wrażenie, że jest wystarczająco dużo równoważnych płynów, aby uniknąć zmiany wszystkiego ????
Ale jest to skomplikowane z profesjonalistami, którzy ukrywają, oszukują i oszukują, jak przyjaciele mojej rodziny, którzy zapłacili 30000 3 € za pompę ciepła, która działała tylko przez XNUMX dni, czas na zapłatę, firma zbankrutowała!
Osobiście odmawiam wielokrotnego „oszustwa” w przypadku PAC, które zmieniają się jak wiatrowskazy, w moim przypadku 3 lata po zakupie, oszustwo 10 lat temu!
Oszczędzam dużo więcej dzięki darmowemu drewnu!!


Nie wiem, ile zapłaciłeś ani jaka jest skala twojej instalacji, ale 30000 18 euro co 1666 lat, czyli XNUMX euro rocznie plus zużycie energii elektrycznej, przy ryzyku jądrowym typu Fukushima, jest to droższe niż utrzymanie starego podstawowego systemu grzewczego nie droższego rocznie, staje się znacznie tańszy z ogrzewanie drewnem gratis spalane we wkładce, piecu lub prostym bojlerze; wszędzie 77, 91 i 83 to darmowe drewno pochodzi ze wszystkich roślin ścinanych i rzucanych wszędzie, pochodzących z żywopłotów, drzew i rozmiarów ogrodów przeze mnie i moich sąsiadów oraz suszonych latem na słońcu!!!
Nie udało mi się nawet wchłonąć drewna, które spadło wszędzie podczas burzy pod koniec 1999 roku, zanim zgniło!!
COP tego wolnego drewna jest nieskończony, oprócz ćwiczeń wymaganych do podniesienia i wysuszenia, bardzo zdrowy ruch, w szczególności na moją rwę kulszową leczoną tak od 17 lat, która powraca jak za długo siedzę przed komputerem!!!

wreszcie naprawdę skuteczne rozwiązanie, ale oczerniany i dławiony przez zawodowców (nie będą już mieli pracy bo wieczne bez pompy ciepła, bez zużycia, konserwacji czy awarii) jest wykorzystać letnie ciepło słoneczne, na kolektorach słonecznych, 40 do 70°C, obecnie całkowicie marnowane, poprzez magazynowanie go w swojej energii geotermalnej do ogrzewania zimą, jeśli twoja energia geotermalna jest dobrze zaprojektowana, o niewąskiej pojemności!!
To rozwiązanie działa w:
www;dlsc.ca
omówiono na:
https://www.econologie.com/forums/chaleur-d- ... 10828.html
https://www.econologie.com/forums/stockage-d ... 10173.html

Rozwiązanie, wieczne, bez CO2, ani zanieczyszczeń, całkowicie ekologiczne i bardzo ekonomiczne, w dodatku proste, mogące zastąpić ogrzewanie atomowe z pompą ciepła lub bez, rozwiązanie systematycznie ignorowane i tłumione!!

Jeśli masz studnię pseudogeotermalną kanadyjską, możesz ją mocno podgrzać latem prostymi kolektorami słonecznymi (bez naprężeń, prostych rur pod szkłem lub węglanem) i znacznie zmniejszyć zużycie swojej pompy ciepła, w zależności od wymiarów tej studni.
0 x
Lyane
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 28/11/13, 13:53

Re: Zgodność gazu geotermalnego w R12 R22




przez Lyane » 28/11/13, 13:58

Witam wszystkich, a zwłaszcza Didiera

Mam ogrzewanie podłogowe Sofath, które jest w pełni zadowalające od 16 lat. R22 nie jest już dostępny, ale w moim systemie kończy się gaz, więc już się nie nagrzewa. Myślę, że nie jestem jedyny w tym przypadku...
Jakie rozwiązanie znalazłeś, aby utrzymać ogrzewanie podłogowe, które uważałem za idealne?
Nie mogę znaleźć alternatywy...
Z góry dziękuję za odpowiedzi, pomoc...!



Didier07 pisze:Witam,

Jestem wyposażony w 18-letni system geotermalny. Jedna sprężarka na pokój. Podłoga ogrzewana gazem (instalacja gaz/gaz).
Mam wg kompresorów R12 i R22. Co powinienem zrobić, aby moja instalacja była zgodna?
- zmienić sprężarki i gazy?
Zastanawiam się czy uda mi się doprowadzić instalację do zgodności bez wymiany rur (z gruntu i z podłogi) bo gazy zastępcze nie mają takiego samego ciśnienia.

Dziękuję za odpowiedzi.
Cordialement
0 x
Avatar de l'utilisateur
PITMIX
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 2028
Rejestracja: 17/09/05, 10:29
x 17




przez PITMIX » 29/11/13, 22:15

Bonjour.
Najczęstszym rozwiązaniem jest wymiana agregatu skraplającego.
Istnieją płyny zastępcze, które nie są pozbawione ryzyka dla sprężarek i szczelności układu, ponadto generalnie mają stosunkowo krótką żywotność. W przypadku R22 w niektórych sklepach detalicznych (dehon, gazéchim, calorie fluorine) nadal można znaleźć pod nazwą R22 regenerowany. To jest bardzo drogie. Dodatkowo od lipca 2012 do ich zakupu potrzebne jest świadectwo kwalifikacji w zakresie obchodzenia się z czynnikami chłodniczymi.
Osobiście w mojej pracy nie używaliśmy go od ponad roku. R22 ma właściwości zbliżone do R407c ale zgodne z normami R12 jest bardzo zbliżony do R134a w obu przypadkach należy spuścić olej wymienić uszczelki gumowe i teflonowe wymienić regulatory wymienić filtr odwadniacza i zrobić dobre odkurzanie. Wykonana przez profesjonalistę interwencja jest bardzo droga, lepiej zacząć od nowego sprzętu za R410a.
0 x
Lyane
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 28/11/13, 13:53




przez Lyane » 30/11/13, 09:32

Witam,
i dziękuję za te informacje, które utwierdzają mnie w przekonaniu, że muszę wymienić istniejące urządzenia, aby przejść na R 410, ale ...
w Tuluzie nie mogę znaleźć żadnego inżyniera ogrzewania, który wykonałby modyfikację, z wyjątkiem Sofatha
Jestem więc więźniem Sofath, a zwłaszcza jego cen!
Znacie może inną firmę, która może to zrobić?
Zaproponowano mi przejście na klimatyzację rewersyjną… moje ogrzewanie podłogowe jest o wiele wygodniejsze!
Więc Hostage of Sofath ... nawet jeśli nie mam żadnych skarg na ich działanie i koncesjonariusza
Jeszcze raz dziękuję
Bonne Journée
Lyane
PITMIX napisał:Bonjour.
Najczęstszym rozwiązaniem jest wymiana agregatu skraplającego.
Istnieją płyny zastępcze, które nie są pozbawione ryzyka dla sprężarek i szczelności układu, ponadto generalnie mają stosunkowo krótką żywotność. W przypadku R22 w niektórych sklepach detalicznych (dehon, gazéchim, calorie fluorine) nadal można znaleźć pod nazwą R22 regenerowany. To jest bardzo drogie. Dodatkowo od lipca 2012 do ich zakupu potrzebne jest świadectwo kwalifikacji w zakresie obchodzenia się z czynnikami chłodniczymi.
Osobiście w mojej pracy nie używaliśmy go od ponad roku. R22 ma właściwości zbliżone do R407c ale zgodne z normami R12 jest bardzo zbliżony do R134a w obu przypadkach należy spuścić olej wymienić uszczelki gumowe i teflonowe wymienić regulatory wymienić filtr odwadniacza i zrobić dobre odkurzanie. Wykonana przez profesjonalistę interwencja jest bardzo droga, lepiej zacząć od nowego sprzętu za R410a.
0 x
Avatar de l'utilisateur
PITMIX
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 2028
Rejestracja: 17/09/05, 10:29
x 17




przez PITMIX » 30/11/13, 10:13

W całej Francji działa wiele firm zajmujących się klimatyzacją. Możesz znaleźć mechaników chłodniczych, którzy wykonają pracę za Ciebie. Odwracalny pomysł nie jest zły, ale trzeba wiedzieć, czy obecna podłoga jest odpowiednio ocieplona. Im więcej chłodzenia, tym lepszy jest sufit chłodzący, ponieważ zimno spada. W każdym razie tak naprawdę nie jest to klimatyzacja, ale chłodzenie.
Najlepiej byłoby zrobić podłogę wodną z lodówką z wymiennikiem woda/płyn chłodzący. Możesz więc zainstalować pompę ciepła Co2. Przy takim układzie można również zainstalować kolektory słoneczne. Konwersja może być nadal możliwa.
0 x
Didier07
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 06/11/11, 17:36




przez Didier07 » 19/01/14, 20:18

Dobry wieczór,
W ramach kontynuacji mojego postu, jutro mam przyjechać profesjonalistę, aby przestudiował wykonalność. Dam znać jak tylko będę wiedział więcej!
0 x
Didier07
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 06/11/11, 17:36




przez Didier07 » 23/01/14, 16:22

Bonjour à tous,

Profesjonalista przyjechał dwa razy bo wrócił z kolegą. Mój system można dostosować do R410 za pomocą nowego sprzętu (sprężarki). Ale trzymam moją podgrzewaną podłogę. czekam na wycenę!
0 x
Avatar de l'utilisateur
PITMIX
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 2028
Rejestracja: 17/09/05, 10:29
x 17




przez PITMIX » 24/01/14, 23:29

Halo
Zakładam, że Twoje ogrzewanie podłogowe będzie wodne z płytowym wymiennikiem ciepła w grupie a nie R410a w bezpośredniej kondensacji? Jeśli tak, uzyskaj wycenę na przykład z innym typem pompy ciepła Co2. Zobacz także opcję solarną.
0 x
bambus4369
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 02/07/18, 11:14

Re: Zgodność gazu geotermalnego w R12 R22




przez bambus4369 » 02/07/18, 11:18

Witam,
Przyjechała do mnie firma, aby wycenić wymianę moich dwóch sprężarek.
Wziął ode mnie zewnętrzną ośmiornicę i umieścił je w perspektywie ze srebrnymi lutami, jak sądzę, i nowymi mocowaniami.
wewnątrz wymienili maszynę.
Od 2 zim wszystko działa, super fachowość i obsługa posprzedażowa na starcie, hiper reaktywność.
W razie potrzeby skontaktuję cię ze skrzynką ls interweniować Wierzę w 42/69/43/07/15/63.
Zobacz, czy może pomóc
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 301