Mini elektrownia wodna

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
chatdumidi
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 01/12/14, 22:42

Mini elektrownia wodna




przez chatdumidi » 01/12/14, 22:48

Witam,
dopiero zaczynając od elektroniki zastanawiałem się, czy można użyć ciągu wody o średnim natężeniu przepływu 180 l / h
w rurze ewakuacyjnej zlewu, aby mieć stałą produkcję (czas przepływu) w celu zasilenia 2-watowego urządzenia.

Mam nadzieję, że moje pytanie nie jest zbyt głupie, dziękuję za odpowiedź.
0 x
Avatar de l'utilisateur
highfly-nałogowiec
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 757
Rejestracja: 05/03/08, 12:07
Lokalizacja: Pireneje, 43 roku
x 7




przez highfly-nałogowiec » 01/12/14, 23:27

Zobaczmy więc:
Wymagana moc urządzenia:
2 W odpowiada 2 d / s.

Dostępna moc:
1 dżul to energia potrzebna do podniesienia 100 g 1 m.
Licząc szerokie (tarcie, straty konwersji ...) możemy zatem spodziewać się odzyskania w granicach 6 dżuli na litr na metr (wysokość upadku), ponieważ jest to zlew 6 d / l.

180 l / h to mały przepływ 3 l / min, tj. Odzyskana energia 18 d / min lub 18/60 = 0.3 d / s

Tutaj twój przepływ jest co najmniej 6 razy za mały .... Przepraszam : Lol:

edycja: przybliżone rozumowanie, rzeczywistość jest prawdopodobnie jeszcze bardziej okrutna! : Chichot:
0 x
„Bóg śmieje się z tych, którzy potępiają skutki, których pielęgnują przyczyny” BOSSUET
"Na zobaczyć co jest Croit„Dennis MEADOWS
Avatar de l'utilisateur
Hic
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 995
Rejestracja: 04/04/08, 19:50
x 5

Re: Mini elektrownia hydrauliczna




przez Hic » 02/12/14, 07:55

chatdumidi napisał:Witam,
dopiero zaczynając od elektroniki zastanawiałem się, czy można użyć ciągu wody o średnim natężeniu przepływu 180 l / h
w rurze ewakuacyjnej zlewu, aby mieć stałą produkcję (czas przepływu) w celu zasilenia 2-watowego urządzenia.

Mam nadzieję, że moje pytanie nie jest zbyt głupie, dziękuję za odpowiedź.

Cześć, cześć

Jesteś na 50 mW na metr (180 kg / 1 m / 3600 s)
0 x
chatdumidi
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 01/12/14, 22:42

Szkoda




przez chatdumidi » 02/12/14, 10:21

Bardzo dobrze, dziękuję, że mi odpowiedziałeś, dużo widziałem, ale kiedy powiedziałem ci, że niewiele o tym wiem, nie pomyślałem, że wyprodukowanie 2 watów jest tak trudne.
Miłego dnia!
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 400