Mikroturbina i energia wody wodociągowej?

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
Lrm
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 22/06/08, 19:23
Lokalizacja: Paryż.

Mikroturbina i energia wody wodociągowej?




przez Lrm » 22/06/08, 19:40

A raczej w rurach wodociągowych, czy w rynsztokach, dlaczego nie także w odprowadzaniu spływu z chodników...
(Witam wszystkich, nie zapominajmy o pierwszej wiadomości).
Nawet jeśli po prostu odkręcisz cienki strumień wody w kranie, próba zablokowania go kciukiem jest trudna! Nadal istnieje znaczna presja, prawda?
Czy możemy sobie wyobrazić, że rura zawiera jedno lub więcej śmigieł lub turbin? Tak naprawdę nie wiem, jak je nazwać. I działają jak dynamo. Ten odcinek rury znajduje się jak najdalej od strony rzeki, aby nie mnożyć wyposażenia, poprzez obliczenie korzyści skali.
Jeśli się nie mylę, jest to potencjał grawitacyjny, który byśmy wykorzystali, ciśnienie nie jest wytwarzane przez maszyny, które same by się zużywały, dzieje się to tylko w przypadku poziomów, które są zbyt wysokie, jak w Wieży Montparnasse, prawda?
To samo dotyczy rynien, na przykład poprzez wyposażenie ich w szereg dynam (łopatek?). Nie pada zbyt często, ale to jest w porządku. Ścieki też mogą załatwić sprawę (i to codziennie), ale mogą być trochę brudne!
W każdym razie, oto jest.
Mogę się całkowicie mylić, ale mam wrażenie, że powiedzmy, że budynek mieszczący 20 mieszkań może zapewnić całkowite zużycie energii elektrycznej przez mieszkanie w połączeniu z zaopatrzeniem w wodę tego budynku.
Biorąc pod uwagę szacunki oparte wyłącznie na „wrażeniu”, oznaczałoby to, że (tylko) 5% zużycia wody w domu przypada na rury wodociągowe? Albo więcej, albo mniej...
Czy ktoś już wie o istnieniu, wykonalności lub nieważności tej zasady? Sam chciałbym tylko spędzać godziny z przyjemnością na tych obliczeniach, ale brakuje mi na to trochę za dużo czasu, więc może ktoś tutaj będzie mógł mi powiedzieć lub bardzo szybko oszacować rentowność, ponieważ jest przyzwyczajony do radzenia sobie z tymi liczbami w przeciwieństwie do Ja. Jednostki ciśnienia, energii, strat, zużycia w m² itp. itd.
Patrząc w Google wydaje się, że są tam podobne rzeczy jak w pierwszych 2 linkach z "mikroturbinami"?
http://www.google.fr/search?num=20&hl=f ... cher&meta=
0 x
alew
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 25
Rejestracja: 04/06/08, 08:50




przez alew » 24/06/08, 12:21

Myślałem już o tym, ale zgodnie z tym, co napisałeś, konieczne byłoby zminiaturyzowanie czegoś w rodzaju dynama? Nie sądzę, żeby to było wykonalne..

I wyobraźmy sobie, że nie masz już prądu, marnujesz wodę na oświetlenie?

Cóż, według mnie, jeśli jest to wykonalne, jest to pozytywne, ale nie może prowadzić do marnowania wody. Po zobaczeniu rozmiaru rur doprowadzających wodę do kranu myślę, że to niemożliwe, ale niżej czemu nie...
0 x
Matt113
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 344
Rejestracja: 22/05/08, 09:15




przez Matt113 » 24/06/08, 12:39

Energia do odzyskania musi być, ale moim zdaniem nie na tyle duża, aby było to opłacalne.
A to utrudni prawidłową cyrkulację wody w rurach.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79138
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10976




przez Christophe » 24/06/08, 12:49

Długo się nad tym zastanawiałem, dziękuję za założenie tego tematu, pomoże to trochę rozjaśnić sprawę. :)

a) W przypadku rynien potrzebny byłby naprawdę tani system, ponieważ potencjał jest nadal ograniczony. Istnieją „wynalazki”, które odzyskują energię każdej kropli deszczu za pomocą elementów piezoelektrycznych, ale jakim kosztem?

b) W przypadku kanałów mogłoby to być bardziej interesujące, ale... i tak bardzo ograniczone, patrz c)

c) 1000L wody pod ciśnieniem 3 barów dostarcza energii?
Odpowiedź: 1000*9,81*30 = 294 kJ

Oznacza to, że w energii „surowego potencjału”: 294 / 3600 = 0,08kWh maksymalnej możliwej do odzyskania energii na 1000L wody zużytej przy 3 barach...

W rzeczywistości nie jest to 3 bary (znacznie mniej) i trzeba wziąć pod uwagę wydajność turbiny.

Krótko mówiąc, nadal możemy dzielić przez 10...

Wreszcie, w przypadku domów prywatnych nie ma się czego spodziewać, w przypadku budynków pkoi nie, ponieważ są one w 100% darmowe, może się to udać...zobacz koszty instalacji i utrzymania.

Dlatego pozostaję sceptyczny...

d) Ile energii kosztuje pompowanie?W wielu regionach pompowanie odbywa się za pośrednictwem dystrybutora. Po to właśnie jest wieża ciśnień, prawda?

ps: Wątpię, żeby dystrybutor docenił to, że dotykamy „przybycia” strony wody.
Ostatnio edytowane przez Christophe 24 / 06 / 08, 12: 55, 1 edytowany raz.
0 x
Matt113
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 344
Rejestracja: 22/05/08, 09:15




przez Matt113 » 24/06/08, 12:53

W mgnieniu oka może to być opłacalne dla systemów odwadniających dużych miast, przez które przepływa prawdopodobnie kilka tysięcy mXNUMX dziennie.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79138
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10976




przez Christophe » 24/06/08, 12:57

Tak, Matt, energetycznie jest to prawdopodobnie możliwe, ale problem: ewakuacja przebiegałaby wolniej...

Celem sieci kapiącej jest możliwie najszybsza ewakuacja...

ps: Zmieniłem tytuł
0 x
Matt113
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 344
Rejestracja: 22/05/08, 09:15




przez Matt113 » 24/06/08, 13:03

Tak, dokładnie to powiedziałem w mojej wiadomości powyżej. Nie utrudniaj obiegu wody.

W najgorszym przypadku system, który w przypadku silnego przepływu wody zatrzymuje się lub odsuwa na bok i pozwala wodzie normalnie przepływać. Ale hej, to staje się kłótnią : Chichot:
0 x
jonule
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2404
Rejestracja: 15/03/05, 12:11




przez jonule » 24/06/08, 13:25

bonjour,
słynna turbina trójpłatkowa nie byłaby możliwa do tego zastosowania?

ale czy jest w ogóle dostępny i za ile?
0 x
alew
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 25
Rejestracja: 04/06/08, 08:50




przez alew » 24/06/08, 13:28

Tak naprawdę wszystko jest możliwe, ale jeśli wytworzy się tylko trochę energii, jest to bezużyteczne...

Myślę, że powinniśmy stworzyć nad Sekwaną duży młyn wodny ;) co o tym sądzicie?
0 x
jonule
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2404
Rejestracja: 15/03/05, 12:11




przez jonule » 24/06/08, 13:31

1) że zebrana niewielka ilość NRJ wystarczy, jeśli zostanie zużyta niewielka ilość NRJ

2) ta niewielka liczba zebranych NRJ pomnożona przez wiele dni i pełna systemów = pełna NRJ

do zastanowienia się: prąd, w jakim celu?

1 toster 1 suszarka do włosów 1 grzejnik Czy są warte całego ryzyka nuklearnego?
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 185