Obróć licznik elektryczny do góry nogami o 1 turbinę wiatrową

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
Avatar de l'utilisateur
Willaupuis
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 83
Rejestracja: 02/08/05, 22:03
Lokalizacja: Region Tournai

Obróć licznik elektryczny do góry nogami o 1 turbinę wiatrową




przez Willaupuis » 23/06/06, 21:54

W tym tygodniu poszedłem do architekta i opowiedziałem mu o moim projekcie instalacji turbiny wiatrowej o mocy 3 kW w moim ogrodzie, powiedział mi:

zainstalować urządzenie mierzące napięcie wejściowe sieci i napięcie wytwarzane przez turbinę wiatrową, a w przypadku gdy napięcie jest wyższe niż napięcie wejściowe, wprowadzić prąd, który spowoduje obrót licznika w przeciwnym kierunku (jestem w Belgii i nie możemy produkować, aby odsprzedawać energię elektryczną firmie Electrabel, naszemu dostawcy energii elektrycznej)

Czy on ma rację?
0 x
jeśli wszyscy zgadzają się, że ludzie myśleli,
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79304
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11037




przez Christophe » 23/06/06, 22:06

Tak, jest to możliwe, ale niekoniecznie w tak prosty sposób...większość małych turbin wiatrowych wytwarza już napięcie 12 V, które trzeba będzie już przełączyć na 230 V... wtedy musimy poznać dokładne warunki wykupu...
Ostatnio edytowane przez Christophe 07 / 11 / 13, 12: 21, 1 edytowany raz.
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 23/06/06, 22:12

Halo

wcale nie jest to takie proste i nie jest to tylko kwestia napięcia, częstotliwość musi być zsynchronizowana z częstotliwością sieci,
Aby to zilustrować w prosty sposób, weźmy przykład silnika asymetrycznego podłączonego do sieci próżniowej, silnik obraca się z pewnym poślizgiem o około 25 obr / min mniej niż prędkość synchroniczna, jeśli mechanicznie napędzasz ten silnik powyżej prędkości zsynchronizowany wraca z powrotem do linii i praktycznie niemożliwe jest obrócenie go o ponad 50 obr / min prędkości synchronicznej,
Obecnie większość alternatorów jest zsynchronizowana z wyjściem prądu stałego, podłączenie ich do sieci nie jest już takie proste, trzeba dotrzeć na ten sam szczyt, aby je podłączyć, trzeba zapewnić system, który umożliwi wyładunek, gdy już nie będzie prądu jakąkolwiek siłę napędową, bez której będą zachowywać się jak silnik.
Kiedy byłem żołnierzem marynarki wojennej, były 3 generatory V12 zapewniające moc, sprzęgnięcie ich razem wymagało pewnej ostrożności i dobrego fazowania, choć obecnie są łatwiejsze, opisanie ich na stronie zajęłoby dużo czasu forum..
Przed rozpoczęciem sprawdź, czy licznik jest zaprojektowany do pracy rewersyjnej, przestudiuj generatory elektrowni bagiennych, większość z nich to generatory asynchroniczne.
Wszystkie popularne generatory są również silnikami.

André
0 x
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 25/06/06, 16:01

To jest zrobione !!!
Wydaje mi się, że większość turbin wiatrowych dostarcza prąd CIĄGŁY.
Prąd przekształcany jest w prąd przemienny za pomocą konwertera.
Istnieją specjalne konwertery, które synchronizują się na częstotliwości 50 Hz dostarczanej przez EDF i umożliwiają ponowne wprowadzenie do sieci nadwyżki wyprodukowanej energii elektrycznej. Dzięki temu możliwe jest wytwarzanie energii elektrycznej bez konieczności jej magazynowania.
Zwykle musisz podpisać umowę z firmą EDF, która instaluje licznik „wejściowy/wyjściowy”, tj. podwójny licznik, który mierzy wyprodukowaną energię elektryczną ORAZ energię elektryczną, którą zużywasz. Procedury administracyjne są dość uciążliwe...
Istnieją systemy, w których sprzęt umieszcza się za licznikiem i obraca go w odwrotną stronę.
Systemy te zapewniają bezpieczeństwo i zapobiegają ponownemu wtryskiwaniu prądu do sieci w przypadku awarii prądu sieciowego. Na przykład, aby zapobiec porażeniu prądem przez ponownie wprowadzony prąd do agentów EDF, którzy odcięli zasilanie w celu przeprowadzenia naprawy!

Zasada ta sprawdza się bardzo dobrze w przypadku starych mierników typu „Banner Wheel” (czytaj „jeszcze kilka amperów”, album Lanturlu autorstwa Jeana Pierre’a PETIT), ale nie powinna już obowiązywać w przypadku nowych liczników elektronicznych.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Willaupuis
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 83
Rejestracja: 02/08/05, 22:03
Lokalizacja: Region Tournai




przez Willaupuis » 25/06/06, 21:48

dziękuję za odpowiedzi, ale dla jasności jestem w Belgii i w naszym kraju zawsze wyprzedzając swoją epokę, czyli 40 lat wstecz, electrobel który nie ma już dużo monopolu, nie wyraził jeszcze zgody na przejęcie energii elektrycznej produkcja dla małego odbiorcy,, czy są jacyś belgijscy elektrycy, którzy mogą mi to potwierdzić (w moim domu jest nowy licznik, który ma dwa lata)?


ponadto w tej chwili waham się, czy inwestować w energię wiatrową czy fotowoltaikę, ale jeśli nie będę mógł „odsprzedać” prądu, a magazynowanie jest drogie, myślę, że energia wiatrowa byłaby bardziej interesująca, biorąc pod uwagę, że zimą jest więcej wiatru w sezonie, w którym potrzebują więcej energii elektrycznej (w porównaniu do fotowoltaiki, która produkuje więcej latem)
czy się mylę
0 x
jeśli wszyscy zgadzają się, że ludzie myśleli,
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 25/06/06, 22:48

Masz absolutną rację. :D

We Francji i w zależności od regionu jest to różne, czasem ciekawszy jest wiatr, czasem słońce.
W regionie Bordeaux, w którym mieszkam, energia słoneczna jest interesująca, ale nie wyjątkowa. Wiatr nie jest bardzo silny ani bardzo stały. Uważam jednak, że rozsądna inwestycja w 2 technologie jest najbardziej rozsądna, jeśli roczna produkcja jest tak stała, jak to tylko możliwe. Rzeczywiście wiatr często wschodzi o zmierzchu lub gdy pogoda jest bardzo pochmurna, to znaczy gdy słońce nie jest skuteczne. Możemy wtedy oszacować, że wiatr przejmuje energię słoneczną, gdy zawodzi. 8)

Należy zatem określić, JAK I KIEDY Twoje zapotrzebowanie na energię elektryczną (dzień? Noc? Lato? Zima?). A jeśli naprawdę nie możesz „przestawić licznika wstecz”, jakie są Twoje potrzeby w zakresie magazynowania?
Gdy masz połączenie z siecią, nie ma potrzeby dużej produkcji ani dużego magazynu. Powinno wystarczyć 24 lub nawet 48 godzin zmagazynowanej rezerwy. Trzeba zachować rozsądek i maksymalnie ograniczyć inwestycje. :|

Wreszcie inwestowanie w gospodarkę jest również bardzo opłacalne dla ciebie (i dla planety). Polowania na odpady nie należy postrzegać jako ograniczenia, ale jako odpowiedzialne podejście. Dzięki temu nie będziesz musiał wydawać tego, czego nie skonsumowałeś.
Ograniczy to Twoje inwestycje w energię słoneczną lub wiatrową. 8)

Aby uzyskać bardziej globalną refleksję, spójrz na koncepcję NEGAWATT lub europejski projekt domu niskoenergetycznego CEPHEUS (15KW/m² rocznie zamiast średnio 150Kw/m² w przypadku tradycyjnego budownictwa). Jeśli chcesz pójść dalej, jest dom pasywny, a nawet dom autonomiczny... : Mrgreen:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Willaupuis
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 83
Rejestracja: 02/08/05, 22:03
Lokalizacja: Region Tournai




przez Willaupuis » 26/06/06, 10:31

CITRO napisał: Aby uzyskać bardziej globalną refleksję, spójrz na koncepcję NEGAWATT lub europejski projekt domu niskoenergetycznego CEPHEUS (15KW/m² rocznie zamiast średnio 150Kw/m² w przypadku tradycyjnego budownictwa). Jeśli chcesz pójść dalej, jest dom pasywny, a nawet dom autonomiczny...


Tak, już o tym myślałem, już wymieniłem w niektórych pokojach lub określonym pomieszczeniu mojego domu lampy na mniej zużywające się lampy LED, a inne na lampy o niskim zużyciu energii, tego lata zaizoluję ściany zewnętrzne, aby zyskać bezwładności i aby zyskać na ogrzewaniu, właśnie zaizolowałem dach, podłoga została zaizolowana podczas prac konserwatorskich dla ram, które zainwestowałem również w aluminiowe żaluzje z izolacją. Wykonuję tę pracę, nie budując drewna ani słomy (ziemia jest zawyżona w moim regionie)
0 x
jeśli wszyscy zgadzają się, że ludzie myśleli,
jonule
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2404
Rejestracja: 15/03/05, 12:11




przez jonule » 26/06/06, 12:07

Po co więc dawać prąd EDF? kapitalistyczna brudna robota...
wystarczy ponownie wstrzyknąć go do tabeli EDF!

podobnie jak panele fotowoltaiczne: na własne potrzeby! w przeciwnym razie warunki wykupu dotyczą 20 lat inwestycji, według dzisiejszych obliczeń...

Wiedz czego chcesz!

w przeciwnym razie tak, na przykład silnik asynchroniczny napędzany silnikiem cieplnym (potrzebujesz STAŁEJ liczby obrotów na minutę, dlatego jest to trudne w przypadku turbiny wiatrowej, ale możliwe w przypadku ogromnej łopaty, hydraulicznej też): wystarczy, że będzie się obracał o 10% szybciej niż prędkość robocza, synchronizacja (1500, 3000 obr/min).

dla wyjścia nie ma potrzeby podłączania do sieci: połączenie w gwiazdę z obliczeniem kondensatorów...

ale jaki pożytek z 220 V, skoro wszystko można zrobić w 12 V? Jak długo żyją karawaniści? przetwornica 12>220 nie jest już bardzo droga... ;-)
0 x
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 26/06/06, 14:39

Celem ponownego wprowadzenia prądu do sieci jest:

- korzystać z sieci zamiast inwestować w sprzęt magazynujący (baterie = zanieczyszczenie)

- obniż swój rachunek

- aby po cichu dostarczać energię odnawialną : Mrgreen:

- Proponowałem też, aby inwestować wyłącznie w powierzchnię paneli i energię wiatru niezbędną do jej zużycia.

- Wreszcie, spotykane na rynku przetwornice 12V/220V mają mizerną wydajność (ok. 50%).Większość sprzętu faktycznie lepiej podłączyć do napięcia 12V. Pod warunkiem, że masz kompatybilny sprzęt (telewizor, komputer itp.), ale staje się to skomplikowane w przypadku białych urządzeń gospodarstwa domowego (lodówka, pralka itp.)
Rozwiązaniem jest zakup przetwornicy „Pure Sinus”, której sprawność przekracza 95%, ale jest DROGA! :|

Willaupuis,
Czy możesz nam powiedzieć, co wybrałeś jako izolację zewnętrzną?
0 x
jonule
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2404
Rejestracja: 15/03/05, 12:11




przez jonule » 26/06/06, 17:06

z pseudo-sinusem też dobrze sobie radzisz!

w każdym razie zysk 70% lub 90% z NRJ zebrany za darmo (turbinę wiatrową łatwo zrobić samemu www.nrjrealiste.fr i znacznie tańszy niż panel słoneczny), pozostaje bezpłatny! 8)

i to jest zaleta takiego systemu.

Jeśli chodzi o akumulatory, dostałem je od handlarza złomem o masie ołowiowej, nowe warte 1500 € i które całkowicie poddałem recyklingowi!
tak, akumulatory nadają się do recyklingu, wystarczy usunąć kryształki siarczanu, które utrudniają dobre ładowanie, kupiłem ten produkt, EDTA na kwas diaminotetraoctowy, pokazuję, jak dokładnie wyczyścić akumulator (zawsze www.surrealistyczne.org), po oczyszczeniu, ponownie zalewamy poprzedni kwas lub nowy (balsamiczny kwas siarkowy 32°) za pomocą wagi do kwasu, następnie ładujemy go za pomocą PWM, takich jak te, które są sprzedawane za 75 euro u Conrada, ale które możemy dostać spawane za 20 €.

oto problem: wierz w to, co mówisz!

Ze swojej strony odzyskałem z centrum recyklingu przetwornice Merlin Gerin 300W, tylko bateria była do niczego, a nie reszta, można ich znaleźć mnóstwo u handlarzy komputerowych (inwertery), jak dyski twarde na magnesy neodymowe.

więc kupisz nowy czy poddasz recyklingowi? : Lol:

ponowne doprowadzenie prądu to wstyd i obowiązkiem służby publicznej jest zapewnienie odnawialnej NRJ, to nie tylko misja obywatelska...

Jeśli chodzi o rachunek, ponownie wprowadzamy napięcie wyjściowe 220 V na panel w stylu EDF, więc mamy wyłączniki automatyczne, całą linię itp.!

co działa w 12V: wszystko! komputer, telewizor; itd...
w przypadku pralki można ją podłączyć do ciepłej wody użytkowej, np. do zbiornika ciepłej wody: w ten sposób unika się oporów nuklearnych o mocy 2500 W...
Wśród przyczep kempingowych istnieją lodówki na 12V...

silnik olejowy Pantone wytwarza ciepłą wodę (użytkową przez wymiennik lub ogrzewanie) i energię elektryczną (ładowanie akumulatora 12 V)...

a ty co wybierzesz?
Ostatnio edytowane przez jonule 07 / 08 / 06, 14: 16, 1 edytowany raz.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 307