Gdzie podział się Calypso II?

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
Ziemianin
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 14
Rejestracja: 26/02/07, 18:05
Lokalizacja: Genewa, Szwajcaria

Gdzie podział się Calypso II?




przez Ziemianin » 27/02/07, 08:32

Zadaję sobie to pytanie już od jakiegoś czasu...

Już w młodości (pod koniec lat 70.) uderzyła mnie nowa koncepcja statku Cousteau, który miał pośrodku rurowy metalowy żagiel (!).

Czy ktoś zna jego historię (pochodzenie i przeznaczenie) i dlaczego nie miała dzieci?

Wyobrażam sobie, że nie było to idealne rozwiązanie, ale jeśli Cousteau to zaadoptował, to dlatego, że w to wierzył, a koncepcja jest doskonała, prawda?
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79360
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 27/02/07, 09:21

Myślę, że szybkie wyszukiwanie w Google i Wikipedii powinno szybko powiedzieć więcej.

Jeśli chodzi o żagiel, nigdy nie wiedziałem, czy był to żagiel turbosail, czy żagiel z efektem Magnusa... Może te 2 efekty połączone?
0 x
Ziemianin
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 14
Rejestracja: 26/02/07, 18:05
Lokalizacja: Genewa, Szwajcaria




przez Ziemianin » 27/02/07, 09:54

Myślałem, że znajdę odpowiedź w Wikipedii i Google (i teraz ją znalazłem), ale pomyślałem, że ciekawie byłoby zapytać tutaj, aby sprawdzić, czy inni ludzie ją pamiętają.

Mając to na uwadze, twierdzi artykuł w Wikipedii (i to wyjaśniałoby zniknięcie maszyny! : Chichot: ), że "Calypso II"... nigdy nie istniało inaczej niż na papierze!!!
Jednakże mam „dość” specyficzne wspomnienie, że widziałem jego sfilmowane obrazy, film dokumentalny Cousteau, w którym prezentował swoją nową zabawkę. Czyli: totalna fantazja, model, niedokończony prototyp? Osobiście skłaniam się ku ostatniej opcji.

(A Wikipedia mówi o „turbo-żeglowaniu”… Co to jest żeglowanie „Efektem Magnusa”? Tak, w porządku: „Wikipedia”! : Evil: )

;)
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79360
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 27/02/07, 10:19

EarthMan napisał:Mając to na uwadze, twierdzi artykuł w Wikipedii (i to wyjaśniałoby zniknięcie maszyny! : Chichot: ), że "Calypso II"... nigdy nie istniało inaczej niż na papierze!!!


Cokolwiek ...
0 x
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 27/02/07, 13:41

Alcyione, tak właśnie jego imię rzeczywiście popłynęło!

Widziałem to na własne oczy w porcie La Rochelle kilka lat temu. Myślę, że nadal tam był, kiedy pewnego dnia przechodziłem tam demonstracje przeciwko PEN pomiędzy dwiema turami wyborów prezydenckich. :?

Dobrze pamiętam panel wyjaśniający zasadę działania żagli turbo. W szczególności wewnętrzne „wentylatory” turbożagla, które stworzyły wgłębienie niezbędne do jego działania…

To wspaniały budynek... 8)
alcyone
0 x
Avatar de l'utilisateur
zac
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 1446
Rejestracja: 06/05/05, 20:31
Lokalizacja: piton st leu
x 2




przez zac » 27/02/07, 14:34

Citro napisał:Alcyione, tak właśnie jego imię rzeczywiście popłynęło!

Widziałem to na własne oczy w porcie La Rochelle kilka lat temu.
W szczególności wewnętrzne „wentylatory” turbożagla, które stworzyły wgłębienie niezbędne do jego działania…

To wspaniały budynek... 8)


Cześć

Znakomicie, tak

ale nigdy nie działał poprawnie i biorąc pod uwagę ładunek ciągnięty pod wiatr wątpię, żeby zużywał mniej paliwa niż klasyczny diesel. Poza tym jego wspaniały „żagiel turbo” czy „skrzydło z turbomatą” miał niewielką tendencję do opadania : Evil:

Ale hej, to nie legenda, on istniał naprawdę (kiedyś przebywał w Fort Lauderdale, czekając na ekspertów po demaszcie).

@+
0 x
Powiedział zebra, Freeman (zagrożone rasy)
To nie dlatego, że jestem con Staram się nie robić inteligentne rzeczy.
Avatar de l'utilisateur
gegyx
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6989
Rejestracja: 21/01/05, 11:59
x 2913




przez gegyx » 27/02/07, 15:08

Nie rozumiem, dlaczego to jest poniżające? może przy bardzo, bardzo złej pogodzie? Maszt stawia większy opór wiatrowi niż klasyczna żaglówka, która ma opuszczone wszystkie żagle (w każdym razie 21m²...).
Ale zasada jest bardzo jasna: weź wiatr tam, skąd pochodzi, nie martwiąc się o kierunek.
Turbina przenosi ruch bezpośrednio na napęd.
----
Mówiąc o złej pogodzie, Zac… Czy Piton St Leu nie spadł Ci na głowę? Zbiorniki wodoru nie odleciały? Czy próby w akwakulturze są zagłuszane? Czy Chikungunya została wykorzeniona za pomocą lewatywy? Czy hamak zmienił się w turbinę?
Byłem pod wrażeniem rozmiarów zniszczeń mostu, który miał zaledwie 7 lat…
Czy podczas projektowania lub budowy wystąpiły jakieś zaniedbania?
0 x
Ziemianin
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 14
Rejestracja: 26/02/07, 18:05
Lokalizacja: Genewa, Szwajcaria




przez Ziemianin » 27/02/07, 15:24

Dziękuję wszystkim!

Co najmniej:

1° Nie śniłem i
2° Wikipedia nie zawsze jest sprawiedliwa... :|

cholera więc...
0 x
JYC
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 24/03/08, 18:37




przez JYC » 30/03/08, 15:22

O ile się nie mylę, CALYPSO II nigdy nie został zbudowany.

Istnieje jednak inna łódź Fundacji Cousteau, która jest napędzana silnikiem Turbosail. To Alcyone, jedyna czynna łódź Fundacji Cousteau.
http://fr.wikipedia.org/wiki/Turbovoile
http://fr.wikipedia.org/wiki/Alcyone_(bateau)

Wygląda na to, że Wikidepia miała rację w tej kwestii… :D
0 x
Ziemianin
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 14
Rejestracja: 26/02/07, 18:05
Lokalizacja: Genewa, Szwajcaria




przez Ziemianin » 30/03/08, 15:36

Dzięki JYC stosujemy tutaj jedną z zasad żagli turbo: kręcimy się w kółko! : Lol:
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Bing [Bot] i goście 286