Krowy i wiatraki: samowystarczalne niemieckie miasto

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79364
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060

Krowy i wiatraki: samowystarczalne niemieckie miasto




przez Christophe » 13/09/06, 18:55

Hannelore Reinbold-Mench, burmistrz Freiamt w Schwarzwaldzie, jest dumna z zaangażowania swoich 4.300 obywateli w energię odnawialną: „produkujemy 13 milionów kW/h rocznie, czyli więcej niż nasze własne potrzeby” – oświadczyła dziennikarzom po wizycie w terenie.

W tym turystycznym i rolniczym miasteczku, położonym 25 km na północ od Fryburga, rolnik Walter Schneider wykorzystuje ciepło mleka wydobywającego się z wymion krów do podgrzewania wody pod prysznicem. Jego sąsiad zainstalował dach fotowoltaiczny na swojej stodole. Gerhard Reinbold swoją instalacją na biogaz ogrzewa swoje gospodarstwo, ale także sąsiadów, w tym klub sportowy.

A na wzgórzach tej turystycznej miejscowości działają cztery turbiny wiatrowe. Każda z nich wytwarza prawie 3 miliony kW/h, co wystarcza do zaopatrzenia w energię elektryczną tysiąca domów.

To małe niemieckie miasteczko od kilku lat opalane jest wszystkimi cylindrami: panelami słonecznymi do ogrzewania, panelami fotowoltaicznymi do produkcji energii, zrębkami drzewnymi do ogrzewania, młynem, turbinami wiatrowymi i biomasą.

Od czasu wejścia w życie nowej ustawy o energii odnawialnej (EEG) od dwóch do trzech milionów kW/h wyprodukowanych przez turbinę wiatrową można sprzedać lokalnemu dystrybutorowi energii elektrycznej po cenie 18 eurocentów za km/h, precyzuje pani Reinbold-Mench.

Zgodnie z nowym prawem panele fotowoltaiczne o powierzchni 50 m2 zainstalowane przez rolnika na dachu jego stodoły wytworzyły w ciągu dwunastu miesięcy 30.000 53 kW/h, które można sprzedać po 38 eurocentach za km/h. Dla rolnika, który uprawia zboża na XNUMX hektarach, jest to znaczący wkład finansowy.

Jego przykład przyjął się i dziś w mieście działa 75 instalacji fotowoltaicznych, w tym dwa nadziemne bloki mieszkań socjalnych.

150 domów wykorzystuje panele słoneczne do podgrzewania wody. Jest to powszechnie stosowana metoda, ponieważ nie wymaga autoryzacji i szybko się zwraca.

Walter Schneider tego nie potrzebuje. Jej 45 krów produkuje dziennie 900 litrów mleka, które wypływa z wymion o temperaturze 32 stopni, ale na potrzeby sprzedaży musi być schłodzone do temperatury 4 stopni. Wymiennik ciepła pozwala mu podgrzewać wodę pod prysznicem i umywalką.

Dwa tartaki i młynarz wykorzystują wodę z rzeki Brettenbach za pomocą turbin i generatorów. „Dzięki temu oszczędzam 8.000 XNUMX euro rocznie” – cieszy się młynarz Friedrich Mellert.

Pomimo wciąż wysokich kosztów instalacji, około pięćdziesięciu domów ogrzewanych jest wiórami i odpadami drzewnymi. Gmina zakupiła w tym celu maszynę.

„Przykład Freiamt pokazuje, że wiele można zrobić, jeśli przestrzegana jest polityka” – powiedział Erhard Schulz z niemieckiego stowarzyszenia federalnego WindEnergie.

Federalny minister środowiska Sigmar Gabriel (SPD) wierzy w „boom” w dziedzinie energii odnawialnych. Ich udział w całkowitej produkcji dostaw energii elektrycznej wzrośnie z 10% obecnie do co najmniej 20% w 2020 roku – wskazał niedawno.

Źródło
0 x
Targol
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1897
Rejestracja: 04/05/06, 16:49
Lokalizacja: Region Bordeaux
x 2




przez Targol » 13/09/06, 21:53

:płakać: :płakać: :płakać: :płakać: :płakać: :płakać: :płakać: :płakać: :płakać: :płakać: :płakać: :płakać: :płakać: :płakać: :płakać: :płakać: :płakać: :płakać: :płakać: :płakać: :płakać: :płakać: :płakać: :płakać: :płakać: :płakać: :płakać: :płakać: :płakać: :płakać: :płakać: :płakać: :płakać: :płakać: :płakać: :płakać: :płakać: :płakać: :płakać:
Dlaczego nie wziąłem niemieckiego, pierwszego języka???
:płakać: :płakać: :płakać: :płakać: :płakać: :płakać: :płakać: :płakać: :płakać: :płakać: :płakać: :płakać: :płakać: :płakać: :płakać: :płakać: :płakać: :płakać: :płakać: :płakać: :płakać: :płakać: :płakać: :płakać: :płakać: :płakać: :płakać: :płakać: :płakać: :płakać: :płakać: :płakać: :płakać: :płakać: :płakać: :płakać: :płakać: :płakać: :płakać:
0 x
„Każdy, kto wierzy, że wykładniczy wzrost może trwać w nieskończoność w skończonym świecie, jest głupcem lub ekonomistą”. KEBoulding
SixK
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 670
Rejestracja: 15/03/05, 13:48
x 272




przez SixK » 13/09/06, 22:12

Dobrze !!??? Ci Niemcy są szaleni!! Kto kupi naszą energię jądrową, jeśli wyprodukuje potrzebną mu energię!!!!???

SixK
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79364
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 13/09/06, 22:34

Targol napisał:Dlaczego nie wziąłem niemieckiego, pierwszego języka???


Nie wiem, czy to Cię uspokoi, ale po 12 latach nauki języka niemieckiego w szkole nadal mam fatalny poziom… a poza tym jestem Alzatą… ten duży: : Oops:
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 13/09/06, 23:15

odzyskuj ciepło z mleka wydobywającego się z wymion krów!

Tam, jestem piłowany!

Kiedy odzyskujemy ciepło z pisuarów męskich na stacjach autostradowych? U nas też 37°C! : Lol:
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79364
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 13/09/06, 23:17

Słoń napisał:U nas też 37°C! : Lol:


Więcej zobaczysz po kilku gramach alkoholu : Chichot:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Były Oceano
moderator
moderator
Wiadomości: 1571
Rejestracja: 04/06/05, 23:10
Lokalizacja: Lorraine - Francja
x 1




przez Były Oceano » 13/09/06, 23:20

Aby uzyskać jeszcze więcej ciepła, przestajemy używać prezerwatyw (już zaoszczędzony olej) i wszyscy dajemy sobie nawzajem dobrą rzeżączkę (ciepłe siki) er econoragia : Mrgreen: : Mrgreen: aby uzyskać lepszą produkcję ciepła... :|
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79364
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 13/09/06, 23:23

Były oceaniczny napisał:już zaoszczędzony olej


Hmm, czy prezerwatywy nie są naturalnym lateksem?

OK, poważniej i dla skupienia:

https://www.econologie.com/forums/production ... t2198.html
et
https://www.econologie.com/telechargement-3133.html
0 x
Avatar de l'utilisateur
Były Oceano
moderator
moderator
Wiadomości: 1571
Rejestracja: 04/06/05, 23:10
Lokalizacja: Lorraine - Francja
x 1




przez Były Oceano » 13/09/06, 23:26

: Mrgreen: A lateks, czy przychodzi do fabryki z małymi wypustkami??? : Mrgreen:

W ten sposób temat powstaje dzięki webmasterowi, moderatorowi i przy znaczącym udziale słonia : Mrgreen: : Mrgreen: : Mrgreen:
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 13/09/06, 23:30

Co ? Czy mój pomysł nie jest świetny??? : Mrgreen:
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 430