Silnik KENDERV: zamknięty silnik cieplny

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
Kenderv
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 16/01/08, 21:31

Silnik KENDERV: zamknięty silnik cieplny




przez Kenderv » 16/01/08, 21:37

Interesuje Cię silnik w 100% ekologiczny?

jeśli tak, skorzystaj z tych linków:

http://letelegramme.com/gratuit/generales/regions/morbihan/innovation-le-moteur-ecolo-dun-alreen-20080116-2321847_1184327.php

http://moteurpourlenvironnement.blogs.letelegramme.com/archive/2008/01/13/moteur-kenderv.html

Zainteresowanych proszę o kontakt telefoniczny, gdyż obecnie bardzo rzadko mam dostęp do internetu...
Ostatnio edytowane przez Kenderv 24 / 09 / 08, 21: 33, 1 edytowany raz.
0 x
bobono
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 355
Rejestracja: 08/09/07, 16:58
Lokalizacja: Bretagne
x 1

Bardzo interesujące




przez bobono » 16/01/08, 22:09

Dziwnie przypomina działanie stirlinga. Pozostaje produkcja i marketing na dużą skalę.

Oznacza to, że można byłoby obejść się bez połączenia EDF.
0 x
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 16/01/08, 23:12

: Arrow: Wyciąg z artykułu z pierwszego linku:
Silnik o pojemności 50 cmXNUMX do napędzania domu
Na emeryturze przeniósł się do Auray i zdecydował się wznowić badania w 2005 roku. Przy wsparciu logistycznym ze strony Auray Precision Mechanical Society wyprodukował prototyp, potem drugi i w ten sposób sfinalizował swój silnik o nazwie Kenderv (kuzyn w języku bretońskim). Silnik zasilany wodorem pod wysokim ciśnieniem i działający w obiegu zamkniętym. Pewny skuteczności swojego procesu, który uważa za „niedrogi i nieszkodliwy dla środowiska, ponieważ emituje tylko zimno”, złożył patent w 2007 r. „W tym systemie do zasilania domu wystarczy generator o pojemności 50 cm02.97.56.64.71” on mówi. „Może także sprawić, że samochód będzie jechał do przodu bez żadnych ograniczeń w zakresie autonomii, ale nadal musimy zbadać zużycie części, ponieważ zastosowane technologie są bardzo specyficzne”. Uważa, że ​​w ciągu trzech miesięcy będzie gotowy do przejścia do fazy industrializacji. Pozostaje znaleźć niezbędne fundusze, a co za tym idzie partnerów... Kontakt: Jean Cousin, tel. XNUMX. E-mail: Kenderv(tu wstaw at, metoda antyspamowa)darmowe.fr

Rzeczywiście przypomina stirlinga w sposobie działania.
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 17/01/08, 01:35

Halo
Rzeczywiście przypomina stirlinga w sposobie działania.


Stirling, który nie działa z powietrzem, ale z obiegiem zamkniętym
z gazem, który łatwo ulega skropleniu, takim jak freon 12, propan
w związku z tym możliwość pracy z temperaturami otoczenia (w przeciwieństwie do pompy ciepła)
do odparowania ciekłego propanu nie potrzeba wysokiej temperatury, ani niskiej temperatury do skroplonego...

André
0 x
Avatar de l'utilisateur
bham
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1666
Rejestracja: 20/12/04, 17:36
x 6




przez bham » 17/01/08, 08:32

Ach, to wszystko schlebia mojemu celtyckiemu ego, prawda Targol, prawda Bobono?
Problem w tym, że nadal musimy produkować wodór.
0 x
Avatar de l'utilisateur
renaud67
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 638
Rejestracja: 26/12/05, 11:44
Lokalizacja: Marsylia
x 8




przez renaud67 » 17/01/08, 09:12

Jest to bardzo podobne do zasady opracowanej przez „Gaz i ciepło” oraz projekt Sirius…
0 x
Absurdów wczoraj są prawdy dziś i jutro banałów.
(Alessandro Marandotti)
Kenderv
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 16/01/08, 21:31




przez Kenderv » 17/01/08, 09:43

Rzeczywiście jest to zasada działania silnika Stirlinga, ale w obwodzie zamkniętym, przy wysokiej temperaturze: otaczającego powietrza i niskiej temperaturze bliskiej 0°K, temperaturze wytwarzanej przez stopniowe rozszerzanie się gazu (wodór lub inny)...

jeśli chodzi o produkcję wodoru w procesie elektrolizy, mogłaby ona zostać nagle przeprowadzona przez ten silnik, który w połączeniu z alternatorem wytwarzałby niezbędną energię elektryczną...

Dzięki za zainteresowanie !

:?
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79353
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11059




przez Christophe » 17/01/08, 10:11

Kenderv napisał:jeśli chodzi o produkcję wodoru w procesie elektrolizy, mogłaby ona zostać nagle przeprowadzona przez ten silnik, który w połączeniu z alternatorem wytwarzałby niezbędną energię elektryczną...


Hmm, jaki byłby ogólny wynik w tym przypadku? Jaka jest oczekiwana wydajność elektrolizy? Ponieważ „zapętlenie” jest niemożliwe… albo potrzebujemy prototypu, aby udowodnić nam, że jest to możliwe…
0 x
Avatar de l'utilisateur
bham
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1666
Rejestracja: 20/12/04, 17:36
x 6




przez bham » 17/01/08, 10:14

Właśnie skontaktowałem się telefonicznie z panem Cousinem (kenderv). Musi zmienić dostawcę usług internetowych, dlatego obecnie konsultacje internetowe są dla niego ograniczone. Ale może przeczytać wysłane do niego wiadomości.
Jak pisze na koniec, jest to silnik pracujący w obiegu zamkniętym. Należy go początkowo obrócić korbą, co powoduje powstanie podciśnienia, które obraca silnik. Szacuje, że silnik o pojemności 50 cm3 może generować moc 40 KW i że taki silnik, sprzężony ze sprężarką i/lub alternatorem, mógłby wytwarzać ciepło za pomocą pompy ciepła lub energię elektryczną.
Współczynnik kompresji wynosi 1,2; niska temperatura osiągana przez wodór wynosi -250°C, badania przeprowadzono przy użyciu sprężonego powietrza, ale jego działanie jest słabsze niż w przypadku wodoru, ponieważ ten ostatni można sprężyć do 700 barów (powietrze do 20 barów).
To są rzeczy, które wyniosłem z naszej rozmowy.
0 x
bobono
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 355
Rejestracja: 08/09/07, 16:58
Lokalizacja: Bretagne
x 1

Interesuje Cię silnik w 100% ekologiczny?




przez bobono » 17/01/08, 13:04

Nowość, a raczej ulepszenie w stosunku do standardowego stirlinga (obiekt Twoich badań i najwięcej, które opatentowałeś) oraz fakt, że Twój silnik do pracy zużywa własną energię, czyli rozprężenie gazu, które ma ten sam tablet. Ma wydajność większą niż 1. dzięki temu możemy go obciążyć, a on obraca się dalej, nie zużywając przy tym żadnej energii.

Tym razem dzieje się to we Francji, a także w Bretanii, około stu kilometrów od mojego domu.

Może rozwiązanie, jeśli nie możesz znaleźć euro na rozpoczęcie produkcji. Sprzedaj silnik poza planem lub wcześniej po obejrzeniu działającego prototypu. Znalezienie kilkuset nabywców nie powinno być trudne. Jestem na to gotowy
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 324