Instalacja PICO turbiny potrzebują informacji

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
turbina wodna
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 25/09/09, 09:31
Lokalizacja: arieg

Instalacja PICO turbiny potrzebują informacji




przez turbina wodna » 26/09/09, 11:23

Halo
Jestem w górach z małym strumykiem, który w zależności od pory roku przepływa 6/7 l/s na minutę z możliwością spadku od 5 do 6 m. Ma za zadanie zelektryzować mały dom w sieć 220 V, lampy, komputery...
W tej chwili turbiną pico, która mogłaby odpowiadać, jest MGH 200 HH z wysokością podnoszenia 6 m i przepływem 6.3 lub 6.4 l/s.
Potrzebuję informacji na temat jego instalacji i sprawdzenia, czy możliwe są inne rozwiązania.
Do tej turbiny potrzebny jest pobór wody o średnicy wylotu 210 mm. Muszę zrobić ten kosz zanim spadnie śnieg! i do tego też potrzebuję informacji.
à bientôt
0 x
Raymon
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 901
Rejestracja: 03/12/07, 19:21
Lokalizacja: Vaucluse
x 9




przez Raymon » 27/09/09, 09:18

mgh 200hh wydaje mi się być dla Ciebie właściwym rozwiązaniem. Zachowaj dyskrecję, ponieważ wymagane są autoryzacje, a plik jest bardzo skomplikowany. Jeśli potrzebujesz bardziej szczegółowej porady dotyczącej problemu z basenem, przede wszystkim nie zapomnij o siatce i zwróć uwagę na straty ciśnienia w rurze, jeśli możesz ją przewymiarować. 200 W w ciągu 24 godzin, czyli 4.8 kWh, jeśli przechowujesz je w bateriach, możesz na nich uruchomić wiele rzeczy.
0 x
Avatar de l'utilisateur
wino
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 11
Rejestracja: 14/09/09, 11:39
Lokalizacja: Tuluza i Ariège (Saurat)




przez wino » 28/09/09, 10:41

Witam,

To zabawne, chcę zrobić to samo, prawie w tej samej konfiguracji co Ty (30 l/s, spadek o 2,5 m).*
Czy możesz podać bardziej szczegółowe informacje na temat MGH 200HH, marki, cech i wszystkiego?
Najwyraźniej wydajesz się już dobrze poinformowany, to długotrwały projekt, prawda?
0 x
Avatar de l'utilisateur
wino
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 11
Rejestracja: 14/09/09, 11:39
Lokalizacja: Tuluza i Ariège (Saurat)




przez wino » 28/09/09, 10:44

OK, znalazłem, że to znowu Powerpal, producent. A teraz możesz mi powiedzieć, gdzie i jak planujesz to kupić, bo ja też mieszkam w Ariège! :P
0 x
Raymon
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 901
Rejestracja: 03/12/07, 19:21
Lokalizacja: Vaucluse
x 9




przez Raymon » 29/09/09, 07:31

0 x
Avatar de l'utilisateur
wino
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 11
Rejestracja: 14/09/09, 11:39
Lokalizacja: Tuluza i Ariège (Saurat)




przez wino » 29/09/09, 09:26

To znaczy? Jest to jedyny importer we Francji?
Warto zadzwonić i zapytać, czy nie mają bliższego konkurenta :D
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79332
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046




przez Christophe » 17/09/10, 13:33

0 x
aurelie W&T
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 09/10/10, 22:15
Lokalizacja: Burgundia




przez aurelie W&T » 13/10/10, 10:10

Witam,

turbina wodna, nie sądzę, że MGH 200 HH będzie najlepiej dopasowana. z drugiej strony jest to dobre w przypadku vinio.

W rzeczywistości MGH 200 jest rodzajem pico Francisa, w którym prędkość wody zwiększa się poprzez zasysanie na wylocie.
Francis potrzebuje dużo wody (wysoki przepływ) dla niskiego wodospadu.
Z drugiej strony, gdy natężenie przepływu jest niskie i występuje większa wysokość podnoszenia, znacznie bardziej odpowiedni jest pelton. co ma miejsce w przypadku turbiny wodnej.
Typowe dla elektrowni wodnych na całym świecie:
-mniej niż 30m: turbina przepływowa typu Kaplana
- od 30m do 300m: Franciszek
-> 300M: Pelton.

zobacz realizację w pico pelton:
http://www.moreau-fr.net/proto/turbine/turbine.html

Ponadto, opracowując nową, bardzo tanią pikoturbinę, poszukuję miejsc doświadczalnych w codziennym użyciu do wdrożenia w 2011 roku.
Jeżeli jesteś zainteresowany, którymś z nich, proszę o kontakt na PW. Zaznaczam, że jestem odpowiedzialny za wszelkie koszty instalacji aż do momentu oddania kabla elektrycznego do użytku.
0 x
Nonosch
x 17




przez Nonosch » 31/12/10, 16:24

Witam,

Pozwólcie, że się przedstawię, Arnaud, 24 lata, jestem w trakcie budowy domu z bali, na mojej działce jest mała rzeczka (Magel w Mollkirch) Średni przepływ wynosi 600 l/s i 10 l/s podczas niskich temperatur okresy wodne, jednak różnica wysokości jest bardzo mała (maks. 2 m). Mam też szczęście, że mam domek o powierzchni 30 m², 1 m od przeprawy przez rzekę. Jaki sprzęt polecacie zainstalować?

Życzę wszystkiego dobrego na rok 2011

A+ nonosch
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79332
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046




przez Christophe » 31/12/10, 18:36

Witam i zapraszam.

a) utwórz nowy temat, jeśli chcesz mieć większą szansę na odpowiedzi/monitorowanie swojego projektu

b) czy masz prawo modyfikować przepływ/nasypy swojego potoku?

Jeśli uda Ci się zbudować tamę o głębokości 2 m, będziesz miał mnóstwo pracy!
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 140