Pływająca turbina wiatrowa; obrót na sobie

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
ielgarch@gmail.com
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 10/05/15, 12:55

Pływająca turbina wiatrowa; obrót na sobie




przez ielgarch@gmail.com » 10/05/15, 12:58

Witam będąc studentem pierwszego roku klasy przygotowawczej mam do zrobienia wskazówkę dotyczącą pływających turbin wiatrowych, zastanawiałem się czy przez efekt obrotu śmigieł może być tak, że pływająca turbina wiatrowa zacznie się sama obracać, Czy to możliwe ? Jeśli tak, jak mogę to zaznaczyć? DZIĘKI
0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12298
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2963




przez Ahmed » 10/05/15, 14:40

A priori wydaje się, że obrót turbiny wiatrowej jest wykluczony, ponieważ kiedy to zjawisko występuje, musi ono zachodzić w osi obrotu; jednak tutaj oś jest pozioma.
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
moinsdewatt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5111
Rejestracja: 28/09/09, 17:35
Lokalizacja: Isere
x 554




przez moinsdewatt » 10/05/15, 14:59

Ahmed napisał:A priori wydaje się, że obrót turbiny wiatrowej jest wykluczony, ponieważ kiedy to zjawisko występuje, musi ono zachodzić w osi obrotu; jednak tutaj oś jest pozioma.


Na maszt działa pchnięcie. (dlatego mata musi być mocna)

Jeśli maszt nie znajduje się dokładnie na środku pływającej platformy, wytworzy moment obrotowy.

Jeśli kiedykolwiek pływałeś kajakiem morskim przy wietrze, szybko to zrozumiesz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 15992
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5187




przez Remundo » 10/05/15, 16:11

może być też trochę zagłębiania się w żyroskopowe momenty obrotowe...
0 x
Obraz

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 231