Turbina wiatrowa do cumulusa ciepłej wody?

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
fdcvep
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 06/01/12, 20:15

Turbina wiatrowa do cumulusa ciepłej wody?




przez fdcvep » 07/01/12, 11:23

Witam,
Wiem, że to pytanie było już mniej więcej zadawane, ale oczywiście nie znalazłem dla mnie jasnej i zrozumiałej odpowiedzi.
Tak więc mój dom jest wyposażony w dwa zbiorniki cumulus o pojemności 2 litrów połączone szeregowo (zamontowane przez poprzednich właścicieli, którzy mieli kilkoro dzieci) i na razie korzystam tylko z jednego. To prawie wystarczy, biorąc pod uwagę, że mam 200 córki!
Chciałbym przede wszystkim dowiedzieć się poza aspektem finansowym czy jest możliwość podłączenia turbiny wiatrowej bezpośrednio do cumulusa nie służącego do podgrzewania wody przed cumulusem podłączonym do sieci.
Jeśli tak, to co jest potrzebne oprócz turbiny wiatrowej i przetwornicy 230V?

Chciałbym więc przede wszystkim wiedzieć, czy jest to technicznie wykonalne i jaki sprzęt jest potrzebny.
Później przyjrzę się wielkości, aspektowi finansowemu i możliwym zyskom.

Z góry dziękuję za pomoc

Franck
0 x
ggdorm
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 122
Rejestracja: 23/02/09, 17:25
Lokalizacja: Belgique




przez ggdorm » 07/01/12, 12:32

Witam, nie jestem specjalistą w tej kwestii, ale z tego co czytałem na ten temat forumzamiast tego doradzimy Ci zainstalowanie paneli słonecznych do podgrzewania wody.

Jednak mam ten sam projekt co ty. Po co? Kiedy widzę wysokość moich rachunków za ogrzewanie i energię elektryczną, wiedząc, że olej opałowy tylko rośnie… Belgia usunęła pomoc na produkcję zielonej energii w nowych instalacjach… Dlatego chciałem stworzyć mały interfejs, który Nie potrzebuję prądu gdzie indziej (na przykład w nocy), podgrzewa zbiornik na wodę, co znacznie ograniczyłoby uruchomienie mojego kotła. Turbina wiatrowa miałaby służyć dwóm celom, z jednej strony zaopatrywać małą stajnię w oświetlenie (prawie nic) i mały stół warsztatowy oraz podgrzewać wodę...
0 x
dani38
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 11
Rejestracja: 09/01/12, 16:23

Re: Turbina wiatrowa na zbiornik ciepłej wody?




przez dani38 » 10/01/12, 09:56

Obraz
fdcvep napisała:Witam,
Wiem, że to pytanie było już mniej więcej zadawane, ale oczywiście nie znalazłem dla mnie jasnej i zrozumiałej odpowiedzi.
Tak więc mój dom jest wyposażony w dwa zbiorniki cumulus o pojemności 2 litrów połączone szeregowo (zamontowane przez poprzednich właścicieli, którzy mieli kilkoro dzieci) i na razie korzystam tylko z jednego. To prawie wystarczy, biorąc pod uwagę, że mam 200 córki!
Chciałbym przede wszystkim dowiedzieć się poza aspektem finansowym czy jest możliwość podłączenia turbiny wiatrowej bezpośrednio do cumulusa nie służącego do podgrzewania wody przed cumulusem podłączonym do sieci.
Jeśli tak, to co jest potrzebne oprócz turbiny wiatrowej i przetwornicy 230V?

Chciałbym więc przede wszystkim wiedzieć, czy jest to technicznie wykonalne i jaki sprzęt jest potrzebny.
Później przyjrzę się wielkości, aspektowi finansowemu i możliwym zyskom.

Z góry dziękuję za pomoc

Franck
witam szczęśliwego nowego roku, ja też zacząłem od 300-litrowego cumulusa, który pomaga mi robić tak jak ty z dowolnym źródłem ciepła, turbiną wiatrową, pali wszystko itp., zrobiłem rysunek, dla tej turbiny wiatrowej zrobiłem kilka testów, ze skuterem silnik 24 V, 250 W, który zamontowałem na rowerze, zaczerwieniłem kawałek drutu oporowego, który wziąłem ze starej suszarki do włosów, działa dobrze, wszystko biorąc pod uwagę długość, jaką bierzesz jako syn, z turbiną wiatrową Savorius , przy 300-litrowych puszkach powinno działać, żeby mieć prędkość bierzesz stare rowery i regenerujesz przerzutki plus łańcuchy robisz skrzynię biegów, są tacy w internecie, którzy to robią, i też to wszystko palisz, wystawiam je na zewnątrz 200-litrowa beczka Zrobiłem miedziane wężownice do ogrzewania, spalam cały papier itp. Ogrzewanie słoneczne jest również dobre, szczególnie latem, wszystko jest zrobione, z zaworami trój- lub czterodrogowymi, cyrkulacją itp. Lub termosyfonem, widziałem to na tym strona, która o tym mówi, dla twojego cumulusa, podłącz je bezpośrednio, a nie na jego nagrzewaniu, rezystancje są bardzo zachłanne, usunąłem część oporową, to są cumulusy, w których możemy usunąć opór, który nie ma bezpośredniego kontaktu z cumulusem znajdziemy w sieci grzejniki 4V typu camper, które umieszczone są w plastikowym pojemniku, wpisz w google (przewód oporowy 12V) masz przewody grzejne itp., masz też stronę, skontaktuj się ze mną na priv w sprawie strony, reklama jest zakazana myślę, że jest co robić moim zdaniem i tanio, dostaję maksimum w centrum recyklingu, idę do pracy, możemy z tym coś zrobić, plus sieć jest świetna, wcześniej tego nie robiliśmy mam to, nie było łatwo, do zobaczenia!!!!!
0 x
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 10/01/12, 16:11

Podstawowy:
Twoja turbina wiatrowa o napięciu 220 V musi zapewniać moc nieco wyższą niż wymagana przez podgrzewacz wody, zazwyczaj od 1 do 2 KW.

W przeciwnym razie regulator przetwornicy 220V zatrzyma się.

Ale każdy prąd, nawet słaby, wysłany przez turbinę wiatrową bezpośrednio do rezystancji, nagrzeje zbiornik, ale bardzo powoli.

Ryzykujesz jednak, że przy zbyt silnym wietrze turbina wiatrowa wraz z alternatorem, podając nadmierne napięcie powyżej 220V, zniszczy rezystancję zbiornika, jeśli regulator nie ograniczy jej do 220V plus trochę.
0 x
ggdorm
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 122
Rejestracja: 23/02/09, 17:25
Lokalizacja: Belgique




przez ggdorm » 10/01/12, 19:55

Czy nie da się zrobić balonu „domowej roboty” lub zmodyfikować go tak, aby miał nieco inny opór cieplny? Na przykład taki, który toleruje od 220 do 380? Taki dostawca musi być w stanie nam to zapewnić http://french.alibaba.com/product-gs/el ... 48977.html
Bardzo podoba mi się jego zdjęcie poniżej.
Może to wielkie złudzenie, ale moglibyśmy sobie wyobrazić mały automat typu Arduino, który mierzy napięcie wejściowe dostarczane przez turbinę wiatrową i wykorzystuje kilka rezystorów (10) na przykład przy napięciu 24 V. W zależności od napięcia arduino uruchomi przekaźniki, aby włączyć więcej rezystorów grzejnych. Na przykład powyżej słynnego 220 woltów przełączyłbym mały mikser na 12 woltów. To z pewnością marzenie, zwłaszcza że nie wiem, czy wydajność jest lepsza w przypadku rezystora 220 V, który otrzymuje napięcie 110 V, czy 4 rezystorów 24 V, które pracują z pełną prędkością i 6 po zatrzymaniu?
Twoim zdaniem? W przeciwnym razie jest to rodzaj projektu, który bardzo mi się podoba i który mógłbym wdrożyć już wkrótce!
0 x
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 10/01/12, 21:16

Możesz zrobić, co chcesz, szanując właściwości rezystorów.
Przeczytaj to kurs podstawowy :
http://fr.wikipedia.org/wiki/R%C3%A9sis ... t%C3%A9%29
i używaj go zgodnie ze swoim sprzętem.
Cała energia nagrzewa się w rezystorach proporcjonalnie do wartości rezystancji i kwadratu prądu.
Część energii jest rozpraszana w oporach wewnętrznych turbiny wiatrowej zgodnie z tym samym prawem.

Aussi ostrożnie :
http://fr.wikipedia.org/wiki/Adaptation ... 3%A9dances
http://fr.wikipedia.org/wiki/Source_de_tension
http://fr.wikipedia.org/wiki/Machine_synchrone
0 x
ggdorm
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 122
Rejestracja: 23/02/09, 17:25
Lokalizacja: Belgique




przez ggdorm » 10/01/12, 21:54

Dziękuję Dedelco, sprawdzę to wszystko po zdaniu egzaminów! Po przeanalizowaniu projektu, jeśli będzie taka możliwość, otworzę stanowisko w tej sprawie!
0 x
Avatar de l'utilisateur
Forhorse
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2486
Rejestracja: 27/10/09, 08:19
Lokalizacja: Perche Ornais
x 360




przez Forhorse » 10/01/12, 22:49

Mam mniej więcej ten sam projekt z moją turbiną wiatrową o mocy 1000 W i napięciu 24 V
Ale postawię na prostotę: wymiana rezystancji zbiornika na 24V i bezpośrednie podłączenie turbiny wiatrowej: bez regulacji, bez konwersji = bez kłopotów.
Na razie mam dom do remontu więc to nie na razie : Chichot:
0 x
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 10/01/12, 23:26

I kąpać się tylko przy silnym wietrze!!!
0 x
ggdorm
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 122
Rejestracja: 23/02/09, 17:25
Lokalizacja: Belgique




przez ggdorm » 10/01/12, 23:26

Przykro to mówić, ale obecnie i z ekonomicznego punktu widzenia w Belgii uważam, że najlepszą rzeczą, jaką można zrobić z energią elektryczną wytwarzaną przez małą turbinę wiatrową, jest podgrzewanie wody... Biorąc pod uwagę wzrost cen oleju napędowego, który nadal będzie miał miejsce i cena poszczególnych instalacji...
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 292