windsurfing

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
Pan Franciszek
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 23
Rejestracja: 05/03/09, 11:21




przez Pan Franciszek » 30/03/13, 17:19

Bonjour à tous,
Zgodnie z obietnicą wracam do tego wpisu, żeby poinformować, że właśnie zamieściłem bardziej szczegółowy opis budowy małego "Soupl'Eole" zbudowanego z dynama w piaście rowerowej:
http://soupl.eole2.monsite-orange.fr/
Ta bardziej szczegółowa strona, ilustrowana licznymi zdjęciami, została zamówiona przez majsterkowiczów, którzy chcieli rozpocząć produkcję, oraz studentów, którzy chcieli eksperymentować z nią za granicą.
Oczywiście nie jest zbyt mocna, ale może nadawać się do oświetlenia ogrodu lub, uzupełniona o mały regulator i akumulator buforowy, do oświetlenia szopy lub małej żaglówki, umożliwiając jednocześnie ładowanie smartfona, GPS lub tabletu .
0 x
Avatar de l'utilisateur
highfly-nałogowiec
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 757
Rejestracja: 05/03/08, 12:07
Lokalizacja: Pireneje, 43 roku
x 7




przez highfly-nałogowiec » 30/03/13, 18:00

Gratulacje Panie Ternel! Do pracy i do dzielenia się! : Idea:
0 x
„Bóg śmieje się z tych, którzy potępiają skutki, których pielęgnują przyczyny” BOSSUET
"Na zobaczyć co jest Croit„Dennis MEADOWS
bidouille23
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1155
Rejestracja: 21/06/09, 01:02
Lokalizacja: Brytania BZH powaaa
x 2




przez bidouille23 » 31/03/13, 00:49

Dobry wieczór, dzień dobry,


Brawo brawo, dla wszystkich tyle materiału co komputer.

I jest całkiem... dziękuję za udostępnienie.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79127
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10975




przez Christophe » 26/09/13, 15:25

http://www.lemonde.fr/planete/article/2 ... _3244.html

Uruchomienie pierwszej turbiny wiatrowej we Francji

Żagle, które rozszerzają się i rozciągają pod wpływem wiatru. To nie łódź, ale pierwszy prototyp żaglowej turbiny wiatrowej, której inauguracja odbyła się w sobotę 15 czerwca w Grande-Synthe, niedaleko Dunkierki (na północy), bardzo blisko wybrzeża Morza Północnego. Według burmistrza turbina wiatrowa, zainstalowana w ogrodzie stadionu miejskiego, sprawi, że stanie się on „pierwszym stadionem wytwarzającym pozytywną energię we Francji”.
Zasada jest prosta: oś pionowa o długości 20 metrów, na której zawieszonych jest dwanaście żagli w kształcie delty o zmiennej geometrii, co daje łączną powierzchnię wiatrową 200 m2.

„Jak marynarz na swojej łodzi” – operator dostosowuje powierzchnię żagla i podaje niezbędny kąt, aby lepiej złapać wiatr – mówi AFP Charles Sarrazin, z wykształcenia inżynier mechanik, obecnie prezes biura, o badaniach VoiléO, które opracowuje tę koncepcję od pięciu lat we współpracy z Ecole des mins de Douai, Ecole Nationale Supérieure des Arts et Industries Textiles de Roubaix i Uniwersytetem w Lille-I.

(...)
0 x
Pan Franciszek
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 23
Rejestracja: 05/03/09, 11:21




przez Pan Franciszek » 28/09/14, 11:39

Witam,
Zgodnie z obietnicą wracam do tego postu, aby podzielić się z Wami kilkoma nowymi osiągnięciami w moich badaniach nad „nowoczesną turbiną wiatrową żaglową”.
Wróciłem do majsterkowania i udoskonalania mojego „Soupl'Eole”.
Tym razem zrobiłem wersję nadmuchiwaną, której właściwości i działanie wydają mi się szczególnie interesujące.
Zobacz nową witrynę, którą właśnie umieściłem w Internecie:
http://soupl.eole3.monsite-orange.fr/
Czekam na Twoją opinię i konstruktywną krytykę.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 189