Crowdfunding dla éconologiques projektach?

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79362
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060

Crowdfunding dla éconologiques projektach?




przez Christophe » 01/07/16, 13:39

Co sądzisz o uruchamianiu projektów crowdfundingowych w celu produkcji projektów maszyn przyjaznych środowisku, które mają potencjał, ale poszły w zapomnienie…

Są to dość ciężkie projekty na kilkadziesiąt tysięcy euro ale myślę, że warto spróbować!

Celem jest stworzenie demonstratora technologii finansowania społecznościowego (który można następnie zademonstrować na targach), a następnie – dlaczego nie stworzyć rozwoju przemysłowego?

Myślę o wodorze słonecznym Perriera: Słonecznego termicznego / słonecznego Jean-Luc-Perrier-produkcyjno-wodór słonecznego t1520.html

Ale także koło słoneczne Minto: solar-termiczny/silnik-solarny-koło-minto-t1444.html

Moglibyśmy także wznowić projekt Laigret… i sfinansować rozwój prawdziwego zestawu do dopingu wodnego (ze środkami, jakich nikt tutaj nigdy nie miał) na równi z tym, co zrobiło BMW… .

Lista do uzupełnienia projektami, które mogą być mniej ambitne? Lubisz Sillon’net Did67? Palnik na olej do kulek André?

Zatem utopijne czy nie?
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264

Re: Crowfunding dla projektów ekonologicznych?




przez chatelot16 » 01/07/16, 16:12

crowdfunding to ciekawy pomysł, ale mający na celu sfinansowanie realistycznego projektu

wodór fotowoltaiczny firmy Perrier, nie trzeba pieniędzy, żeby dać jasny opis... ale jak zadaję pytania, to mi nie odpowiadają

więc wobec braku precyzyjnej odpowiedzi nie wierzę w to

crowdfunding Mam zamiar wykorzystać go do bardziej przyziemnych rzeczy: inwerter wtryskiwaczy z precyzyjnym licznikiem energii na potrzeby własne... z automatyką do odciążania i optymalizacji kilku urządzeń... to nie jest genialny wynalazek, ale w sam raz pracować nad optymalizacją wszystkiego

kolejny projekt: zoptymalizowany silnik pracujący w cyklu cieplnym, taki jak cykl Millera, który przekracza 50% sprawności: tutaj również nie ma co wymyślać: istnienie silników turbodoładowanych potwierdza ich zasadność, z wyjątkiem tego, że sprężarka i rozprężanie tłoka mają lepszą wydajność niż turbosprężarki

ale z dużą różnicą w porównaniu z czystym finansowaniem społecznościowym: czego potrzebujemy na początku projektu? niekoniecznie pieniądze, ale raczej praca intelektualna... nie ma sensu szukać pieniędzy, żeby zapłacić pracownikom po wysokich cenach... lepiej szukać ludzi kompetentnych, którzy potrafią zainwestować trochę czasu, niż szukać ludzi, którzy odłożą pieniądze

w klasycznym crowdfundingu ludzie dają pieniądze, tym lepiej, jeśli zadziała i kompletna strata, jeśli nic nie daje... a nawet jeśli zadziała, ci, którzy dali, nie dostają z tego nic, czyli symbolicznego prezentu

moim zdaniem ci, którzy wnoszą wkład w pracę, będą partnerami i współwłaścicielami wykonanej pracy... nawet jeśli cały projekt zakończy się niepowodzeniem, wykonana praca będzie miała wartość, a partnerzy będą mogli ją promować w innym projekcie

dawno temu prosty pomysł mógł przynieść pieniądze dzięki prostemu patentowi... teraz trudno znaleźć prosty pomysł: trzeba tworzyć całe rzeczy, które można sprzedać tylko wtedy, gdy są dobrze zaprojektowane: poza zakresem pojedynczego kurczę... potrzebne są duże zespoły, a nawet duże firmy wykonują badania tanim kosztem ze względu na brak środków: co tłumaczy mierną jakość otaczających nas obiektów

aby obejść ten problem, trzeba się inaczej zorganizować: widzę, że jest wielu ludzi bezrobotnych lub marnujących czas na stanowiskach niewykwalifikowanych, aby przetrwać... musimy dzielić prace projektowe pomiędzy ludźmi, którzy wiedzą jak to zrobić, nie mogąc od razu zapłacić za nie wysokiej ceny, ale motywując się uczestnictwem w rzeczach pożytecznych

Podziwiam osiągnięcia wielu majsterkowiczów... ale z jednej strony podziwiam, a z drugiej jestem rozczarowany... kiedy każdy robi swoje sam, opanowuje technikę i popełnia błędy w częściach, których nie opanował, a wynik nie ma znaczenia przyszłość... aby działać lepiej, musisz zjednoczyć ludzi

nie wystarczą inżynierowie elektronicy czy mechanicy, potrzebni będą także prawnicy do sporządzania patentów, do zrozumienia standardów, aby uniknąć zjedzenia przez byle kogo
0 x
phil53
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1376
Rejestracja: 25/04/08, 10:26
x 202

Re: Crowfunding dla projektów ekonologicznych?




przez phil53 » 01/07/16, 20:07

ups, zrobiłem duplikat!
Ostatnio edytowane przez phil53 01 / 07 / 16, 20: 32, 1 edytowany raz.
0 x
phil53
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1376
Rejestracja: 25/04/08, 10:26
x 202

Re: Crowfunding dla projektów ekonologicznych?




przez phil53 » 01/07/16, 20:30

Świetny pomysł Christophe, musisz znaleźć temat, który zjednoczy ludzi.
Z mojego punktu widzenia, jeśli chcemy przyciągnąć ludzi, potrzebujemy tematów, które szybko prowadzą do konkretnych rezultatów przy możliwie niewielkim zwrocie finansowym.
Nie zaczynaj od czegoś, co jest na początku zbyt skomplikowane, ale też nie wymaga dużych zasobów na początek.
Wydaje mi się to rozsądne
Robiąc ankietę dotyczącą narzędzia w Didier, myślałem o crowdfundingu, jednak biorąc pod uwagę niewielką liczbę osób zainteresowanych narzędziem, porzuciłem ten pomysł.
Ale jest mnóstwo innych pomysłów.
0 x
morgaf
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 17
Rejestracja: 04/05/16, 16:08
x 5

Re: Crowfunding dla projektów ekonologicznych?




przez morgaf » 02/07/16, 00:02

Jeśli dzięki temu strona będzie trwała, jestem gotów kupić ścieżkę, nawet jeśli mam środki i możliwości zrobienia jednej (kilkunastu).
0 x
phil53
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1376
Rejestracja: 25/04/08, 10:26
x 202

Re: Crowfunding dla projektów ekonologicznych?




przez phil53 » 02/07/16, 00:14

morga napisała:Jeśli dzięki temu strona będzie trwała, jestem gotów kupić ścieżkę, nawet jeśli mam środki i możliwości zrobienia jednej (kilkunastu).

To szlachetne Morgaf, ale tak nie jest. Musimy znaleźć ideę, która nas zjednoczy i która będzie użyteczna.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Grelinette
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2007
Rejestracja: 27/08/08, 15:42
Lokalizacja: Prowansja
x 272

Re: Crowfunding dla projektów ekonologicznych?




przez Grelinette » 02/07/16, 10:49

Witam,

Crowfunding na projekty proekologiczne nie istnieje (jeszcze), a finansowanie społecznościowe kwitnie: czas przetestować ten pomysł!

zwłaszcza, że ​​ryzyko nie jest duże ani dla lidera projektu, ani dla administratora, ani dla kontrybutorów.

Przypominam główne punkty Crowfundingu:

- Projekt jest szczegółowo przedstawiony wraz z wyceną kosztów jego realizacji
(badania, plany, zakup i produkcja części, wynagrodzenia wyspecjalizowanych pracowników itp.)).

- Lider projektu wyznacza cel finansowy, który ma zostać osiągnięty dzięki darowiznom w danym okresie
(przykład: projekt ma wartość 5000 euro, lider projektu finansuje z własnej kieszeni 2000 euro i prosi o pomoc w wysokości 3000 euro w ramach Crowfundingu do uzyskania np. w ciągu 2 miesięcy)

- Internauci zainteresowani pomocą i promocją projektu przesyłają wkład finansowy (na platformę), darowiznę, która może wynosić od kilku euro do kilkuset euro, a w przypadku dużych projektów nawet tysięcy euro. (średnia darowizna w 2014 r. wyniosła około 50 euro… ale najbardziej znacząca jest „mediana darowizny”),

- platforma odpowiada za zbieranie darowizn i przechowywanie ich przez ustalony okres.
Jeśli cel darowizny zostanie osiągnięty w terminie, platforma zwróci darowizny liderowi projektu i zatrzyma % kosztów, w przeciwnym razie darowizny zostaną zwrócone darczyńcom

- Lider projektu oferuje „odpowiedniki” (symboliczne) w zależności od wielkości darowizny i regularnie informuje o postępach swojego projektu


Zwykle jest to crowdfunding oferowany na wyspecjalizowanych platformach. (Najbardziej znana istota: Kissbankbank et Wow, ale co roku pojawia się wiele nowych platform crowdfundingowych).

Może być Dons, Ale również kredytyLub "Akcje" od wartości projektu, który ma zostać wprowadzony na rynek lub który po ukończeniu musi generować obrót.

Można sobie wyobrazić inne formy pomocy dla np Ekologiczne finansowanie społecznościowena przykład „oferować” ukończenie etapu projektu: plany, badania techniczne, doradztwo techniczne, produkcję lub darowiznę części lub materiałów itp.

Co ciekawe w kontekście finansowania projektu ekologicznego, jednocześnie może rozpocząć się debata na temat wyborów technicznych i kierunku projektu, debata zarezerwowana dla darczyńców, w szczególności specjalistów w danej dziedzinie, w której zlokalizowany jest projekt .
0 x
Projekt konnym-Hybrid - Econology projekt
„Poszukiwanie postępu nie wyklucza zamiłowania do tradycji”
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Crowfunding dla projektów ekonologicznych?




przez Did67 » 02/07/16, 11:00

Grelinette napisał:
, a finansowanie społecznościowe kwitnie: czas przetestować ten pomysł!



W Internecie trwa tylko szum: finansowanie społecznościowe już spada!

https://fr.express.live/2016/05/24/les- ... tanniques/

http://www.journaldunet.com/economie/fi ... wdfunding/

Generalnie to już przeszłość...

Nie powstrzymuje to tych, którzy w to wierzą, od próbowania, jeśli mamy dobry pomysł...
0 x
lilian07
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 534
Rejestracja: 15/11/15, 13:36
x 56

Re: Crowfunding dla projektów ekonologicznych?




przez lilian07 » 02/07/16, 12:10

Zgadzam się, nie ma sensu finansować projektów, jeśli nie ma się czegoś innowacyjnego, prostego i dochodowego, nad czym pracuje minimum ludzi.
Co więcej, projekt musi być realistyczny i możliwy do zastosowania przez tych, którzy poświęcą swój czas (słynne dzielenie się umiejętnościami, w których wygrywają obie strony, aby ożywić projekt lub nie).
Projekt Chatelot jest charakterystyczny, jest po prostu wykonalny za obopólną zgodą, ale zasługuje na dalsze dokończenie (w celu dalszego uspokojenia, dalszego doskonalenia i kontynuowania wspólnej pracy intelektualnej).
Wystarczyłaby np. możliwość pracy nad odzyskiem ponownie wtłoczonej energii, aby wykorzystać ją na potrzeby własne, aby system był jeszcze bardziej autonomiczny i solidny (albo porzucić pomysł na rzecz realizmu). To właśnie w momencie uznania progu realizacji powinien zadziałać wspólny interes w finansowaniu przez Crowding.
Pierwsze testy zostałyby zatem przeprowadzone bez większego ryzyka z korzyścią dla wszystkich (na przykład utworzenie lub zakup systemu odciążania CWU lub innego źródła odzysku w projekcie Chatelot)
Jestem przekonany, że zasób wiedzy scalony wspólnym pragnieniem może dostarczyć wspaniałych odpowiedzi niedostępnych przemysłowcom, badaczom i innym podmiotom państwowym.... Co więcej, dla mnie jedynym rozwiązaniem, jakie widzę, jest przejście na autonomię i energię odnawialną zamiast na paliwa kopalne….
Crowdfunding to broń ekonomiczna dla innowacyjnych osiągnięć, to kolejna broń, która właściwie wykorzystana pozwoli na walidację projektu prowadzonego od początku przez grupę pasjonatów.
Proponuję prosty pomysł, który zaczyna się od inwentaryzacji poszczególnych projektów lub osiągnięć, niezależnie od tego, jak małe mogą być, aby stworzyć coś w rodzaju tabeli inwentaryzacji ryzyka, zawierającej na przykład 3 kolumny „realizm, wykonalność, rentowność…”
Realizm, opłacalność i wykonalność można wspólnie przedyskutować przed podjęciem decyzji o finansowaniu badania wykonalności na miejscu (test może przeprowadzić właściciel pomysłu lub kilka osób z uczelni).
Być może konieczne będzie wprowadzenie innych kryteriów w celu dalszej oceny ryzyka... Aby zobaczyć.
Christophe, za pomocą niewielkiej ilości możemy wiele zrobić, prawdopodobnie musimy zacząć od spisu ludności, a następnie przejść do klasyfikacji pomysłów według różnych wymienionych kryteriów.
Bez wdrożenia pomysł jest bezwartościowy...
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79362
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060

Re: Crowfunding dla projektów ekonologicznych?




przez Christophe » 02/07/16, 12:25

lilian07 napisał:Christophe, za pomocą niewielkiej ilości możemy wiele zrobić, prawdopodobnie musimy zacząć od spisu ludności, a następnie przejść do klasyfikacji pomysłów według różnych wymienionych kryteriów.


Taki był między innymi pomysł, dlaczego taki temat: sporządzić inwentarz potencjalnie wykonalnych pomysłów...

Bardziej martwi mnie organizacja (na odległość i przez to niemożliwa do zarządzania) po finansowaniu... czy też będziemy musieli znaleźć kierowników projektów, a econologie.com będzie jedynie przekaźnikiem medialnym?

Dokładnie jak powóz Grelinette: http://fr.ulule.com/hippomobile/

ps: did67 nie mamy odczytu krzywej, to nie dlatego, że w miesiącu następuje spadek zbiórek, że ogólny trend nie jest wzrostowy… i jeśli dobrze zrozumiałem, artykuł dotyczy raczej zbiórek w gatunek „inwestycyjny”, a nie do finansowania małych projektów, takich jak Ulule…
0 x

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 324