Podłączanie alternatora samochodowego ...

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
titiyador
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 119
Rejestracja: 26/01/09, 21:03
x 2

Podłączanie alternatora samochodowego ...




przez titiyador » 26/01/09, 21:22

Witam wszystkich! Co za przyjemność znaleźć taką stronę, tak bardzo poświęconą energii odnawialnej! Serdecznie dziękujemy ich autorom!

No cóż, w pewnym momencie jestem znudzony: próbuję zbudować mini turbinę wiatrową niekoniecznie z potrzeby (chociaż mogłaby być używana do ogrzewania lub oświetlenia małej szklarni, w której hoduję stworzenia ...) , ale bardziej dla przyjemności, wyzwań i zamiłowania do przygód.
Kupiłem wczoraj alternator samochodowy (AX którego nie mam natężenia więc nie mogę określić jego mocy).

No i dochodzimy do mojego problemu: nie wiem jak podłączyć ten alternator tzn. jakie są bieguny w których łączy się przewody + i -, a potem jak podłączyć produkowaną energię do akumulatorów? Nie sprecyzowałem tego, ale jestem tu nowy i mam nadzieję, że wiele się od ciebie nauczę...

Załączam zdjęcie omawianego alternatora, mam nadzieję, że (słabej) jakości wystarczy... :-)

Z góry dziękuję wszystkim za odpowiedzi!!

Tim.

Obraz
0 x
Kto sieje wiatr ... żniwa szczęście !!
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79128
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10975




przez Christophe » 26/01/09, 21:48

No niezbyt skomplikowane podłączenie: plus, minus i podniecenie na górze (na plusie baterii do potwierdzenia). Jeśli nie jest to wskazane, bierzesz woltomierz do testu w obrocie, który wynosi +/-

nie wiem pkoi to nie jest połączone wewnętrznie... może gadam bzdury...

Ale alternator samochodowy nie jest idealnym rozwiązaniem dla turbiny wiatrowej, oto co powinieneś zrobić: https://www.econologie.com/forums/alternateu ... t4674.html
0 x
titiyador
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 119
Rejestracja: 26/01/09, 21:03
x 2




przez titiyador » 26/01/09, 23:37

Dziękuję za Twoją odpowiedź. Ale jak powiedziałem powyżej, jestem neofitą w dziedzinie elektryki ...

Więc niewiele zrozumiałem...

Co do turbiny wiatrowej zamierzam zastosować duże przełożenie pomiędzy łopatami a alternatorem wraz z kompletem kół pasowych i pasków tak aby uzyskać odpowiednią liczbę obrotów.

Mogę w ten sposób podłączyć alternator (gdzie jest plus (po lewej na zdjęciu czy po prawej (pręt gwintowany)? a minus jest na drugim pręcie gwintowanym?)) bezpośrednio do akumulatorów bez żadnego innego sprzętu?

akumulatory nie rozładują się po podłączeniu do alternatora? bo alternator będzie też pompował energię z akumulatorów, prawda? (energia wysłana do akumulatorów może być zwrócona do alternatora czy nie?)

Jaki jest cel wzbudzenia alternatora? (aby zacząć, jeśli dobrze zrozumiałem)

jak to podłączyć (jeśli jest to niezbędne do użycia...)
Czy duża prędkość obrotowa alternatora nie wystarczyłaby do wytworzenia energii elektrycznej bez użycia wzbudzenia?

Dziękuję za odpowiedzi i jeszcze raz przepraszam za brak wiedzy elektronicznej!! ale musimy dobrze zacząć, więc zadaję wszystkie pytania, które przychodzą mi do głowy!!

Tim
0 x
Kto sieje wiatr ... żniwa szczęście !!
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79128
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10975




przez Christophe » 26/01/09, 23:44

titiyador napisał:Mogę w ten sposób podłączyć alternator (gdzie jest plus (po lewej na zdjęciu czy po prawej (pręt gwintowany)? a minus jest na drugim pręcie gwintowanym?)) bezpośrednio do akumulatorów bez żadnego innego sprzętu?


Po zidentyfikowaniu + i - tak, możesz, ponieważ regulator napięcia alternatora jest ogólnie zintegrowany z alternatorem: nigdy nie przekroczysz 14.5 wolta, więc...

titiyador napisał:akumulatory nie rozładują się po podłączeniu do alternatora? bo alternator będzie też pompował energię z akumulatorów, prawda? (energia wysłana do akumulatorów może być zwrócona do alternatora czy nie?)


No nie... to alternator, a nie silnik...

titiyador napisał:Jaki jest cel wzbudzenia alternatora? (aby zacząć, jeśli dobrze zrozumiałem)


Wcale nie, służy do wytworzenia pola indukcyjnego na wirniku, innymi słowy: do wytworzenia zmiennego elektromagnesu

titiyador napisał:jak to podłączyć (jeśli jest to konieczne, aby go użyć ...) Czy duża liczba obrotów alternatora nie wystarczyłaby do wytworzenia prądu bez użycia podniecenia?


Bez ekscytacji alternator nigdy nic nie da...

W każdym razie jest wliczony w cenę, nie stanowi to dla ciebie problemu, więc...

titiyador napisał:Dziękuję za odpowiedzi i jeszcze raz przepraszam za brak wiedzy elektronicznej!! ale musimy dobrze zacząć, więc zadaję wszystkie pytania, które przychodzą mi do głowy!!


Nie ma za co przepraszać, ja też (ponownie) uczę się tego wszystkiego...

por https://www.econologie.com/forums/tambour-de ... t6303.html
0 x
bobono
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 355
Rejestracja: 08/09/07, 16:58
Lokalizacja: Bretagne
x 1

podłączenie alternatora samochodowego




przez bobono » 27/01/09, 00:15

Odpowiedz, że nie działa.

Wzbudzenie wirnika kończy się zablokowaniem alternatora. W samochodzie nie dzieje się tak, ponieważ prędkość obrotowa jest wystarczająca, ale w przypadku turbiny wiatrowej, gdzie prędkość obrotowa nie jest wystarczająca, następuje blokowanie.

Dość łatwo jest odtworzyć eksperyment, napędzając alternator wiertarką i dostarczając + do wzbudzenia.
0 x
titiyador
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 119
Rejestracja: 26/01/09, 21:03
x 2




przez titiyador » 27/01/09, 08:41

Wielkie dzięki Christophe za twoje dane! Weszłam na podany przez Ciebie link. Twój projekt jest bardzo atrakcyjny!! Jak ewoluuje? Udało Ci się ?

Odnośnie pierwszego linku, który mi zaoferowałeś, chodzi o osobę, która przewinęła alternator? Ale pomimo wszystkich stron, które mogłem znaleźć na ten temat, nie znalazłem żadnej, która wystarczająco szczegółowo opisywała operację, aby poprowadzić mnie krok po kroku. W przeciwnym razie jestem całkiem gotowy, aby spróbować (ale nie znam formuł, którego wątku użyć…)

Bobono, z twojej strony, mówisz "to nie działa". Mówisz o alternatorze? Co się stanie, gdy alternator się zablokuje? Czy może się odblokować, jeśli turbina wiatrowa obraca się szybciej? (Ponieważ z konieczności natychmiast się zablokuje (kiedy turbina wiatrowa się uruchomi, nie obraca się wystarczająco szybko)

Jeśli znasz witryny, które podają szczegółowe informacje na temat przewijania alternatorów, zamieniam się w słuch!!

Bardzo dziękuję !!!
0 x
Kto sieje wiatr ... żniwa szczęście !!
Avatar de l'utilisateur
Grelinette
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2007
Rejestracja: 27/08/08, 15:42
Lokalizacja: Prowansja
x 272




przez Grelinette » 27/01/09, 09:25

Dziękuję titiyador za zadawanie podstawowych, prostych pytań i udzielanie odpowiedzi nadal pozostają niejasne i niepewne !
W przypadku przewijania alternatora wydaje się, że nie jest to taka łatwa operacja. Wielu specjalistów odradza to, jeśli nie jesteś dobrze wyposażony i nie masz solidnej wiedzy w temacie. :|

Wracając do podstawowego projektu, uważam, że nie powinniśmy iść na skróty. titiyador „próba zbudowania mini turbiny wiatrowej niekoniecznie z potrzeby…, ale bardziej dla przyjemności wyzwania i zamiłowania do przygody”, podobnie jak ja, i nie chcę też stworzyć mega-potęgi. : Chichot:

Nawet jeśli nie jest to szczyt najlepszego z najlepszych kremów z zapiekanki, czy nadal możemy mieć prosty montaż do zbudowania elektrycznego systemu produkcyjnego z alternatora?
za drugim razem Jeśli potrzebne, system można zoptymalizować.

W każdym razie wracając do alternatora:

- identyfikacja + i -? Nie będąc też specjalistą (ale posiadaczem alternatora i turbiny wiatrowej, które chciałbym połączyć : Chichot: ), wyobrażam sobie, że wystarczy podłączyć prosty woltomierz (kilka euro w supermarketach) do zacisków, przekręcić alternator i zobaczyć, w którą stronę porusza się wskazówka woltomierza… Poza tym nowe, głupie, ale konkretne pytanie: czy jest kierunek obrotów alternatora i czy bieguny odwracają się wraz z kierunkiem obrotów ????
wydaje się to głupie pytanie, ale dla neofity jest to BA BA. :zaszokować: (Oczywiście muszę tylko spróbować i zobaczę, czy możesz mi powiedzieć... ale ten, kto wie, jest lepszy niż 10 szukających!...)

- Przepraszam, że robię piłkę serwisową :P ale nadal nie zrozumiałem historii wzbudzenia alternatora!
Christophe napisał:Bez podniecenia alternator nigdy nic ci nie da... Tak czy inaczej jest w zestawie, więc nie stanowi dla ciebie problemu...

Innymi słowy, działa czy nie działa?

Cóż, od tego zacznę: szybko zakręcę alternator wiertarką (w obie strony) i zobaczę, co mi powie na woltomierzu, i wrócę, żeby ci powiedzieć....
Ostatnio edytowane przez Grelinette 27 / 01 / 09, 09: 51, 1 edytowany raz.
0 x
Projekt konnym-Hybrid - Econology projekt
„Poszukiwanie postępu nie wyklucza zamiłowania do tradycji”
Avatar de l'utilisateur
Grelinette
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2007
Rejestracja: 27/08/08, 15:42
Lokalizacja: Prowansja
x 272




przez Grelinette » 27/01/09, 09:39

Wynik mojego testu: woltomierz podłączony do alternatora napędzany wiertarką: zupełnie nic, totalna nicość niezależnie od kierunku obrotów :płakać:

Obraz

ale mój alternator może być niesprawny, skąd mam wiedzieć?

Co więcej, na koniec pierwsze pytanie, które należy zadać, brzmi: jak w prosty sposób przetestować prawidłowe działanie alternatora?

pomocy pomocy...
Ostatnio edytowane przez Grelinette 27 / 01 / 09, 10: 08, 2 edytowany raz.
0 x
Projekt konnym-Hybrid - Econology projekt
„Poszukiwanie postępu nie wyklucza zamiłowania do tradycji”
titiyador
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 119
Rejestracja: 26/01/09, 21:03
x 2




przez titiyador » 27/01/09, 09:40

Witaj Grelinette, dziękuję za wsparcie. : Chichot: !!!

Czekam na wyniki Twoich pomiarów!
0 x
Kto sieje wiatr ... żniwa szczęście !!
titiyador
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 119
Rejestracja: 26/01/09, 21:03
x 2




przez titiyador » 27/01/09, 10:13

Re Grelinette,

Odpowiedziałeś szybciej niż ja!!

Mam te same obawy. Ostatniej nocy uruchomiłem alternator za pomocą wiertarki i podłączyłem żarówkę 12 V, to nie działało. Jednak próbowałem wszystkiego: prętów gwintowanych, miejsca, w którym panuje tzw. podniecenie urządzenia, ale nic.

Więc jesteśmy w tym samym przypadku, albo oba nasze alternatory są niesprawne (to byłby naprawdę pech), albo robimy to źle! (bardziej skłaniam się ku tej możliwości...)

Jeśli ktoś coś wie na ten temat, witamy z otwartymi ramionami!!

Dziękuję.
0 x
Kto sieje wiatr ... żniwa szczęście !!

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 287