Biogaz i rolnictwo

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
gentil33
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 64
Rejestracja: 09/06/09, 09:17
Lokalizacja: bordeaux

Biogaz i rolnictwo




przez gentil33 » 19/01/12, 07:35

W końcu po namyśle kusi mnie pomysł napędzania traktorów biogazem z miejskiej oczyszczalni ścieków oraz wszystkimi odpadami zielonymi od rolników. Czy uważasz, że ten diagram ekonomiczny może być interesujący?
0 x
Avatar de l'utilisateur
antoinet111
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 874
Rejestracja: 19/02/06, 18:17
Lokalizacja: 29 - Landivisiau
x 1




przez antoinet111 » 19/01/12, 08:11

Gdybyś dał nam warunki, łatwiej byłoby nam odpowiedzieć.

Dzień dobry.
0 x
Zagłosuję na piśmie o betonowym słupkiem i praktyczność.
Dół talkers i wentylator pod sufitem!
gentil33
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 64
Rejestracja: 09/06/09, 09:17
Lokalizacja: bordeaux

autarkia miejska




przez gentil33 » 19/01/12, 08:28

Tutaj prowadzę projekt dotyczący złotej waluty (https://sites.google.com/site/lafindela ... monnaie-or) zdolne do powstrzymania kryzysu gospodarczego. Ale po zastanowieniu zdałem sobie sprawę, że ten projekt może być korzystny tylko w sprzyjającym kontekście. Na przykład, kiedy chcesz wymienić moją złotą walutę na euro, aby kupić paliwo, obowiązuje 17% podatek, który poważnie wpływa na zainteresowanie projektem. Oczywiste jest więc, że aby uniknąć tych kosztów, należy jak najdłużej pozostać przy tej walucie. Stąd pomysł, na przykład na poziomie gminy, aby ta ostatnia była jak najbardziej samowystarczalna. Najpierw oczywiście pomyślałem o skupieniu się na rolnikach. Jednak jedną z głównych pozycji wydatków rolników jest paliwo. Okazuje się jednak, że rolnik produkuje biomasę, która byłaby dobrym źródłem biogazu, który dodany do biogazu z miejskiej oczyszczalni powinien dać mi wystarczającą ilość paliwa do napędzania traktorów i tym samym wyeliminować zależność od euro. Czy ten pomysł może być ciekawy, czy jestem zbyt optymistyczny?
0 x
Avatar de l'utilisateur
antoinet111
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 874
Rejestracja: 19/02/06, 18:17
Lokalizacja: 29 - Landivisiau
x 1




przez antoinet111 » 19/01/12, 10:04

małe pytanie, jak planujesz używać gazu? i skompresować?


Myślę, że najbardziej interesujące dla ciebie byłoby uruchamianie generatorów i odzysk ciepła i energii.
0 x
Zagłosuję na piśmie o betonowym słupkiem i praktyczność.

Dół talkers i wentylator pod sufitem!
gentil33
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 64
Rejestracja: 09/06/09, 09:17
Lokalizacja: bordeaux

ciągnik na biogaz




przez gentil33 » 19/01/12, 10:20

Zaczynamy widzieć nową generację traktorów napędzanych biogazem (www.valtra.fr/news/2619.asp).
Tak, zdaję sobie sprawę, że trzeba sprężać gaz, co kosztuje energię, to też w szczególności zadaję sobie pytanie o opłacalność.
0 x
gentil33
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 64
Rejestracja: 09/06/09, 09:17
Lokalizacja: bordeaux

małe obliczenia




przez gentil33 » 19/01/12, 10:37

Bawię się obliczaniem autonomii energetycznej mieszkańców 3000 mieszkańców wioski z biogazem.
Załóżmy, że każdy mieszkaniec chce przejechać 20000 20000 km rocznie, każdy pokonuje 365 54/XNUMX = XNUMX km/dzień
Jeśli ich samochód spala 8 litrów na 100 km, to zużywa 54/100*8 = 4,3 litra dziennie
Wiedząc, że na ekwiwalent jednego litra paliwa potrzeba 20 kg odpadów organicznych, każdy mieszkaniec naszej wsi musi wyprodukować 4.3*20= 86 kg materii organicznej, wliczając w to mieszkańca miasta!!
margines bezpieczeństwa powiedzmy 100 kg materii organicznej na mieszkańca gminy.
Jeżeli mamy 1 rolnika na 10 mieszkańców, to każdy rolnik musi zatem wyprodukować 100*10 = 1 tonę biomasy dziennie!!! czyli 365 ton rocznie!!
To wciąż dużo!
0 x
Avatar de l'utilisateur
antoinet111
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 874
Rejestracja: 19/02/06, 18:17
Lokalizacja: 29 - Landivisiau
x 1




przez antoinet111 » 19/01/12, 11:40

jeśli twoje obliczenia są prawidłowe, odpowiada to 25 ha miskanta na rolnika.
lub 250 ha dla ratusza
:zaszokować:
0 x
Zagłosuję na piśmie o betonowym słupkiem i praktyczność.

Dół talkers i wentylator pod sufitem!
gentil33
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 64
Rejestracja: 09/06/09, 09:17
Lokalizacja: bordeaux

morał z bajki




przez gentil33 » 19/01/12, 11:48

Tak, cóż, to nierealne.

Zadaję sobie wtedy pytanie o wielość źródeł energii.

Wyobraź sobie duży silnik Stirlinga współpracujący z dużym alternatorem. Mamy tu doskonały system wytwarzania energii elektrycznej, która musi być dostarczana z ciepłem. A na to wszystkie środki są dobre, od spalania biogazu, przez spalanie różnych odpadów, a może nawet naczynia solarne. Tym samym każdy obywatel w miarę swoich możliwości może uczestniczyć w wytwarzaniu energii przy oczyszczaniu! zabawny pomysł! :)
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 19/01/12, 12:03

do spalania biogazu zmodyfikowany silnik benzynowy ma lepsze osiągi niż Stirling, jest tańszy i jest już dostępny na rynku bez wynalezienia czegokolwiek

spalanie biogazu w generatorze stacjonarnym to jedyne proste rozwiązanie

biogaz jest zbyt brudny i zbyt korozyjny, aby mógł być rozprowadzany w sieci lub sprężany

powinien być idealnie oczyszczony i to jest prawdziwa gazownia
0 x
gentil33
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 64
Rejestracja: 09/06/09, 09:17
Lokalizacja: bordeaux

silnik Stirlinga




przez gentil33 » 19/01/12, 12:19

Tak, ale silnik Stirlinga akceptuje każde źródło ciepła i można przełączać się z jednego źródła na drugie. Np. ciągłe zaopatrywanie paleniska silnika w czasze słoneczne przy jednoczesnym dostarczaniu ciepła ze spalania odpadów roślinnych od mieszkańców, itp.
Krótko mówiąc, ponieważ mamy centra recyklingu materiałów, mielibyśmy centrum recyklingu energii.
A w takim schemacie nie ma potrzeby oczyszczania biogazu, spalamy go od razu na zasilanie tej elektrociepłowni
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 437