Instalacje zwrotu finansowego PAC

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
jeromep
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 31/07/08, 16:35

Instalacje zwrotu finansowego PAC




przez jeromep » 31/07/08, 16:49

Witam,

Pierwsza wiadomość i pierwszy temat na ten temat forum ...

Pracuję w dziedzinie WPR i potrzebowałbym pewnych danych finansowych na temat różnych instalacji WPR
w celu porównania różnych instalacji w pompie ciepła.
Potrzebuję informacji na temat różnych instalacji PAC (powietrze / woda, solanka / woda lub woda / woda) i odwracalnych klimatyzatorów (zwanych ze względów marketingowych Air / Air PAC)

Kilka informacji, które chciałbym :

* Powierzchnia mieszkania
* Region
* Temperatura zewnętrzna / wewnętrzna
* Wymagane uprawnienia
* Rodzaj instalacji

o Nowy / Renowacja
o typ pompy ciepła
o Produkcja c.w.u. czy nie (wspomaganie elektryczne używane lub nie)
o Moc zainstalowana
o Rodzaj systemu grzewczego (PCBT lub PCBT + grzejniki t ° <55 °
o itd ...
* inwestycja
* Roczne zużycie
* Mimo wszystko interesujące byłoby podanie pewnych parametrów technicznych pompy ciepła (moc producenta, współczynnik COP ... itd.) ... Jeśli umiar jest forum uważa, że ​​marka Twojej instalacji jest reklamą lub kontrreklamą, proszę o tym nie wskazywać ...


o Pytanie pomocnicze ... Czy uważasz, że instalator wykonał właściwą pracę, czy jesteś zadowolony z pracy (bez nazwy instalatora!)


Jako wskazówkę, użytkownicy wysokotemperaturowych pomp ciepła podczas renowacji na słabo izolowanej instalacji mogą dać swoją „informację zwrotną”. Niekoniecznie mnie to interesuje, czytam trochę dalej przeglądając to forum metafora, która jasno ilustruje ogrzewanie wysokotemperaturowe:
Cytat:
Aby przejść przez pustynię tykwą z dziurą, albo wypełniam ją bez przerwy, aby utrzymać poziom, albo zatkam dziurę ...

Z góry dziękuję

Jérôme

uwaga : na tym polega wiele przeciwników dla pompy ciepła forummniej więcej słusznie.
Tutaj nie pytam, czy użycie WPR jest uzasadnione, czy też jest herezją (z wyjątkiem skrajnych przypadków ...), ale po prostu niektóre FINANSOWE zwroty konsumpcji użytkowników podczas ich instalacji ...
W przypadku wszystkich innych dyskusji dotyczących Pro / Anti PAC, otwórz temat lub możemy porozmawiać o tym przez MP. Dziękuję Ci.

PS : Ten temat został już utworzony na innym forum bardziej ogólny i jest uznawany za „zablokowany” ze względu na jego charakter finansowy ... Uważam, że może to być dość pouczające dla wszystkich osób / instalatorów, którzy chcieliby uzyskać pojęcie o wydajności systemu lub nie ... Jeśli moderacja uzna, że ​​ten temat nie musi być podziękowaniem za poinformowanie mnie;)
0 x
Avatar de l'utilisateur
RV45
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 89
Rejestracja: 05/03/06, 09:10
Lokalizacja: 45 Orleans FRANCJA
x 1




przez RV45 » 09/11/08, 17:36

Witam,

Właśnie zobaczyłem twój temat.

Mam nadzieję, że nie jest dla Ciebie za późno, ale mam wszystkie odpowiedzi, których szukasz:

http://www.chaleurterre.com/forum/viewforum.php?f=18 :P
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 134