Samodzielna budowa domowej turbiny wiatrowej o pionowej osi obrotu

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
pgal
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 09/09/21, 21:46

Samodzielna budowa domowej turbiny wiatrowej o pionowej osi obrotu




przez pgal » 09/09/21, 22:05

Bonjour à tous,

Niedawno znalazłem w domu turbinę wiatrową o pionowej osi, którą zrobiłem w drugiej klasie w liceum. Kiedy mówię turbina wiatrowa, to właściwie tylko łopaty przymocowane do podstawy… Dlatego powiedziałem sobie, dlaczego nie zrobić z tym czegoś? Tak więc naprawdę chcę zacząć tworzyć domową turbinę wiatrową, aby po prostu naładować baterię bez żadnych wymagań czasowych ani niczego innego.

Cóż, jestem studentem, nie miałbym na to dużo czasu, zwłaszcza, że ​​część DIY można zrobić tylko wtedy, gdy wracam do domu do rodziców, więc powiedzmy najwyżej raz w miesiącu, ale chcę aby maksymalnie rozwinąć część teoretyczną! Dodatkowo w mojej szkole mam dostęp do dobrego warsztatu i wielu procesów produkcyjnych, których niekoniecznie mamy w domu (tokarka do metalu, wycinarka laserowa, druk 3D, maszyny 3/4/5 osiowe itp.) więc chciałbym go użyć do tego projektu!

Tak więc, jeśli są ludzie, którzy mogą odpowiedzieć na moje pytania podczas całego projektu, byłoby świetnie!

Moim pierwszym krokiem będzie zaprojektowanie mechaniczne, wystarczy zaprojektować statyw, aby zamontować na nim turbinę wiatrową i wykonać prawidłowe połączenie obrotowe z tą ramą. Nie zamierzam stawiać go bardzo wysoko, po prostu na początku będzie łatwiej pracować nad systemem, a projektując go inteligentnie, sprawiłbym, że łatwo go zdemontować, aby ewentualnie przesunąć turbinę wiatrową, umieścić ją na górze dach czy cokolwiek. Tutaj nie za dużo problemów myślę.

Pierwsze pytanie, które sobie zadaję, to jak to zrobić, ponieważ nie mam tam żadnych informacji na temat prędkości wiatru. Jak zwymiarować różne komponenty, które muszą znajdować się za rotorem?
Poza tym, jakie komponenty powinienem wziąć pod uwagę? Na razie tylko bardzo naiwnie widzę montaż {reduktor + alternator} i co podłączyć aku do tego alternatora. Z pewnością muszę rozważyć regulator ładowania akumulatora w mgnieniu oka.
Ale tutaj pojawia się też pytanie: wiedząc, że nie mam pojęcia o prędkości obrotowej wirnika, a więc i alternatora, więc nie mam pojęcia o napięciu i prądzie na wyjściu, więc jak mam wybrać baterię, którą będę ładować? Czy lepiej byłoby teraz wybrać baterię, a następnie odpowiednio dostosować pozostałe komponenty?

Dziękuję za pomoc i nie mogę się doczekać, aż ten projekt nabierze kształtu!
0 x
phil59
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2212
Rejestracja: 09/02/20, 10:42
x 504

Re: Własna budowa domowej turbiny wiatrowej o pionowej osi




przez phil59 » 11/09/21, 15:45

Przepraszam, nie wiem wystarczająco.

Alternator samochodowy nie ma znaczenia, tyle wiem.
Albo trzeba go przewinąć, żeby „tylko” wyprodukować np. 200W, podczas gdy średnio na samochodzie daje to około 1000W.
0 x
hmmmmmm, hmmmmmmmmmmmmmm, hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmmmmm, huh, hmmmmmmmmmmmm.

: Oops: :płakać: :( :zaszokować:
Avatar de l'utilisateur
BaudouinLabrique
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 318
Rejestracja: 11/02/18, 18:17
Lokalizacja: Hainaut (Belgia)
x 54

Re: Własna budowa domowej turbiny wiatrowej o pionowej osi




przez BaudouinLabrique » 17/05/23, 14:56

pgall napisała:Bonjour à tous,

Niedawno znalazłem w domu turbinę wiatrową o pionowej osi, którą zrobiłem w drugiej klasie w liceum. Kiedy mówię turbina wiatrowa, to właściwie tylko łopaty przymocowane do podstawy… Dlatego powiedziałem sobie, dlaczego nie zrobić z tym czegoś? Tak więc naprawdę chcę zacząć tworzyć domową turbinę wiatrową, aby po prostu naładować baterię bez żadnych wymagań czasowych ani niczego innego.

Cóż, jestem studentem, nie miałbym na to dużo czasu, zwłaszcza, że ​​część DIY można zrobić tylko wtedy, gdy wracam do domu do rodziców, więc powiedzmy najwyżej raz w miesiącu, ale chcę aby maksymalnie rozwinąć część teoretyczną! Dodatkowo w mojej szkole mam dostęp do dobrego warsztatu i wielu procesów produkcyjnych, których niekoniecznie mamy w domu (tokarka do metalu, wycinarka laserowa, druk 3D, maszyny 3/4/5 osiowe itp.) więc chciałbym go użyć do tego projektu!

Tak więc, jeśli są ludzie, którzy mogą odpowiedzieć na moje pytania podczas całego projektu, byłoby świetnie!

Moim pierwszym krokiem będzie zaprojektowanie mechaniczne, wystarczy zaprojektować statyw, aby zamontować na nim turbinę wiatrową i wykonać prawidłowe połączenie obrotowe z tą ramą. Nie zamierzam stawiać go bardzo wysoko, po prostu na początku będzie łatwiej pracować nad systemem, a projektując go inteligentnie, sprawiłbym, że łatwo go zdemontować, aby ewentualnie przesunąć turbinę wiatrową, umieścić ją na górze dach czy cokolwiek. Tutaj nie za dużo problemów myślę.

Pierwsze pytanie, które sobie zadaję, to jak to zrobić, ponieważ nie mam tam żadnych informacji na temat prędkości wiatru. Jak zwymiarować różne komponenty, które muszą znajdować się za rotorem?
Poza tym, jakie komponenty powinienem wziąć pod uwagę? Na razie tylko bardzo naiwnie widzę montaż {reduktor + alternator} i co podłączyć aku do tego alternatora. Z pewnością muszę rozważyć regulator ładowania akumulatora w mgnieniu oka.
Ale tutaj pojawia się też pytanie: wiedząc, że nie mam pojęcia o prędkości obrotowej wirnika, a więc i alternatora, więc nie mam pojęcia o napięciu i prądzie na wyjściu, więc jak mam wybrać baterię, którą będę ładować? Czy lepiej byłoby teraz wybrać baterię, a następnie odpowiednio dostosować pozostałe komponenty?

Dziękuję za pomoc i nie mogę się doczekać, aż ten projekt nabierze kształtu!


Interesujące byłoby asynchroniczne połączenie Savoniusa z Darrieusem, a jak przeczytasz poniżej z wieloma referencjami uniwersyteckimi, wydajność wzrasta wtedy o 20% do 30%: Savonius zaczyna się znacznie szybciej, a Darrieus uruchamia się wcześniej (https://www.retrouversonnord.be/HYBRIDE ... RRIEUS.pdf)

Z drugiej strony, studiując również taki system, na podstawie tego, co Audi zrobiło w Hiszpanii (Majorka), wyobraziłem sobie, że jako alternator moglibyśmy wtedy wykorzystać silnik samochodu elektrycznego. ponad półtora miliona KM!). Zobacz moje małe studium: https://www.retrouversonnord.be/moteur-recup-leaf.pdf
0 x
«Są tacy, którzy widzą rzeczy takimi, jakie są i zastanawiają się, dlaczego. Ja widzę ich takimi, jakimi mogliby być i mówię sobie: czemu nie! (Sir Bernard Shaw)
« Przyszłość należy do tych, którzy dostrzegają możliwości, zanim staną się one oczywiste. (Theodore Levitt).

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 264