generator wiatrowy: Układ magnetyczny ....

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
nieustalona
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 77
Rejestracja: 25/01/09, 00:11

generator wiatrowy: Układ magnetyczny ....




przez nieustalona » 30/01/09, 20:40

Witam wszystkich i Chatam (przeglądarkę???)

do zapętlania

cześć pętla,

dziękuję za wykonanie 3D na magnesach.
Rzeczywiście, szczelina powietrzna musi być minimalna, dlatego obróbka magnesów lub ich cylindryczne formowanie umożliwia zmniejszenie szczeliny powietrznej.
Ale obróbka ściernicą na tokarce rozproszy ziarna cyrkonu po całym warsztacie (tokarka, frezarka itp.) i witam ścieranie i „usta mojego szefa” : Evil:

Właśnie zrobiłem pierwsze testy na tokarce (nie jest najlepiej :zmarszczyć brwi: ) i przetestuj pojazd tej wersji generatora, później opiszę szczegółowo projekty, które mam na myśli (praktyczne pomiary na pojeździe)

Co do dużej turbiny wiatrowej to zdjęcie wprowadza w błąd, bo lina nie jest stała i jest skręcenie ale słabe bo jest to łopata kompozytowa z giętej blachy aluminiowej (ze starej turbiny wiatrowej), dodatkowo profil clark Y!!!
Więc zgadzam się z Tobą, kompromis jest kiepski, ale pozwala mi zweryfikować rozwiązania techniczne bez konieczności frezowania modelu robotem Charly, robienia formy itp....
Później zrobię zoptymalizowane ostrza.
Otrzymałem dzisiaj „generator 24v 1100w dla tej turbiny wiatrowej...
ale dni mają tylko 24 godziny.
dziękuję jeszcze raz za radę :zaszokować:

Obraz
Obraz

a+
nieustalona
0 x
Avatar de l'utilisateur
pętla
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 816
Rejestracja: 03/10/07, 06:33
Lokalizacja: Picardie




przez pętla » 01/02/09, 09:34

Cześć Mach

Ale obróbka ściernicą na tokarce rozproszy ziarna cyrkonu po całym warsztacie (tokarka, frezarka itp.) i witam ścieranie i „usta mojego szefa”


Moje magnesy to NdFeB, czyli neodymowo-żelazny i borowy
Przyznaję, że nie wiem o możliwym niebezpieczeństwie składników. Pył powstający podczas mielenia zachowuje doskonałe właściwości magnetyczne i zbieram go gumą do żucia.

Więc zgadzam się z Tobą, kompromis jest kiepski, ale pozwala mi zweryfikować rozwiązania techniczne bez konieczności frezowania modelu robotem Charly, robienia formy itp....


Wynik wcale nie jest nędzny! Chcesz się śmiać?
Po prostu będziesz musiał umieścić profil na końcu łopaty w płaszczyźnie obrotu, a im bardziej śmigło będzie skręcone szeroką podstawą cięciwy, tym łatwiej będzie mogło wystartować przy słabym wietrze. Po zatrzymaniu ostrze jest „odczepiane” dla kąta natarcia większego niż 18° i ma to miejsce w przypadku skrajnych 2/3.

Czy potrafisz frezować formę za pomocą robota Charly? Jeśli tak, to świetnie. Ze swojej strony mogę stworzyć ostrze w 3D i wyeksportować plik powierzchni (STEP) lub objętość (IGES, PARASOLID itp.)


Otrzymałem dzisiaj „generator 24v 1100w dla tej turbiny wiatrowej...


Czy możemy prosić o zdjęcie?

Powodzenia i z niecierpliwością czekamy na pierwsze testy.

A+
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 371