wieś w autarky

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
gentil33
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 64
Rejestracja: 09/06/09, 09:17
Lokalizacja: bordeaux

wieś w autarky




przez gentil33 » 20/01/12, 08:47

Właściwie to raczej myślę o możliwości stawienia czoła kryzysowi gospodarczemu przez wioskę żyjącą w autarkii i tam badam stronę energetyczną. Jak widać na poniższym linku, wyobrażam sobie „wieżę” składającą się z silnika Stirlinga na dole i alternatora na górze, zdolnego do dostarczania prądu do małego sprzętu rolniczego dla ogrodników. Wieża ta jest zatem konwerterem ciepła -> energii elektrycznej. Można go karmić na kilka sposobów. Najpierw przez kolektory słoneczne, czyli spalanie odpadów, czy spalanie biogazu, wreszcie wszystko, co się nagrzewa. Nadmiar ciepła jest magazynowany w piwnicy w celu jego odzyskania w pozaszczytowych okresach braku ogrzewania. Co myślisz ?
https://sites.google.com/site/lafindelacrise/la-monnaie-or/energie
0 x
Avatar de l'utilisateur
Trzon
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 224
Rejestracja: 07/01/11, 14:36
Lokalizacja: Oise (60)




przez Trzon » 20/01/12, 10:39

Super interesujący jako temat ...

autarky do jakiego poziomu?
Do wody lekarze (czasem specjaliści)?
Geograficznie osiedliłbyś się w jakim kraju, z jakim systemem w odniesieniu do podatków / podatku od nieruchomości ...
Na jaki obszar / liczbę mieszkańców celujesz?

Krótko mówiąc, nie mam odpowiedzi na twoje pytanie, ale wiele pytań : Lol:
0 x
„celem każdego życia jest koniec”!
gentil33
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 64
Rejestracja: 09/06/09, 09:17
Lokalizacja: bordeaux

dla ciebie stipe




przez gentil33 » 20/01/12, 11:11

W rzeczywistości wymyśliłem nową walutę zdolną do rozwiązania kryzysu gospodarczego. https://sites.google.com/site/lafindelacrise/la-monnaie-or Jeśli ta waluta jest w stanie rozwiązać kryzys, to nie wystarczy. Ponieważ istnieje problem z powiązaniem tej waluty z walutą oficjalną. Na przykład, kiedy musimy przeliczyć tę walutę na walutę oficjalną, musimy sprzedać zawarte w niej złoto (to technicznie jest to bardzo proste), ale przede wszystkim obowiązuje podatek w wysokości 17% przy odsprzedaży złoto, które w związku z tym podważa zasadę tej złotej waluty (nierentowna sytuacja). Stąd potrzeba bycia jak najbardziej samowystarczalnym, aby pozostać jak najwięcej w tej złotej walucie. Podaję więc przykład wiejskiej wioski mieszkańców 3000, którzy używaliby tej waluty.
Najpierw postawiłem się jako pierwszy cel, samowystarczalność żywieniowa.
Po refleksji zdałem sobie sprawę, że model rolnika działającego na dużych obszarach w intensywnej produkcji jest całkowicie przestarzały. Odtąd muszą to być drobni ogrodnicy zajmujący się produkcją w szklarniach. W ten sposób rozdzielamy pracę (większe bezrobocie) i angażujemy całą populację.
Jedną z największych stacji interfejsowych sprzedawców jest energia. są zmuszeni kupować paliwo na zewnątrz w oficjalnej walucie. Stąd moje obecne myślenie o autonomii energetycznej.
Belgowie wydają się zainteresowani tym doświadczeniem. Jeśli chcesz więcej szczegółów, odpowiadam na twoje prośby.
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 20/01/12, 11:19

stipe, jesteś radością klapy!

powiedzieliśmy: wieś w autarkii, bez międzygalaktycznego statku kosmicznego :D

Wszyscy wiedzą, że przy 5 6 miliardy ludzi w nadmiarze na tej planecie, takiego systemu nie można uogólnić.

Niemniej jednak w kraju o średnich opadach / nasłonecznieniu istnieje sposób, aby kilka osób / osób mogło zapomnieć o rachunkach za wodę i energię.

Wymaga to jednak dużych inwestycji i nieautoryzowanych dostaw, takich jak części zamienne i Internet.

Na przykład w przypadku odpadów należy wziąć pod uwagę ich odzysk: energię (bezpośrednią lub biometanację) lub rolniczą (kompost).

Muszę też chcieć: jeśli chętnie bym ogród kuchenny, pomysł zabicia świni podnieca mnie mniej ...
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
gentil33
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 64
Rejestracja: 09/06/09, 09:17
Lokalizacja: bordeaux

ensemble




przez gentil33 » 20/01/12, 11:33

warto zobaczyć siebie w REEL i wspólnie zastanowić się nad tym tematem, nawet jeśli go nie zastosujemy, będziemy się dobrze bawić! :)
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 20/01/12, 15:43

autarky jest łatwy do wody, w tym do picia, pada wystarczająco dużo w domu i jestem niezależny od mojego zbiornika przez długi czas

dla kultury żywnościowej i hodowli byłoby to możliwe do poziomu większego niż wieś

ale my nie tylko pijemy i jemy

na ubrania musielibyśmy być zadowoleni z wełny naszych owiec?

w przypadku energii istnieją wszelkie środki, ale nadal trzeba kupować dużo materiałów do budowy i konserwacji: autarkia byłaby możliwa tylko dla dużego kraju dobrze zarządzanego

we Francji, w związku z katastrofalną dezindustrializacją tych w ubiegłym roku, rozwija się:

aby wytwarzać energię z drewna, mogę zrobić gazogen ... ale kupując stal wyprodukowaną przez Arcelor Mital ... indyjska firma, która ma tylko kilka fabryk we Francji

a gaz gazowy przechodzi do chińskiego generatora ... nie można znaleźć francuskiego ... jest silnik europejski, ale znacznie droższy

autarkia na poziomie wioski jest niemożliwa: na poziomie krajowym musimy szukać autonomii gospodarczej ... nawet autarkicznej

kilka lat temu odzyskałem dużo materiału od handlarzy złomem ... dzisiaj nie jest to nawet możliwe ... jest wysyłany coraz bardziej bezpośrednio w Chinach przez cały kontener ... otrzymujemy nawet pozbawiony tego zasobu!
0 x
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 20/01/12, 15:55

Bardzo ciekawy jako projekt, niełatwy, ale prosty, progresywny, bezpłatny, w przepisach prawnych, który pozwala uniknąć błędów, poprzez przyswojenie sobie rozsądku naukowego i prawnego, uzyskanego poprzez gruntowną naukę, zrozumienie, co pozwala uniknąć nieskutecznych rozwiązań lub zbyt drogie.
Poziom wioski z dużą liczbą uczestników będzie bardziej skuteczny.
Większość komercyjnych rozwiązań ma podstawowe błędy naukowe, których należy unikać.

Energia słoneczna o niskiej temperaturze T ma najlepszą wydajność, przechowywaną pod ziemią w szklarniach w zimie, jeśli jest dobrze zrozumiana na poziomie naukowym i geologicznym, jak na www.dlsc.ca kto ma potasować i dokładnie rozumieć.

Po dobrze wysuszonym na słońcu odpadku roślinnym spalone dają maksimum ciepła, znacznie więcej niż biogaz.

Stirlingowe skupianie energii słonecznej latem i energia odzyskiwana na ciepło roślin spalanych zimą, na ciepło, są dobre, ale technicznie ostre i dlatego warto kupić dobrą inwestycję, dobrze przemyślaną przez naukę.
Tańszy jest także efekt Peltiera Seebecka dla niższych energii, taniej.

Skoncentrowane letnie słońce i przechowywane pod bardzo gorącym podłożem to zbyt duży projekt, biorąc pod uwagę temperatury 200 do 300 ° C, dobre dla pięknej kolekcji inżynierów.

Uprawa glonów jest równie ciężka, z wyjątkiem podstawowych badań, z wyjątkiem stawów, jak roślin na ziemi.

Zdobądź informacje i zbierz ogromną dokumentację we wszystkich językach, zwłaszcza w języku angielskim. W przeciwnym razie bardzo drogie błędy ubezpieczone !!
0 x

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 227