rower TGV

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7

rower TGV




przez słoń » 19/02/07, 21:28

widziałem dziś wieczorem na yahoo.....

Pierwszy motocykl ma… 136 lat!
Niedziela, 18 lutego 2007, 19:08
Pierwszy motocykl ma… 136 lat! Historia motocykla nie sięga czasów Aniołów Piekieł i ich szalonych Harleyów. Nie, historia motocykla zaczęła się 136 lat temu.
26 grudnia 1868 roku Louis Guillaume Perreaux zarejestrował patent na swój „Vélocipède à Grande Vitesse” pod numerem 83.691 w Narodowym Instytucie Własności Przemysłowej. Mężczyzna właśnie złożył patent na pierwszy motocykl: konstrukcję rurową, silnik w ramie i przekładnię na tylne koło. Wszystko tam jest! Teraz wiemy, że przodek Harleya, Hondy, Yamahy, KTM, BMW… jest Francuzem.
Motocykl LG Perreaux jest obecnie wystawiany na wystawie Retromobile w Paryżu. Spotkanie dla wszystkich Easy Riders we Francji!

FG
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79332
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046




przez Christophe » 19/02/07, 22:21

Adres URL, źródło, cytat... a jednak nie jesteś w tym nowy forum mój drogi słoniu...
0 x
Avatar de l'utilisateur
PITMIX
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 2028
Rejestracja: 17/09/05, 10:29
x 17




przez PITMIX » 19/02/07, 22:46

http://www.retromobile.fr/2007/art.php?id=71
Ben Christophe, wszystko, co musisz zrobić, to iść do salonu.
Tam zostawiasz koło i naprawiasz w TVG (velocipede)

PS: dzięki temu bochenki będą ciepłe (patrz zdjęcie : Chichot: )
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 213