Energia słoneczna i zanieczyszczenie powietrza

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
razputin
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 29
Rejestracja: 26/10/12, 16:24

Energia słoneczna i zanieczyszczenie powietrza




przez razputin » 02/09/14, 11:43

Aby zapewnić w naszym domu głównie energię naturalną, jesteśmy bardzo zainteresowani instalacją paneli słonecznych. Ponieważ cena tego wszystkiego okazuje się dość wysoka, zadajemy sobie różne pytania.
Widziałem raport na temat ekologii, w którym ujawniono, że w ciągu dwudziestu lat wydajność paneli słonecznych może wzrosnąć o około 10% dzięki ograniczeniu zanieczyszczeń atmosferycznych. Tak, nie można zaprzeczyć, że przyszłe środowisko będzie miało wpływ na wartość posiadania paneli słonecznych. Czy jest to więc zmienna, którą należy wziąć pod uwagę?
A potem redukcja zanieczyszczeń atmosfery w ciągu około dwudziestu lat. Nie mam wrażenia, że ​​zmierzamy w tym kierunku.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Gaston
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1910
Rejestracja: 04/10/10, 11:37
x 88




przez Gaston » 03/09/14, 09:52

Jak hipotetyczny wzrost plonów za 20 lat wpływa na dzisiejsze decyzje zakupowe? :?
0 x
lauren
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 03/09/14, 10:17

Inwestycje w panele słoneczne




przez lauren » 03/09/14, 10:32

Potwierdzam, że panel fotowoltaiczny jest bardzo dobrą alternatywą, zarówno opłacalną, jak i korzystną dla środowiska. A w przypadku, gdy ponad 75% populacji zastosuje w swoim codziennym życiu takie odnawialne źródła energii, rzeczywiście moglibyśmy mieć nadzieję na poprawę warunków środowiskowych, a także optymalizację zasobów naturalnych, a tym samym wzrost wydajności panelu słonecznego . Jeśli dzisiaj istnieje główna przeszkoda uniemożliwiająca inwestowanie w tego typu sprzęt, to jest nią koszt.
Ja osobiście, jak czegoś szukam, to najpierw porównuję. I to właśnie podczas moich badań odkryłem http://devispanneauxsolaires.fr/ dzięki któremu możesz przedstawić wycenę swojego panelu słonecznego. Koncepcja mnie zaciekawiła i na wszelki wypadek dzielę się nią z Wami.
W każdym razie jedno jest pewne. Faktem jest, że inwestycja w panel słoneczny nigdy nie jest godna pożałowania.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 03/09/14, 10:37

Co to za zła reklama????

„Co wybrać” jest pełne świadectw osób, których oczy płakały po tym, jak wpadły w ręce „rekinów fotowoltaicznych”, którzy obiecali im cuda, „podpisz tutaj”!!!

Dobrze zaprojektowany, dobrze zarządzany i dobrze finansowany projekt może być opłacalny.

Kierując się zasadą, że iInstalacja o mocy 3 kWp (kilowat w szczycie) nie może przekraczać 12 000 euro łącznie z podatkiem, podłączony, wykończony, podłączony, zainstalowany itp. W przeciwnym razie są to straty ubezpieczone...

Inaczej uciekaj!!!!

Nie próbowałem tej strony. Każdy może to zrobić!
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Energia słoneczna i zanieczyszczenie powietrza




przez Did67 » 03/09/14, 10:42

razputin napisał:
Czy jest to więc zmienna, którą należy wziąć pod uwagę?




Odpowiadam zatem na pytanie: Nie!!!!


Przynajmniej z powodów:

- to bardzo odważna hipoteza, nawet jeśli prawdą jest, że poprawiła się przejrzystość powietrza
- to mocno zależy od lokalizacji: w centrum miasta tak; na wsi, naprawdę nie widzę...
- tam są dużo większe niepewności w tej skali czasu: awarie paneli, awarie falowników [są możliwe, ale nie pewne!], wahania nasłonecznienia w danej lokalizacji, zmniejszenie wydajności paneli („symulowane”, ale praktycznie żaden znak nie ma śladów starszych niż 20 lat!)
- a przede wszystkim koniec z gwarantowanymi cenami powyżej 20 lat; jaka będzie cena wykupu? Tajemnica. Ile będzie kosztował zakupiony przez Ciebie prąd i ile możesz zastąpić???

Integracja tego parametru to marzenie!
Ostatnio edytowane przez Did67 04 / 09 / 14, 09: 28, 1 edytowany raz.
0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12307
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2968




przez Ahmed » 04/09/14, 09:16

„Bardzo trudno jest przewidywać, zwłaszcza jeśli dotyczą przyszłości”. Mark Twain
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 197