Odpytywanie wiatru Generator budynek dom

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
Avatar de l'utilisateur
chlemagne
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 30
Rejestracja: 13/01/11, 18:24
Lokalizacja: Rouen. Wszystko tam !!

Odpytywanie wiatru Generator budynek dom




przez chlemagne » 14/01/11, 15:33

Witam,
Mam nadzieję, że jestem we właściwym miejscu.

Zbudowałem już drugą PIONOWĄ turbinę wiatrową.

Mam zamiar zbudować swój gen.

Obraz

Kupiłem już 24 magnesy neodimowe 45/30/10 mm.
Ale natknąłem się na:
- Średnica drutów cewki
- Liczba tur
- Przydatność przesunięcia lub nie przesunięcia magnesów w stosunku do osi teoretycznej, tj. jednego na lewo od osi dysku, drugiego na prawo.
- Redukcja; wydaje się NIE
- Nie chciałbym zawracać sobie głowy falownikiem i tym całym zamieszaniem. Chcę tylko zasilić opór elektryczny. (Konwektor o mocy 2000 W lub w najgorszym przypadku cumulus)
- Czy w tym przypadku powinienem zakończyć w trybie „sortowania”. Jeżeli nie to jak nakręcić lub co zrobić?

Uwaga: Proszę nie używać zbyt wielu skrótów technicznych, abym mógł wszystko zrozumieć.

voilou

Jeśli dobra dusza przeszła obok

Merci par Avance
Ostatnio edytowane przez chlemagne 15 / 01 / 11, 09: 27, 2 edytowany raz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
chlemagne
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 30
Rejestracja: 13/01/11, 18:24
Lokalizacja: Rouen. Wszystko tam !!




przez chlemagne » 14/01/11, 15:35

Och, nie widzę zdjęcia, które przesłałem

Musi być w mojej galerii. Ale gdzie ?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Forhorse
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2491
Rejestracja: 27/10/09, 08:19
Lokalizacja: Perche Ornais
x 364




przez Forhorse » 14/01/11, 16:19

Ile mocy wytwarza Twoja turbina wiatrowa, nawet teoretycznie?
Jaka prędkość obrotowa?
Jeśli ma zasilać rezystor, nie ma znaczenia, czy jest to mono, trój czy wielofazowy, ponieważ w najgorszym przypadku umieścisz mostek prostowniczy na wyjściu.
Ale jeśli ma zasilać konwektor lub cumulus, należy zatem użyć prądu przemiennego 230 V lub prądu stałego 230 V, więc zaczyna się robić poważnie.
0 x
Avatar de l'utilisateur
chlemagne
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 30
Rejestracja: 13/01/11, 18:24
Lokalizacja: Rouen. Wszystko tam !!




przez chlemagne » 14/01/11, 17:02

Cześć Forhorse,
Dziękuję za odpowiedź

Czy konwektor nie jest oporem elektrycznym?

Co to jest mostek prostowniczy i jak?

Nie mam pojęcia, jak mocna jest moja turbina wiatrowa… to zależy od wiatru.
Mój model „oka” znajduje się pod adresem: http://www.windgenkits.com/Tutorials.htm
Zobacz moje załączone zdjęcie

Mówią o: Energii wiatrowej przy prędkości 30 mil na godzinę = P = ½ (1,2) (1,1) (13,4) ³ = prawie 1600 watów!
Ale nie obchodzi mnie to, jeśli ma 160 watów, mój grzejnik nie powinien być zimny. NIE ?

Uwaga: zauważam, że w asyście jest kilku jeźdźców. Jestem bardzo starym jeźdźcem, kiedy byłem młody i piękny...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Gaston
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1910
Rejestracja: 04/10/10, 11:37
x 88




przez Gaston » 14/01/11, 17:30

chlemagne napisał:Czy konwektor nie jest oporem elektrycznym?
Tak, ale kwestia została podniesiona dla koniajest to, że jeśli zasilisz go zbyt niskim napięciem, ledwo się nagrzeje.

chlemagne napisał:Ale nie obchodzi mnie to, jeśli ma 160 watów, mój grzejnik nie powinien być zimny. NIE ?
Pod warunkiem, że generator zapewnia napięcie wystarczające do przekazania mocy 160 W przez rezystancję grzejnika.

Jeśli generator zapewnia napięcie 12 V, konwektor zapewni 6 W (niezależnie od moc generator).
Aby uzyskać „tylko” 100W potrzebne jest napięcie 48V.
Dla mocy 160W wymagane jest napięcie 60V.
0 x
Avatar de l'utilisateur
chlemagne
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 30
Rejestracja: 13/01/11, 18:24
Lokalizacja: Rouen. Wszystko tam !!




przez chlemagne » 14/01/11, 18:09

Cześć Gaston,

OK, co polecasz?

Czy powinienem falować, przekształcać, zmieniać?

Albo że zasilam tylko latarkę?

Czy możesz mnie „oświecić”?

dziękuję

Uwaga: jak umieścić zdjęcie (turbiny wiatrowej) w poście?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Gaston
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1910
Rejestracja: 04/10/10, 11:37
x 88




przez Gaston » 14/01/11, 18:18

chlemagne napisał:Czy powinienem falować, przekształcać, zmieniać?
Kilka rozwiązań:

1) Jeśli chcesz używać konwektora lub rezystancji cumulusowej „tak jak jest”, musisz zwiększyć napięcie.
1.1) Albo poprzez modyfikację generatora
1.2) Albo za pomocą systemu zewnętrznego (transformator może załatwić sprawę, jeśli generator zasila jednofazowy, ale system elektroniczny będzie ogólnie bardziej praktyczny. Być może najprostszym w tym przypadku będzie falownik, który dostarczy napięcie 220 V bezpośrednio kompatybilne z obciążeniami)

2) Można także modyfikować obciążenie: łącząc kilka rezystorów konwektorowych równolegle, można uzyskać wystarczającą moc, pozostając przy niskim napięciu. Uwaga: natężenie prądu odpowiednio wzrośnie i konieczne będzie poprowadzenie kabli o dużym przekroju pomiędzy turbiną wiatrową a „konwektorem”.

chlemagne napisał:Uwaga: jak umieścić zdjęcie (turbiny wiatrowej) w poście?
Kiedy edytujesz swój post, pojawi się link „Wstaw obraz lub plik na forum"...
0 x
Avatar de l'utilisateur
chlemagne
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 30
Rejestracja: 13/01/11, 18:24
Lokalizacja: Rouen. Wszystko tam !!




przez chlemagne » 14/01/11, 18:45

Dzięki,

Czy masz pojęcie o mocy falownika?
Gdzie to można znaleźć? Sklep komputerowy ?
I wszystkie pytania, które zadaję na początku wpisu. Średnica, liczba zwojów na cewkę itp.
Ostatnio edytowane przez chlemagne 15 / 01 / 11, 09: 29, 1 edytowany raz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 14/01/11, 19:35

:D Powitanie chlemagne.
Sugeruję edytowanie pierwszej wiadomości i dołączenie zdjęcia, które ostatecznie opublikowałeś. : Idea:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Forhorse
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2491
Rejestracja: 27/10/09, 08:19
Lokalizacja: Perche Ornais
x 364




przez Forhorse » 14/01/11, 19:46

Dla Twojej informacji i zrozumienia problemu, siłę oporu można wyrazić w następujący sposób:
P = U²/R (P: moc w watach, U: napięcie w woltach, R: rezystancja w omach)
Zauważamy więc, że jeśli podzielimy napięcie przez 2, podzielimy moc przez 4
Oznacza to, że grzejnik lub akumulator o mocy 2000 W zaprojektowany na 230 V wytworzy tylko 500 W przy 115 V, 87 W przy 48 V i nawet 6 W przy 12 V.

Użycie falownika nie jest tu właściwie możliwe, chyba że znajdziesz (lub wyprodukujesz) bardzo specjalny falownik, który będzie w stanie dostosować się do wymagań turbiny wiatrowej.
Normalny falownik zakłada, że ​​ma całą potrzebną moc po stronie pierwotnej i zwykle jest zasilany z akumulatora.
Jeśli bezpośrednio podłączysz falownik tego typu do generatora turbiny wiatrowej, a nie będzie on obracał się wystarczająco mocno, aby zapewnić 2000 W wymagane przez rezystancję na wyjściu falownika, napięcie wyjściowe spadnie, a falownik ulegnie awarii.

Dlatego potrzebny jest rodzaj falownika MPPT, który będzie w stanie znaleźć maksymalną moc, jaką może wytworzyć turbina wiatrowa, i dostosować napięcie wyjściowe w celu rozproszenia tej mocy.
Mam w planach taki projekt, ale to nie na jutro...

W przeciwnym razie trzeba sięgnąć po klasyczną turbinę wiatrową ładującą akumulatory (12, 24 lub 48 V) i zwykły inwerter... ale biorąc pod uwagę wydajność instalacji i cenę sprzętu, ogrzewanie będzie kosztowne, można a także podgrzej się do energii jądrowej :?
0 x

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 111