Projekt mini-hydro w potoku dla domku

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
chrząknięcie
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 6
Rejestracja: 05/06/09, 20:45
Lokalizacja: trzy rzeki

Projekt mini-hydro w potoku dla domku




przez chrząknięcie » 05/06/09, 21:22

Witam, właśnie to odkryłem forum, doskonale, oto godziny ekscytującej lektury w oczekiwaniu.
Wyjaśnię ci, co mnie tu sprowadziło: chcę zbudować system, który pozwoli mi naładować 1 lub 2 akumulatory 12 V do zasilania małej instalacji elektrycznej w domku.
Oto co mam: mały wodospad ze zbiornikiem wodnym (stawem). Natężenie przepływu jest dość stałe i powinno wynosić około 200 litrów/min.
jest też strumień o dobrym nachyleniu.
Myślisz, że jest możliwe zrobienie mini hydrosystemu z tego źródła.
Idealnie chciałbym zbudować to sam z materiałów pochodzących z recyklingu. (rodzaj części samochodowych lub starych maszyn
)
Jestem do bani z elektrycznością... to nie pomaga.
Tutaj, jeśli ktoś już wykonał porównywalną instalację, jestem ciekaw, czy to działa, a zwłaszcza jak?
alternator samochodowy i układ koła łopatkowego?
czy alternator samochodowy musi obracać się z dużą prędkością, aby działał?
wiele pytań kręci mi się w głowie, więc czekam na Wasze pierwsze odpowiedzi, aby bardziej ukierunkować moje pytania
Z góry dziękuję.
Jeśli uda się to zrobić, podzielę się z Wami moimi doświadczeniami z małą fotorelacją i kilkoma planami
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79362
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 05/06/09, 22:21

Witam,

200L na minutę to nie dużo ale jaki "spadek" myślicie że można zastosować? Jeśli wysokość jest duża, może być interesująca.

Jak oszacowałeś ten przepływ?

Możesz uzyskać pomoc z tej strony: https://www.econologie.com/calculer-la-p ... -4035.html poznać potencjalnie odzyskiwalną energię z wodospadem!

Dokładniej, oto mój obecny projekt (w strumieniu): małe koło łopatkowe z uszkodzonymi pralkami (są w nim wszystkie twoje odpowiedzi, szczególnie w generatorze)

Obraz

Więc w twoim przypadku potrzebujemy więcej informacji na temat twojego „hydraulicznego źródła zasilania”…
Ostatnio edytowane przez Christophe 07 / 06 / 09, 12: 37, 1 edytowany raz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 05/06/09, 22:47

grunt (którego witamy) napisał:

Czy alternator samochodowy musi obracać się z dużą prędkością, aby działał?
st?

o ile dobrze pamiętam: 2 przy 6000 obr./min.
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79362
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 05/06/09, 23:07

2000 to już mało :)
0 x
chrząknięcie
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 6
Rejestracja: 05/06/09, 20:45
Lokalizacja: trzy rzeki




przez chrząknięcie » 06/06/09, 02:48

dzięki za odpowiedzi.
2000 do 6000 obr./min! to zła demultiplikacja, że ​​ja też nie jestem mocny w mechanice, ale wyobrażam sobie, że do spowodowania takiej demultiplikacji potrzebna jest niemała siła, trochę jak rower? (wiem, że : Chichot: )
gratuluję pralki, która generuje prąd.
Konstrukcja koła i jego ramy nie powinna sprawiać mi zbyt wielu problemów, najwięcej pytań skłania mnie do tego, czy moje koło napędzane wodospadem będzie na tyle „mocne”, aby uciągnąć wystarczająco duże przełożenie, aby osiągnąć 4-6000 obr./min
Myślę, że trzeba będzie zrobić dużo testów (nie jestem też dobry w obliczeniach :płakać: )
turbina też jest opcją, mam dobry zapas wody i różnicę wysokości 15 m....
Znowu zanurzę się w lekturze, spróbuję zrozumieć pralkę… : Wink: strumień
0 x
chrząknięcie
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 6
Rejestracja: 05/06/09, 20:45
Lokalizacja: trzy rzeki




przez chrząknięcie » 06/06/09, 03:02

przepływ hmm... obliczyłem to na chybił trafił (wyobrażam sobie, że napełniam 200-litrową beczkę w mniej niż minutę) niezbyt kartezjańskie! : Lol:
0 x
Alain G
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3044
Rejestracja: 03/10/08, 04:24
x 3




przez Alain G » 06/06/09, 03:56

Witamy w forum Grunt! :D

Możesz użyć alternatora samochodowego z 6 lub 8 cylindrowym silnikiem, który może dostarczać watów od 1000 obr./min.
W samochodach amerykańskich przełożenie alternatora silnika wynosi 1:2 i dobrze pracuje przy 600 obr./min, więc może dawać waty przy 1000 obr./min, a osiągi poprawiają się wraz z obrotami.

Aby lepiej móc Ci odpowiednio pomóc, jeśli możesz dostarczyć nam kilka zdjęć z miejsca, abyśmy mogli właściwie doradzić Ci, jakiej turbiny należy użyć.

Do zobaczenia wkrótce!

:D
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79362
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 06/06/09, 08:54

Zgadzam się z Twoimi uwagami ale przed wyborem alternatora konieczne jest określenie mocy.

W każdym razie alternator nigdy nie dostarczy swojej mocy znamionowej przy 1000 obr./min, a nawet 2000 obr./min...
Więc jeśli go nie zmodyfikujesz, nie warto, zobacz metodę tutaj: https://www.econologie.com/forums/alternateu ... t4674.html

Najlepsze dla twojego przepływu jest to, że robisz nam jedno lub więcej zdjęć, które możemy ocenić.

Musisz także znać użyteczną wysokość zrzutu. Jeśli masz 200 l/min na 10 m (300 W), to nie to samo, co 200 l/min na 1 m.

Jak masz 10m to mam chyba "gotowe" rozwiązanie dla Ciebie...ale musisz to kupić. .
0 x
chrząknięcie
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 6
Rejestracja: 05/06/09, 20:45
Lokalizacja: trzy rzeki




przez chrząknięcie » 07/06/09, 17:02

witaj quebecois przyjacielu, ciekawe, że alternatory "wolnoobrotowe" myślisz o konkretnym modelu?
Rzeczywiście, będę musiał zrobić kilka zdjęć i trochę poważniej przestudiować miejsca. Zrobię to, jak tylko będę mógł uratować się od pracy.
Co to za gotowe rozwiązanie, o którym mówisz Christophe?
0 x
Alain G
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3044
Rejestracja: 03/10/08, 04:24
x 3




przez Alain G » 07/06/09, 17:51

Witaj chrząknięcie!

Możesz spróbować znaleźć alternator Chrysler Dodge Caravan, który, jak sądzę, był sprzedawany we Francji.

Alternator może dostarczać watów przy niskich prędkościach, ale na pewno nie będziesz w stanie osiągnąć maksymalnej wydajności, ale nie możesz zapominać, że nie będziesz miał więcej watów niż pojemność twojego cieku wodnego, więc prędkość obrotowa twojej turbiny będzie stabilizuje się zgodnie z jego pojemnością i poziomem naładowania akumulatorów, wtedy będziesz miał automatyczne ograniczenie bez żadnej innej regulacji, błąd popełniany przez wiele osób z alternatorem to próba przekręcenia co obniża moment obrotowy i powoduje nagłe zablokowanie alternatora, nie wolno nam zapominać o jego dużej pojemności wyrażonej w watach.

Przykład: turbina wiatrowa, której łopaty mają niską moc wiatru 200 watów i zainstalowany jest tam alternator o mocy 800 watów, jest pewne, że nie może działać, więc należy zastosować redukcję, aby uniknąć blokady i odzyskać waty przy słabym wietrze, więc prędkość ostrzy jest ograniczona przez większą moc alternatora.

Jeśli masz przyzwoitą wysokość spadania, to pracujesz pod ciśnieniem, możesz użyć małej turbiny połączonej bezpośrednio z wałem z wtryskiwaczem, który sprawi, że będzie się obracał z przyzwoitą prędkością, w przypadku studni o ograniczonej wysokości możesz pomyśleć, że ma system podobnie jak Christophe, pracujesz na debecie.

Oto przykład mojego małego generatora domowej roboty, a zobaczysz, że natychmiastową reakcją jest liczba obrotów, która sama w sobie zawsze jest związana między wydajnością źródła generującego a wydajnością alternatora.

https://www.econologie.com/forums/creer-un-s ... 54-10.html

Zdjęcia z witryny byłyby naprawdę pomocne we wskazaniu właściwego kierunku.

Do zobaczenia wkrótce!

Alain
:D
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 355