Projekt kotłowni na pelety lub aerotermę

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
zabójca
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 9
Rejestracja: 08/11/09, 22:16

Projekt kotłowni na pelety lub aerotermę




przez zabójca » 10/11/09, 11:48

Halo


Chcę budować i nie wiem, do kogo się zwrócić w zakresie energii odnawialnej, gruntu położonego na 340 m odradzano mi energię geotermalną, chciałem wiedzieć, jakie są zalety i wady instalacji z kotłem na pelety i instalacja aerotermiczna? dziękuję
0 x
aerialcastor
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 865
Rejestracja: 10/05/09, 16:39
x 21




przez aerialcastor » 10/11/09, 13:02

Już dobrze, energia aerotermalna nie jest energią odnawialną : Evil: jak wszystkie systemy zasilane energią elektryczną.
Te główne wady to.
- Współczynnik COP spada, gdy spada temperatura zewnętrzna, w zasadzie, gdy potrzebujemy systemu grzewczego, a co gorsza, gdy temperatura staje się ujemna, opór elektryczny ogrzewa parownik, ogrzewamy małe ptaki
-PAC w ogóle nie tylko powietrze / powietrze, zwiększa szczytowy pobór energii elektrycznej, co zobowiązuje EDF do korzystania z elektrowni cieplnych, a przez resztę czasu zamienia się w energię jądrową.
- System wymuszonego powietrza nie jest najbardziej przyjemny z powodu wrażeń przepływu powietrza.
-należy idealnie dopasować ją do rozmiaru (a przede wszystkim nie przewymiarować mówiąc „kto może najwięcej może mniej”), aby uniknąć krótkich cykli, a tym samym częstego uruchamiania sprężarki, co ją zużywa i generuje nadmierne zużycie .
-Długość życia w powietrzu jest dość niska, nie ma jeszcze dużego zwrotu, ale z tego, co widziałem, to kompresor byłby słabym punktem, a zmiana tej sprężarki kosztuje cenę czapki.
-To hałasuje i jest brzydkie.
-To gniazdo, a najgorsze będzie w dłuższej perspektywie (patrz 20% wzrost planowany przez EDF i to dopiero początek ...)


Do kotłów na pelety
- jest odnawialny
- możemy połączyć to z energią słoneczną
- podaż może być problematyczna w celu weryfikacji.


Ale zanim zainwestujesz od 15 do 20 XNUMX € w system grzewczy, na pewno lepiej to zrobić. Musisz nam powiedzieć więcej, jest nowy, remont, ...
Ponieważ często najlepsza (cena, komfort, ekologiczna) jest często bardzo prosta i ......... trzymanie w napięciu ....... ma dobrą izolację. Więc najpierw zobacz tę stronę, jeśli nie da się poprawić.
0 x
Avatar de l'utilisateur
manet42
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 631
Rejestracja: 22/11/08, 17:40
Lokalizacja: Lorraine




przez manet42 » 10/11/09, 13:21

Witam,
W ubiegłym roku miałem ten sam dylemat:
Pompa ciepła lub kocioł na pelety. Wybrałem drugi.

szybko:
-Różne powiadomienia dla PtoC, zbiornik buforowy tak czy nie?
- Nawet jeśli mówi się, że działa do -25 °, od -5 ° wydajność gwałtownie spada i zużywamy prąd.
-Jeśli system split (powietrze / powietrze) powoduje hałas w pokojach.
- Sama WPR powoduje hałas na zewnątrz.
-Duża prostota użytkowania i wdrażania.
- Wzrost ceny EDF.
-Wybierz model… Znajdziemy wszystko na rynku. Sprzedawcy niczego się nie boją. Miałem 3 cytaty.
Na ciepło. pellet
- Potrzebne jest miejsce na silos na pelety.
- Ciężarówka dostawcza musi być w stanie dotrzeć 20/30 m od punktów dostawy.
- Cena pelletu nie jest uzgodniona, ale dobra.
-Regulacja jest na początku nieco bardziej złożona.
-Wdrożenie jest nieco bardziej skomplikowane, zadzwoń do specjalisty.
W domu Okofen działa od 1 kwietnia 09 i jestem zadowolony:
Przed 2400 l oleju opałowego
Prognoza granulatu na 4 kwartały (widziane 5 miesięcy, 7 kw.).
Prawie pewne oszczędności 900/1000 € rocznie.

JC
0 x
zabójca
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 9
Rejestracja: 08/11/09, 22:16




przez zabójca » 10/11/09, 23:03

Dziękuję za odpowiedzi! Rzeczywiście zgadzam się z Tobą, że ważną rzeczą jest już dobra izolacja .. Ale nie wiem zbyt wiele w tej dziedzinie, które mi doradzają? Wiedząc, że nie mogę zaizolować z zewnątrz .. Chcę również postawić wiele wykuszowych okien, ale trochę się boję, że w domu będzie za gorąco.
0 x
MAMO
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 52
Rejestracja: 23/08/09, 12:34
Lokalizacja: 85 sprzedany




przez MAMO » 10/11/09, 23:55

aerialcastor napisał:Już dobrze, energia aerotermalna nie jest energią odnawialną : Evil: jak wszystkie systemy zasilane energią elektryczną.
Te główne wady to.
- Współczynnik COP spada, gdy spada temperatura zewnętrzna, w zasadzie, gdy potrzebujemy systemu grzewczego, a co gorsza, gdy temperatura staje się ujemna, opór elektryczny ogrzewa parownik, ogrzewamy małe ptaki
-PAC w ogóle nie tylko powietrze / powietrze, zwiększa szczytowy pobór energii elektrycznej, co zobowiązuje EDF do korzystania z elektrowni cieplnych, a przez resztę czasu zamienia się w energię jądrową.
- System wymuszonego powietrza nie jest najbardziej przyjemny z powodu wrażeń przepływu powietrza.
-należy idealnie dopasować ją do rozmiaru (a przede wszystkim nie przewymiarować mówiąc „kto może najwięcej może mniej”), aby uniknąć krótkich cykli, a tym samym częstego uruchamiania sprężarki, co ją zużywa i generuje nadmierne zużycie .
-Długość życia w powietrzu jest dość niska, nie ma jeszcze dużego zwrotu, ale z tego, co widziałem, to kompresor byłby słabym punktem, a zmiana tej sprężarki kosztuje cenę czapki.
-To hałasuje i jest brzydkie.
-To gniazdo, a najgorsze będzie w dłuższej perspektywie (patrz 20% wzrost planowany przez EDF i to dopiero początek ...)


Do kotłów na pelety
- jest odnawialny
- możemy połączyć to z energią słoneczną
- podaż może być problematyczna w celu weryfikacji.


Ale zanim zainwestujesz od 15 do 20 XNUMX € w system grzewczy, na pewno lepiej to zrobić. Musisz nam powiedzieć więcej, jest nowy, remont, ...
Ponieważ często najlepsza (cena, komfort, ekologiczna) jest często bardzo prosta i ......... trzymanie w napięciu ....... ma dobrą izolację. Więc najpierw zobacz tę stronę, jeśli nie da się poprawić.


Rezystory nie ogrzewają parownika : Chichot:

tampis dla ptaków ....
0 x
Zrób to sam ...
aerialcastor
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 865
Rejestracja: 10/05/09, 16:39
x 21




przez aerialcastor » 11/11/09, 09:57

To dziwne, ale wydawało mi się dobre, być może kiedyś.
Rzeczywiście, gdy temperatura na zewnątrz spada, a gdy parownik zamarza, pompa ciepła obraca się w przeciwnym kierunku, aby zapewnić odszranianie, co jednak oznacza podgrzanie ptaków.
Ale wtedy może jest zielony, przyniesie trochę ciepła biednym małym ptakom, które je zamrożą : Chichot:

Pompa ciepła powietrze / woda napotyka problem oblodzenia parownika, gdy temperatura powietrza na zewnątrz zbliża się do 5 ° C i jest on obciążony wilgocią (najgorszą jest mroźna mgła). Wilgotność szybko zamieni się w mróz lub lód i zatka parownik, co będzie wymagać odszraniania. Straty spowodowane odszranianiem parownika są trudne do precyzyjnego oszacowania, ponieważ są zmienne w zależności od programowania parametrów odszraniania. Energia zużywana na topienie szronu jest generalnie dostarczana przez pompę ciepła, która z tej okazji działa w przeciwnym kierunku. Często zdarza się, że pompy ciepła mają źle ustawiony system wykrywania oblodzenia, a czas rozmrażania jest zbyt długi. Wynika to z nadmiernego zużycia energii, co może prowadzić do COP niższego niż 1.



Zaczerpnięty z http://www.abchauffageconfort.com/aerothermie.htm
Ostatnio edytowane przez aerialcastor 11 / 11 / 09, 22: 43, 1 edytowany raz.
0 x
aerialcastor
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 865
Rejestracja: 10/05/09, 16:39
x 21




przez aerialcastor » 11/11/09, 10:31

killkiller napisał:Dziękuję za odpowiedzi! Rzeczywiście zgadzam się z Tobą, że ważną rzeczą jest już dobra izolacja .. Ale nie wiem zbyt wiele w tej dziedzinie, które mi doradzają? Wiedząc, że nie mogę zaizolować z zewnątrz .. Chcę również postawić wiele wykuszowych okien, ale trochę się boję, że w domu będzie za gorąco.



Czy to dotyczy nowego projektu?

Zanim pomyślisz o systemie grzewczym, musisz zrobić wiele rzeczy. W szczególności, jak sprawić, by stał się dodatkiem. Powinieneś wiedzieć, w jakim jesteś regionie. jaki rodzaj konstrukcji rozważasz (mur, rama drewniana) przez budowniczego, architekta, samokonstrukcję

Dlaczego nie można izolować od zewnątrz? Jeśli chodzi o cenę, to nie jest to właściwy powód :D , To miejska legenda (lub otrzymany pomysł), że ITE kosztuje więcej, ponieważ musisz wziąć wszystko pod uwagę i myśleć o równej przestrzeni życiowej.
Kiedy izolujesz od wewnątrz, aby zachować tę samą przestrzeń życiową, musisz powiększyć główną konstrukcję (fundament, płyta, ściana) o 7% (średnio zależy od geometrii projektu)
Nie ma potrzeby wykonywania partycji przeciwnej na wszystkich ścianach zewnętrznych (mijamy sieci na jastrychu).
Eliminacja mostków termicznych dzięki ITE pozwala na uzyskanie równej grubości o 20% wyższej wydajności (tutaj zbyt średniej).
Fakt posiadania ITE umożliwia uzyskanie dobrej bezwładności (ciężkie mogą gromadzić ciepło), wygładza zmiany temperatur, co oprócz zwiększonego komfortu umożliwia obniżenie mocy grzewczej.

Wszyscy zrozumieją, że jestem dla ITE :D

Inne rzeczy do zrobienia:
-dobra izolacja z zewnątrz (i tak, odłożyłem ją z powrotem)
-dobra szczelność
-dobra bezwładność
- Orientacja głównej fasady skierowana na południe
- Około 25% przeszklonej powierzchni mieszkalnej na południu (do dostosowania w zależności od regionu)
-Zabezpiecz się przed letnim przegrzaniem za pomocą czapek lub osłon przeciwsłonecznych na południu, ograniczając oszklenie na zachodzie, lub chroń się przez osłonę drzewną lub przeciwsłoneczną, czapka nie działa na zachodzie.
- inteligentnie rozmieszczaj pokoje (salon na południu, sypialnie na wschodzie, salon na zachodzie, garaż na północy)

Wykonaj dynamiczne badanie termiczne, aby wszystko udoskonalić.

W tym momencie zobaczysz, że nie potrzebujesz pompy ciepła ani kotła, a jedynie piec na drewno.
: Chichot:
0 x
zabójca
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 9
Rejestracja: 08/11/09, 22:16




przez zabójca » 11/11/09, 12:46

W rzeczywistości widziałem, że niektóre miasta zabraniają izolacji z zewnątrz i zastanawiałem się, czy moglibyśmy pęknąć jak
normalny dom na przyszłość.
Byłbym kuszony tym rodzajem izolacji, cena nie jest hamulcem, raczej inwestuje wejście w dobrą izolację.
Mieszkam w Puy de Dome i chcę mieć 140 stóp kwadratowych stóp, pokoje będą dobrze rozmieszczone (zorientowane na dom z północy na południe) z salonem na południu i dużymi oknami.
Dziękuję za radę!
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 11/11/09, 13:09

Nie sądzę, że możesz zakazać ITE. Przepisy mogą narzucać aspekty, a nawet kolory!

Ale można bardzo dobrze tynkować na ITE (tynku syntetycznym), to nawet to, co się robi ogólnie ...

Prawo Grenelle dodatkowo zmniejsza ograniczenia, które usługi (ratusz, DDE) mogą nakładać w zakresie oszczędzania energii (CESI, oszklenie itp.).

To nie powinien być argument.

Podzielam opinię, że musimy zacząć od spojrzenia na izolację, jedyną inwestycję, której rentowność może tylko wzrosnąć.

Po drugie: to tylko przekonanie. Gdy cena energii wzrośnie w ciągu 20 lat, wartość słabo izolowanych domów spadnie (ponieważ większość ludzi nie będzie w stanie ich po prostu ogrzać), podczas gdy bardzo dobrze izolowane domy (idealnie pasywne) wzrosną ,

Dlatego też, ze ścisłego punktu widzenia „rentowności” w „gestie dobrego ojca”, jest to wielka bzdura, całkowity brak jasnowidzenia, aby nie budować zbyt wiele ponad obecne standardy!

A tak przy okazji, bardzo francuskie zło zadawać sobie PAC czy nie PAC ... podczas gdy austriaccy Niemcy zadają pytanie "pasywny" czy "z pozytywną energią" ???
0 x
zabójca
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 9
Rejestracja: 08/11/09, 22:16




przez zabójca » 11/11/09, 13:54

Dziękuję za komentarze, zapytam jeszcze trochę o izolację zewnętrzną, aby wiedzieć, czy w moim regionie są wyspecjalizowani rzemieślnicy. Myślę, że jeśli budżet na to pozwala, wybrałbym tę opcję
I wtedy zobaczę, że istnieje potrzeba ogrzewania, może wystarczy piec na pelety
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Google Adsense [Bot] i goście 245