Wytwarzania energii elektrycznej w inny sposób ...

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79138
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10976




przez Christophe » 28/10/03, 19:31

Opublikowaliśmy te informacje na liście Mailling :)

Proszę określić to ponownie w tym miejscu, ale uważaj, aby wiedzieć, jaki jest koszt energii pompowania wody i sprawność konwersji przed odniesieniem zwycięstwa ... Myślę, że musi być dość niski (jak wszystkie konwersje przez zmianę natura energetyczna: mamy tutaj reakcję mechaniczną -> reakcja elektryczna).

W tej chwili bardzo brakuje tych liczb.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79138
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10976




przez Christophe » 28/10/03, 19:42

Poza tym sugeruję kontynuowanie dyskusji na liście Mailling :) Łatwiej będzie wszystkim zareagować :)
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79138
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10976




przez Christophe » 30/10/03, 16:55

tak, masz całkowitą rację, podwajając źródła informacji :)

Na pierwszej stronie witryny znajduje się ramka rejestracyjna dla listy mailingowej (pomarańczowa wskazówka)

ps: w pełni zgadzam się na laptopy i inne małe urządzenia (jeśli badanie energii ok, co ignorujemy), w przypadku produkcji ważniejszej energii proces ma przyszłość tylko wtedy, gdy wydajność przewyższa najlepsze istniejące turbiny wodne (wydaje mi się, że prawie 60%) zysk będzie pochodzić głównie z prostoty i obniżenia kosztów .... Myślę, że ...
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 251