Produkcja pelet i zrębków

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
jojo30
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 04/11/08, 14:17

Produkcja pelet i zrębków




przez jojo30 » 04/11/08, 14:56

Bonjour à tous,

Obecnie planuję założyć mikroprzedsiębiorstwo zajmujące się recyklingiem drewnianych palet i różnych ciężkich opakowań.
Surowiec z odpadów byłby przetwarzany poprzez mielenie lub prasowanie pod wysokim ciśnieniem na granulat lub pelety do kotłów na drewno (po oczyszczeniu i odżelazieniu).
Będąc w pełni w ramach odzysku materiałów i energii, zwracam się bezpośrednio do Państwa.
Do sporządzenia studium wykonalności i sprawdzenia, czy taki projekt jest wykonalny, potrzebuję jak najwięcej informacji. Jeśli więc wiesz, gdzie znaleźć wiarygodne dane na temat tej działalności, jestem zainteresowany.
Z góry dziękuję.
0 x
bobono
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 355
Rejestracja: 08/09/07, 16:58
Lokalizacja: Bretagne
x 1

produkcja pelletu drzewnego




przez bobono » 04/11/08, 18:51

http://videos.tf1.fr/video/news/0,,4147 ... gent-.html

Rozwiązanie przyszłości nadaje wartość naszym odpadom, tak aby nie były one odpadami, lecz surowcem.

Zawierasz umowę z centrami recyklingu na odbiór odpadów drewnianych.

Zawód rekonwalescencji jest nadzorowany, bez solidnego przeszkolenia nie da się rozpocząć pracy. Kto chce, nie jest rekuperatorem.
0 x
Christine
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1144
Rejestracja: 09/08/04, 22:53
Lokalizacja: W Belgii, po
x 1




przez Christine » 05/11/08, 11:10

Wydaje mi się, że ta działalność wymaga również dużych inwestycji w miejsce do przechowywania i pracy, maszyny, siłę roboczą, ciężarówki... Nie wiem, czy mikroprzedsiębiorstwo to najlepsze rozwiązanie. Chyba, że ​​prowadzisz działalność bardzo lokalnie, ale wtedy jesteś zależny od bardzo małej liczby dostawców i klientów i najmniejsza trudność może mieć fatalne skutki.

Nie wahaj się i daj nam znać o swoim projekcie.
0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12298
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2963




przez Ahmed » 05/11/08, 21:18

Myślę, że Christine ma rację, istnieje ryzyko, że formuła „mikroprzedsiębiorstwa” będzie nieodpowiednia w przypadku dość dużego projektu, w szczególności ze względu na brak możliwości przenoszenia opłat i amortyzacji na inne podmioty.

Produkcja materiału mielonego do zasilania kotłów waflowych wymaga poznania rzeczywistych i potencjalnych użytkowników, a także obecnych dostawców, cen obowiązujących lokalnie itp.

Jeśli chodzi o produkcję granulatu (pelletu), to wymaga to znacznie bardziej rozbudowanego sprzętu: trzeba uszlachetnić zmielony materiał, wysuszyć go, a następnie sprasować itd... Wydaje mi się to delikatne i bardzo ryzykowne, jeśli nie jest się z tym do końca zaznajomionym. powstał z pytania.
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: Angouleme
x 264




przez chatelot16 » 05/11/08, 21:35

możliwe jest przekształcenie palet lub innych odpadów drzewnych w zrębki drzewne

w pelet czy granulat nie wierzę w to: potrzebne są drobne trociny: tartaki produkują te trociny za darmo, zużyta energia jest już uzasadniona na pracę tartaku

aby produkować trociny z palet, będziesz musiał zapłacić cały koszt energii i ryzykować złamanie każdym zapomnianym gwoździem
0 x
jojo30
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 04/11/08, 14:17




przez jojo30 » 07/11/08, 16:23

Dziękuję za odpowiedzi.
Aby trochę rozjaśnić mój pomysł, pomyślałem o obróbce palet szlifierką (tak w całości z gwoździami, bo planowałem). to dla ciężkiego drewna.
z drugiej strony drugą częścią działania będzie ponowne przetwarzanie odpadów zielonych w celu przetworzenia ich na kompost.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 162