Produkcja energii z organizmu człowieka

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
MichelM
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 411
Rejestracja: 14/02/05, 13:13
Lokalizacja: 94 Dolina Marny

Produkcja energii z organizmu człowieka




przez MichelM » 18/08/06, 00:04

dobry wieczór
Nie wiem, czy ten dokument już minął?
https://www.econologie.com/stockage-et-p ... -3133.html

Ciekawa informacja, gdzie widziałem, że (niestety) energia za pomocą sprężonego powietrza ma niższy stosunek energii do masy niż np. akumulatory. Ciekawe wytwarzanie energii przez organizm ludzki itp.
Michel
0 x
Targol
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1897
Rejestracja: 04/05/06, 16:49
Lokalizacja: Region Bordeaux
x 2




przez Targol » 18/08/06, 10:10

Ciekawe, choć trochę zbyt techniczne jak na moją skąpą pamięć z fizyki.

Czy wiecie, czy istnieje urządzenie tego typu, które można przystosować do aparatu cyfrowego?
Rzeczywiście, jeśli tego typu urządzenie pozwala zaoszczędzić dużo pieniędzy na udoskonaleniach, jeśli chodzi o zużycie energii elektrycznej, w porównaniu do srebrnego odpowiednika, to katastrofa!!!
Wynik: w co najmniej 50% przypadków, gdy chcesz zrobić zdjęcie, baterie są do bani :zmarszczyć brwi:

Dziwię się, że nikt jeszcze nie wypuścił na rynek urządzenia na dynamo (typu zamek błyskawiczny), które mocuje się pod urządzeniem standardowym gwintem (aby postawić je na statywie) i które wystarczy na wykonanie 2 lub 3 zdjęć.
0 x
„Każdy, kto wierzy, że wykładniczy wzrost może trwać w nieskończoność w skończonym świecie, jest głupcem lub ekonomistą”. KEBoulding
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79362
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060

Re: Wytwarzanie energii dla urządzeń przenośnych




przez Christophe » 18/08/06, 10:13

MichelM napisał:Ciekawa informacja, gdzie widziałem, że (niestety) energia za pomocą sprężonego powietrza ma niższy stosunek energii do masy niż np. akumulatory. Ciekawe wytwarzanie energii przez ludzkie ciało itp. Michel


Dziękuję za .pdf, nie wiedziałem o tym. Dodam to do serwisu.

Poza tym nic dziwnego dla powietrza... wiedzą o tym wszyscy, którzy mieli już do czynienia z narzędziami pneumatycznymi...

W tym samym gatunku, ale po angielsku: https://www.econologie.com/stockage-de-l ... t-241.html

Ps: w przypadku długich linków opisaliśmy procedurę, którą należy wykonać tutaj: https://www.econologie.com/forums/creer-et-m ... t2193.html Poprawiłem ten czas, ale uważaj na resztę. DZIĘKI :)
Ostatnio edytowane przez Christophe 30 / 06 / 09, 11: 50, 1 edytowany raz.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79362
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 18/08/06, 11:11

Ten dokument jest bardzo interesujący... Zamierzam przeformułować tytuł tematu, który moim zdaniem nie pasuje do niego.

Ciepło metaboliczne: 80 W w stanie spoczynku do ponad 1 kW podczas intensywnej aktywności

Ahh wreszcie wartość wydajności organizmu ludzkiego w „pracy” strona 4.

Ale niska wydajność konwersji mechanicznej:
dla mocy mechanicznej 200 W, ponad 800 W ciepła i zmęczenia…


To około 20%... Ostatecznie „my” nie jesteśmy lepsi od dobrego diesla : Chichot:

ps: Zamieściłem ten temat i umieściłem plik .pdf na stronie (na wypadek, gdyby źródło nie było już dostępne) https://www.econologie.com/stockage-et-p ... -3133.html
Ostatnio edytowane przez Christophe 30 / 06 / 09, 11: 51, 1 edytowany raz.
0 x
MichelM
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 411
Rejestracja: 14/02/05, 13:13
Lokalizacja: 94 Dolina Marny




przez MichelM » 18/08/06, 13:34

Dziękuję Christophe za link i formatowanie... I wszystko inne!
Michel
0 x
Avatar de l'utilisateur
^ ___ ^
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 7
Rejestracja: 02/06/07, 18:16
Lokalizacja: planeta Ziemia




przez ^ ___ ^ » 11/06/07, 09:41

Zobacz także: https://www.econologie.com/electronique- ... -4093.html

W szczególności znajdziesz źródła informacji dla każdego urządzenia, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej.
0 x
W drodze do radości ^ ___ ^ !!!
Obraz
Avatar de l'utilisateur
Gregconstruct
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1781
Rejestracja: 07/11/07, 19:55
Lokalizacja: Amay Belgia




przez Gregconstruct » 04/12/07, 22:58

Christophe napisał:Ciepło metaboliczne: 80 W w stanie spoczynku do ponad 1 kW podczas intensywnej aktywności


Intensywna aktywność???? Kochanie, możesz przyjść na chwilę?
To dla dobra planety...

Poważnie, to wszystko jest nadal interesujące!
0 x
Każde działanie liczy się dla naszej planety !!!
Avatar de l'utilisateur
Gregconstruct
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1781
Rejestracja: 07/11/07, 19:55
Lokalizacja: Amay Belgia




przez Gregconstruct » 28/08/08, 20:05

Widzimy, że zima nie była ostra, eksperymentów było mało!!! : Chichot:
0 x
Każde działanie liczy się dla naszej planety !!!
Avatar de l'utilisateur
Lietseu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2327
Rejestracja: 06/04/07, 06:33
Lokalizacja: Antwerpia Belgia, Skype lietseu1
x 3




przez Lietseu » 28/08/08, 21:01

Targol napisał:Ciekawe, choć trochę zbyt techniczne jak na moją skąpą pamięć z fizyki.

Czy wiecie, czy istnieje urządzenie tego typu, które można przystosować do aparatu cyfrowego?
Rzeczywiście, jeśli tego typu urządzenie pozwala zaoszczędzić dużo pieniędzy na udoskonaleniach, jeśli chodzi o zużycie energii elektrycznej, w porównaniu do srebrnego odpowiednika, to katastrofa!!!
Wynik: w co najmniej 50% przypadków, gdy chcesz zrobić zdjęcie, baterie są do bani :zmarszczyć brwi:

Dziwię się, że nikt jeszcze nie wypuścił na rynek urządzenia na dynamo (typu zamek błyskawiczny), które mocuje się pod urządzeniem standardowym gwintem (aby postawić je na statywie) i które wystarczy na wykonanie 2 lub 3 zdjęć.


To co mówisz tyczy się małych urządzeń, jakbym trzymał je w kieszeni...
Mają zasadniczą wadę, ich ekrany (czasami bardzo duże) nie tylko mają zalety, ale też dużo zużywają!

Canonem 350D Reflex mogę wykonać na jednym akumulatorze ponad 250 zdjęć (imprezy rodzinne) i nic nie stoi na przeszkodzie, aby mieć zapasowy akumulator, prawda? Używam tego urządzenia od 2 lat, nie musiałem jeszcze wymieniać baterii, czy to cię oświeca?

Powyżej życzę miłego wieczoru i zobaczę: Widziane z nieba…


Miłego wieczoru
0 x
Usuwając ludzkiej natury to było daleko od jego natury! Lietseu
„Moc miłości musi być silniejsza niż miłość do władzy” Współczesny Lie Tseu?
Widać wyraźnie tylko z sercem, Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu ...
Avatar de l'utilisateur
Gregconstruct
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1781
Rejestracja: 07/11/07, 19:55
Lokalizacja: Amay Belgia




przez Gregconstruct » 28/08/08, 21:07

Lietseu napisał:Canonem 350D Reflex mogę wykonać na jednym akumulatorze ponad 250 zdjęć (imprezy rodzinne) i nic nie stoi na przeszkodzie, aby mieć zapasowy akumulator, prawda? Używam tego urządzenia od 2 lat, nie musiałem jeszcze wymieniać baterii, czy to cię oświeca?


Tym samym aparatem co Ty zrobiłem ponad 500 zdjęć podczas Pucharu Świata w kolarstwie górskim w Houffalize i bateria była niezła!
0 x
Każde działanie liczy się dla naszej planety !!!

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 456