Problem na pojedyncze słonecznej stronie hybrydowe / Skystream wiatr 3.7

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
stevenlou
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 11
Rejestracja: 09/10/11, 12:44

Problem na pojedyncze słonecznej stronie hybrydowe / Skystream wiatr 3.7




przez stevenlou » 11/10/11, 13:07

Bonjour a tous
Jestem w odosobnionym miejscu z systemem fotowoltaicznym i generatorem awaryjnym, a także instaluję turbinę wiatrową (skystream 3.7)

Skysteam ma inwerter w swojej głowie i zapewnia bezpośrednie 220 V i chcę go podłączyć zamiast mojej grupy, aby naładować moje akumulatory za pomocą mojej ładowarki Mastevolt.
Jednak turbina wiatrowa zwalnia łopaty tylko wtedy, gdy wykryje napięcie 220 V. Te 220 mogę mieć tylko podłączając je do wyjścia mojego falownika.
Oto moje pytanie:
Chciałbym potwierdzić, że skystream i mój falownik solarny będą mogły się zsynchronizować i współpracować bez modyfikacji lub dodawania urządzeń. Do wiadomości dołączam zdjęcie mojej instalacji fotowoltaicznej oraz jej schemat elektryczny. Mój falownik to Sinus TC 20/24.
Z góry dziękuję za wszystkie rady.
Steven
Obraz
Obraz
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 11/10/11, 13:11

Czekamy na schemat, pcq zakładam, że masz podłączony inwerter do akumulatorów: a priori to wąż gryzący swój ogon :D
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
stevenlou
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 11
Rejestracja: 09/10/11, 12:44




przez stevenlou » 11/10/11, 13:32

Oto schemat. Rzeczywiście Słoniu, idealnie podsumowałeś moje pytanie, obawiam się, że to wąż gryzie swój ogon i chcę wiedzieć, czy coś ryzykuje...
Obraz
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: Angouleme
x 264




przez chatelot16 » 11/10/11, 13:36

Twoja turbina wiatrowa wydaje się być zaprojektowana do przesyłania energii do sieci 220 V

z twoim falownikiem turbina wiatrowa wyśle ​​energię, ale falownik nie będzie jej chciał i wyłączy się: zadziała tylko wtedy, gdy w sieci jest inne urządzenie zużywające więcej niż wytwarza turbina wiatrowa

wymagałoby to odwracalnego falownika, zdolnego do ładowania baterii, gdy w sieci pojawi się dodatkowa moc… Nie znam takiego… ale będzie to możliwe! wynalezienie nowego typu falownika

najprostszym rozwiązaniem jest demontaż turbiny wiatrowej w celu oddzielenia jej alternatora i falownika… używaj falownika tylko wtedy, gdy jest to przydatne i wykonaj obwód ładowania akumulatora, który nie przechodzi przez falownik
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: Angouleme
x 264




przez chatelot16 » 11/10/11, 13:45

diagram, który właśnie przesłałeś, ma za mało pikseli: jest nieczytelny
0 x
stevenlou
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 11
Rejestracja: 09/10/11, 12:44




przez stevenlou » 11/10/11, 14:03

Rzeczywiście, Chatelot16, ta turbina wiatrowa jest bardziej zaprojektowana do pracy w sieci, dlatego potrzebuje szumu sieciowego do działania. Nie będąc podłączonym do sieci, to 220 mojego falownika daje ten sygnał do zwolnienia ostrzy.
fakt podłączenia produkcji mojej turbiny wiatrowej zamiast generatora powoduje rodzaj wezwania do konsumpcji ze strony mojej ładowarki, która pochłania produkcję. Moja grupa zapewnia maksymalnie 6000 W, podczas gdy generator wiatrowy zapewnia tylko 2400 W. Dlatego myślę, że mój system, który bardzo dobrze sprawdził się w grupie, będzie działał przy niższej produkcji turbiny wiatrowej.Dodatkowo stycznik N/O podłączony do poziomu naładowania mojego akumulatora wyłączy turbinę wiatrową, jeśli akumulatory są pełne . .
Sprzedawca turbiny wiatrowej zaświadcza mi, że prąd przepływa przez obwód, który przejdzie od turbiny wiatrowej do ładowarki bez uszkodzenia mojego falownika. Ze swojej strony nie jestem przekonany, że fakt zszycia kabla w tym obwodzie, aby wziąć na wyjściu mojego falownika nie puszcza dodatkowego wejścia na prąd który może iść do ładowarki ale też wrócić do falownika. Właśnie to mnie martwi w tym schemacie elektrycznym... Co o tym sądzisz? Jakie są prawa elektryczności na ten temat. Słyszę twoją radę Chatelot220, ale czy to nie jest łatwiejsze niż demontaż mojej turbiny wiatrowej?!!
dziękuję
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79125
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974




przez Christophe » 11/10/11, 14:28

chatelot16 napisał:diagram, który właśnie przesłałeś, ma za mało pikseli: jest nieczytelny


+1

stevenlou, możesz przekonwertować go na .pdf, aby definicja nie została zmniejszona.
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: Angouleme
x 264




przez chatelot16 » 11/10/11, 14:33

jeśli twój system falownika ładowarki jest już w stanie używać generatora do ładowania, może również współpracować z turbiną wiatrową

powinieneś wysłać swój schemat w czytelny sposób

istnieje 36 sposobów zarządzania mocą w sieci: gdy głównym źródłem jest generator, częstotliwość jest najlepszą oznaką przeciążenia, jeśli celem jest skrócenie czasu pracy grupy, prąd obciążenia akumulatora może być wzrastała, aż częstotliwość grupy spadnie, co jest oznaką jej maksymalnej mocy

z twoją turbiną wiatrową to coś innego: wtryskuje dokładnie z częstotliwością już istniejącej sieci, to raczej przez napięcie można wykonać regulację: turbina wiatrowa wtryskuje i próbuje podnieść napięcie, falownik ładowarki musi pobierać z ta lokalna sieć potrzebuje prądu żeby napięcie nie rosło i nie wysyłało go do akumulatora...zostaje coś podać żeby odciął wiatrak jak akumulator się naładuje
0 x
stevenlou
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 11
Rejestracja: 09/10/11, 12:44




przez stevenlou » 11/10/11, 14:42

Cóż, przepraszam za schemat nie mogę zrobić lepiej.Czy mogę wysłać go do Ciebie e-mailem w formacie pdf?
0 x
stevenlou
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 11
Rejestracja: 09/10/11, 12:44




przez stevenlou » 11/10/11, 14:47

Obraz

Ostatni test w pdf...
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Majestic-12 [Bot] i goście 224