Problem autonomii w hydroakumulacji z drewnem

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
bertrum
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 05/01/10, 17:07
Lokalizacja: Isere

Problem autonomii w hydroakumulacji z drewnem




przez bertrum » 05/01/10, 17:16

Witam wszystkich...

Kilka tygodni temu zainstalowałem kocioł na drewno o mocy 28 kW ze zbiornikiem buforowym o pojemności 1500 l. Wszystko działa dobrze, z wyjątkiem tego, że autonomia mojego zbiornika przy wyłączonym bojlerze wynosi tylko trzy do czterech godzin... Miałem nadzieję, że dotrę na godzinę 10.
Mój dom pochodzi z 1975 roku, jest odpowiednio ocieplony, ma 9 grzejników i powierzchnię około 160m2.
Moje pytanie brzmi: czy jest to normalna autonomia objętości balonu? Czy są jakieś ścieżki do zbadania?
Merci d'avance wlać vos réponses.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Były Oceano
moderator
moderator
Wiadomości: 1571
Rejestracja: 04/06/05, 23:10
Lokalizacja: Lorraine - Francja
x 1




przez Były Oceano » 05/01/10, 18:53

Witam, potrzeba więcej elementów m.in. temperatura wody w zbiorniku, lokalizacja i izolacja zbiornika.
Aby uzyskać informacje na temat Marsylii dla domu o powierzchni 100 m², mam kocioł gazowy o mocy 45KW.
Na szczęście nie działa to 24 godziny na dobę...
0 x
[Tryb MODO = ON]
Zieuter ale nie sądzę, mniej ...
Peugeot Ion (VE), KIA Optime PHEV, VAE, jeszcze nie ma motocykla elektrycznego...
Avatar de l'utilisateur
pętla
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 816
Rejestracja: 03/10/07, 06:33
Lokalizacja: Picardie




przez pętla » 05/01/10, 21:33

Dobry wieczór ,

Jak powiedział były, brakuje nam danych.
Moc kotła to jedno, ale jeśli wszystkie kalorie pójdą na chwilowe ogrzanie domu, to normalne, że zasobnik się nie ładuje.
Aby kontrolować prawidłowe ładowanie poprzez rozwarstwienie zbiornika, wystarczy kontrolować temperaturę zbiornika od góry do dołu.
Zwykle, jeśli ładunek jest prawidłowy (bez zbytniego mieszania), należy:
1500 * 1.16 *50 = 87 KWh / 28 = 3 godziny ogrzewania
Zakładam tutaj, że kocioł podgrzewa zbiornik tylko od 20°C do 70°C. Czas pokaże, czy uda nam się wykorzystać gorącą wodę w grzejnikach, gdy temperatura spadnie.

A+
0 x
Avatar de l'utilisateur
Były Oceano
moderator
moderator
Wiadomości: 1571
Rejestracja: 04/06/05, 23:10
Lokalizacja: Lorraine - Francja
x 1




przez Były Oceano » 05/01/10, 22:38

: Mrgreen: hush zapętlenie, nie powinieneś był mówić, że jestem twoim byłym! : Mrgreen:
0 x
[Tryb MODO = ON]
Zieuter ale nie sądzę, mniej ...
Peugeot Ion (VE), KIA Optime PHEV, VAE, jeszcze nie ma motocykla elektrycznego...
bertrum
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 05/01/10, 17:07
Lokalizacja: Isere




przez bertrum » 06/01/10, 08:31

Dziękuję wam wszystkim.....

Jeśli chodzi o szczegóły, mój kocioł jest dobrze zwymiarowany, grzeje moje grzejniki, a nadmiar nagrzewa zbiornik do 80 stopni w ciągu trzech godzin… rozwarstwienie zostało wykonane dobrze, sprawdzam to wszystko za pomocą termosu… ladomatu wyłącza się również po nagrzaniu... cóż, po tej stronie wszystko działa dobrze.
Problemem jest dla mnie autonomia trwająca mniej więcej cztery godziny... oczywiście cztery godziny po wyłączeniu kotła!
To prawda, że ​​​​w tej chwili jest zimno, ale hej, spodziewałem się więcej.
Co o tym sądzicie.....w przeciwnym razie bardzo dziękuję za Wasze posty dotyczące ogrzewania, wykorzystałem je do wykonania mojej instalacji.
Dziękuję za odpowiedzi
0 x
bertrum
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 05/01/10, 17:07
Lokalizacja: Isere




przez bertrum » 06/01/10, 08:33

Dla informacji: balon stoi w pomieszczeniu, w którym jest średnio osiemnaście stopni, jest ocieplony dziesięciocentymetrową izolacją, a jeśli nie jest używany, woda w ogóle nie spada... więc po stronie balonu myślę, że wszystko jest w porządku....
dziękuję
0 x
Słonecznik
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 16
Rejestracja: 25/04/08, 22:08
Lokalizacja: Alzacja




przez Słonecznik » 06/01/10, 10:09

Witam wszystkich.
Proste pytanie, mówisz o 4 godzinach autonomii przy temperaturze 80° na początku, ale jaka jest temperatura po 4 godzinach?
Jeśli dom jest na początku dobrze ogrzany, regulator w salonie powinien zatrzymać żądanie ciepłej wody po osiągnięciu ustawionej temperatury (załóżmy, że będzie to 22°C) i ponownie uruchomić system dopiero, gdy temperatura spadnie poniżej wartości zadanej i tak już teraz.
To powinno zwiększyć autonomię.
Jeśli o mnie chodzi, nigdy tak naprawdę nie robiłem pomiarów autonomii.Zbiornika buforowego używam kiedy nie ma mnie w domu lub w łóżku...więc ustaw temperaturę na 18°...w domu.
Proszę bardzo.
0 x
bertrum
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 05/01/10, 17:07
Lokalizacja: Isere




przez bertrum » 06/01/10, 10:23

Cześć....

Po czterech godzinach temperatura wynosi od 50 do 55 stopni... więc nie nadaję się już do użytku z moimi grzejnikami... Nie używam ogrzewania podłogowego ani niskiej temperatury.
Tutaj mówię o 4 godzinach w ciągu dnia, w nocy programuję i dzięki temu wytrzymuję dłużej. Mówię więc o czterech godzinach ogrzewania, żeby utrzymać 22 stopnie w domu...
Dziękuję za odpowiedzi
0 x
Dirk Pitt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2081
Rejestracja: 10/01/08, 14:16
Lokalizacja: Isere
x 68




przez Dirk Pitt » 06/01/10, 10:51

Cóż, wszyscy mamy to, czego potrzebujemy do obliczeń.
zaczynasz od 80°, aby zejść do 50°, czyli delty 30° 1500L wody.
energia wydzielona w ten sposób wynosi zatem:
1500 x 1.16 x 30 = ok. 52kWh

jeśli mówisz, że zużywa się w ciągu 4 godzin, to tak jest i że ogrzanie domu (w tych warunkach) wymaga 52/4 = 13 kW mocy, co wydaje mi się całkowicie spójne dla domu o powierzchni 160 m2 przy 22° VS

więc nie ma w tym nic nadzwyczajnego: wielkość zbiornika ciepła, aby zapewnić równoważne ogrzewanie przez osiem godzin, musiałaby zostać podwojona.
0 x
Obraz
Kliknij mój podpis
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 06/01/10, 13:56

: Mrgreen: Ten post jest niezwykle interesujący. 8)
Zatem jeśli moja izolacja jest prawidłowa, przy pomocy grzejników niskotemperaturowych mógłbym zapewnić ogrzewanie przez 8 godzin przy użyciu mniej niż 3 metrów sześciennych bufora dla mojego domu o powierzchni 115 m², a sufity mają wysokość 2.5 m.
(Mam wilgotną piwnicę z wykładanego betonu). 8)
Mój nowy kocioł o mocy 12 kW na razie działa znakomicie, ale zastanawiam się nad pójściem dalej (bufor solarny i klimatyzacja rewersyjna, np. Maloche z ewentualnym dodatkiem termodynamicznym z solarnego podgrzewacza wody.
: Idea:
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 182