Pomoc w wyborze Sensor Tube Map

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
vidoc67
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 15
Rejestracja: 13/03/09, 09:43

Pomoc w wyborze Sensor Tube Map




przez vidoc67 » 05/05/09, 17:37

Witam,

Zamierzamy zmodyfikować naszą instalację grzewczą tak, aby przestawiła się na pellet i jednocześnie zamontować panele słoneczne do wspomagania CWU.
Oprócz aspektu finansowego amortyzacja i rentowność ...
Szukam koneserów, doznań, profesjonalistów? może nam pomóc w wyjaśnieniu problemu związanego z wyborem czujników.

Masz to, z 6 instalatorów konsultowanych w sprawie kotła + cennik energii słonecznej, 2 rury nośne (Tryba i Viessmann), 4 inne mają plany, w tym 4 instalator Viessmman również.

Mamy wystawiony raczej wschód-południe wschód niż nachylenie dachu i ~ 40 °, horyzont zupełnie czysty, że my 3 osoby, że solarny zbiornik mieszany będzie miał 300L.
Mieszkamy na wschodzie w pobliżu Strasburga.

Biorąc na przykład Viessmann, czy lepiej jest zainstalować 2 płaskie panele typu 200-F na powierzchni ~ 5m², czy też 1 200-T na 3m²?

Instalatorzy firmy Viessmann nie są ze sobą spójni.
Trochę wsparcia, że ​​naczynia nie będą miały "wydajności" lub będą bliskie zeru, i że rura jest bardziej odpowiednia z wyższą wydajnością bcp (można się zastanawiać, czy jedno nie działa, dlaczego drugie byłoby lepsze ... usłyszeć jeśli różnica byłaby dość znaczna, ale tutaj nie jestem zbyt przekonany).
Drugi mówi nam, że zadziała i że różnica w wydajności i cenie nie jest w moim przypadku uzasadniona. Co myślisz ?

Wiem, że temat jest rozległy ... : Chichot:

Narzędzia symulacyjne znalezione w sieci wykazują niewielką różnicę w wydajności ...

Na koniec, co by było, gdybyś miał wybór między Viessmannem a Sonnenkrfat?

Merci wlać votre aide.
0 x
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4




przez lejustemilieu » 05/05/09, 21:37

Cześć vidoc,
Oczywiście kolektory próżniowe są bardziej wydajne.
Mam znajomego, który jest bardzo zadowolony ze swoich płaskich czujników.
To powiedziawszy, dla mnie Najważniejszą rzecząma system, który opróżnia czujnik kiedy nie pracuje.
Zapobiega przegrzaniu, a przede wszystkim nie ma potrzeby stosowania środka przeciw zamarzaniu.
Sam poprawiłem swój montaż za pomocą czujnika podciśnienia, ale to nie czyni mnie ekspertem w tej dziedzinie :D
0 x
Człowiek jest z natury zwierzęciem politycznym (Arystoteles)
sspid14
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 141
Rejestracja: 28/12/08, 22:11




przez sspid14 » 05/05/09, 23:49

Całkowicie zgadzam się z ...

Kolektory próżniowe są bardziej wydajne i mogą pracować w niższych temperaturach (a więc dłużej w ciągu roku).
Jedynym problemem jest cena ...
0 x
vidoc67
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 15
Rejestracja: 13/03/09, 09:43




przez vidoc67 » 06/05/09, 09:11

Są bardziej wydajne (c w każdym razie względne nie?) Ale dla tej samej powierzchni, w moim przypadku idziemy od 5m² dla 2 kolektorów płaskich do 3m² dla 1 rury ....
0 x
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4




przez lejustemilieu » 06/05/09, 09:35

vidoc67 napisał:Są bardziej wydajne ( c względny taki sam nie? ), ale dla tego samego obszaru w moim przypadku z 5m² dla 2 kolektorów płaskich do 3m² dla 1 rury ....

Bin no (dla mnie) :D Kolektory pod rurowe pozwalają na dalszą pracę w sezonach.
Z drugiej strony nie wiem, czy kolektory z opróżnioną rurką pozwalają na opróżnianie układu pod nieobecność słońca....
Osobiście w domu czujnik jest z lampami próżniowymi, a jak jadę na wakacje odchylam czujnik na kaloryfer ...
Celem nie jest wspinanie się zbyt wysoko w T ° w balonie.
Szkoda ... bo prąd za nic wydaję, z cyrkulatorem ... :?
Nie postąpiłem zgodnie z radą specjalisty, który powiedział mi "ale nie, w T ° nie pójdziesz za wysoko, nic nie ryzykujesz" :zaszokować:
Kiedy widzę wydajność swojego systemu ... mówię sobie, że ten specjalista jest obok swoich pomp ..
Przy dobrej pogodzie, przy 200 litrach balonu i zużyciu ciepłej wody 60 litrów dziennie, osiągam 70 ° C w jeden dzień !!
Oznacza to, że w dwa słoneczne dni bez ciepłej wody osiągam 100 ° C :zaszokować: na pewno.
Dlatego lubię czujniki, które są puste po zatrzymaniu.
Nalegam na ten punkt : Chichot:
0 x
Człowiek jest z natury zwierzęciem politycznym (Arystoteles)
Avatar de l'utilisateur
PITMIX
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 2028
Rejestracja: 17/09/05, 10:29
x 17




przez PITMIX » 06/05/09, 10:36

Cześć przyjaciele
Ten temat również bardzo mnie interesuje. Niewiele o tym wiem poza kilkoma małymi osobistymi doświadczeniami.
Przyznaję, że dla mnie przewaga ma sensory samolotowe, bo sam potrafię je wykonać.
W Alzacji nie ma wątpliwości, że płaskie czujniki panelowe będą działać. Musisz tylko zobaczyć dom Christophe'a.
0 x
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 06/05/09, 13:28

: Arrow: Ja też mam rację w cytatach ... :?

Przekazuję Ci myśli „profesjonalistów”, którzy twierdzą, że kolektory lampowe są zbyt mocny...
: Evil:
Jakie manekiny.

Rurka jest szczególnie preferowana, gdy nie patrzysz na południe.
Mówisz, że masz nachylenie 40 °, to dobrze. 8) (Mam tylko 20 °) :płakać:
Można je również montować w pionie (przy ścianie), a ich skuteczność jest wysoka.

Nie zwymiaruj czujnika zbytnio pod pretekstem, że jest rurowy ...
0 x
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4




przez lejustemilieu » 06/05/09, 14:25

Mówisz, że masz nachylenie 40 °, to dobrze. (Mam tylko 20 °)

Powiedziałbym, że tam rurka jest na swoją korzyść :D
0 x
Człowiek jest z natury zwierzęciem politycznym (Arystoteles)
Avatar de l'utilisateur
Philippe Schutt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1611
Rejestracja: 25/12/05, 18:03
Lokalizacja: Alzacja
x 33




przez Philippe Schutt » 06/05/09, 21:06

0 x
Avatar de l'utilisateur
Philippe Schutt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1611
Rejestracja: 25/12/05, 18:03
Lokalizacja: Alzacja
x 33




przez Philippe Schutt » 06/05/09, 21:21

Płaskie kolektory są interesujące ze względu na bardzo estetyczną integrację z dachami, kolektory rurowe są lepsze pod względem wydajności, a ponieważ rury są orientowalne, zapewniają dobrą wydajność nawet wtedy, gdy nie są skierowane na południe.

Często kolektory rurowe nie mają wody w rurce. Widziałem 3 rodzaje:
-z cyrkulacją wody
-z gazem, który paruje i ponownie skrapla się
-z prostym miedzianym prętem

Ostatnie 2 systemy umożliwiają wymianę lampy bez opróżniania obwodu.

Z czystego punktu widzenia opłacalności wydaje mi się, że najbardziej interesująca jest fotowoltaika. W każdym razie sprzedawcy żądają 7% rocznie.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 173