Działanie termostatu okofen

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
Phil35
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 03/11/08, 00:45
Lokalizacja: breizh

Działanie termostatu okofen




przez Phil35 » 30/12/09, 11:11

Bonjour à tous,
Jestem zadowolonym użytkownikiem kotła ökofen PES 15 ze zbiornikiem buforowym od prawie 2 miesięcy. Dzięki dyskusjom na ten temat forum W szczególności dodałem licznik rowerowy, który mierzy ilość zużytego pelletu. Rzeczywiście, choć może się to wydawać zaskakujące, biorąc pod uwagę cenę tego kotła (9000 euro), dane te nie są mierzone.

Jestem zadowolony, ale nadal mam niewielki problem, ponieważ mój termostat pokojowy, analogowy pilot zdalnego sterowania (CAD) w terminologii ökofen, wydaje się nie działać, chyba że nic nie rozumiem na temat jego działania : Mrgreen: . Zanim poinformuję o tym mojego instalatora, który z pewnością skontaktuje się z regionalnym technikiem (biorąc pod uwagę jego ograniczone umiejętności w tym temacie : Chichot: ) Mówiłem sobie, że może przeoczyliśmy coś prostego.

Mam więc zdalną regulację w białej skrzynce na zewnątrz kotła. Podłączenie termostatu do regulatora jest zgodne z instrukcją i z poziomu regulatora mierzę zmiany impedancji termostatu:
1500 omów wyłączone,
2000 omów przy zredukowanej,
2500 omów przy programowaniu,
3000 omów w normie.
Wartości te różnią się o plus minus 35 omów w zależności od położenia tarczy

Na regulatorze w menu grzania kompensacja jest ustawiona na 1 (o czym zapomniał ciepłownik, ale z tego co czytałem to nie pierwsza) i histerezę na 0,5°C.

Niezależnie od moich działań na skrzynce termostatu kocioł nie reaguje. Miałem przynajmniej nadzieję, że wyłączenie termostatu zatrzyma kocioł...nawet nie :|

Czy ktoś ma pomysł?

dziękuję
Philippe.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 02/01/10, 19:15

No cóż, może trochę naiwnie powiedziałbym: normalne.

Termostat pokojowy / pilot zdalnego sterowania działa na podstawie regulacji, a nie kotła.

Musisz więc sprawdzić, czy obracając pokrętło, twoja regulacja modyfikuje początkową temperaturę wody w obiegu, czy nie. Zwykle tak się dzieje. I to będzie jedyne działanie, jakie będzie miało. To „przesuwa” krzywą grzewczą.

To samo dotyczy korekty przez czujnik pokojowy.

Jeśli w bojlerze jest wystarczająca ilość gorącej wody, kocioł nie zareaguje. Zareaguje po osiągnięciu minimalnej temperatury (65°C zgodnie z ustawieniem fabrycznym). A ten punkt zostanie osiągnięty tylko trochę szybciej, jeśli „podniesiesz” żądaną temperaturę w górę…

Przycisk zmienia tryb pracy: wymuszony (w dół) lub włączony zgodnie z programem (w górę) lub wyłączony (środek).

Zakładam, że masz regulator biały, nie wiem jak to się przekłada na wyświetlacz w tym przypadku. W TEM przesuwa to małą linię, która podświetla symbol odpowiadający trybowi pracy. Zatem poza tą małą poruszającą się linią nie zauważysz żadnych zmian!
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Działanie termostatu Okofen




przez Did67 » 02/01/10, 19:22

Phil35 napisał:
Miałem przynajmniej nadzieję, że wyłączenie termostatu zatrzyma kocioł...nawet :|

.


Pominąłem: to też może być normalne.

Kocioł tak się nie zatrzymuje. Zawsze kończy spalanie pelletu po dość długiej procedurze wyłączenia.

Zatem przełącz przycisk do pozycji środkowej i poczekaj kwadrans. Daj spokój, dla pewności pół godziny. Zwykle należy to przerwać. Należy także uważać, aby nie być w trakcie przygotowywania gorącej wody (według zaprogramowanych czasów). W przeciwnym razie tryb zatrzymania grzania nie wstrzymuje przygotowania ciepłej wody (a tym samym pracy kotła).
0 x
Phil35
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 03/11/08, 00:45
Lokalizacja: breizh




przez Phil35 » 07/01/10, 22:03

Dziękuję Did67 za odpowiedź.


Did67 napisał:
Musisz więc sprawdzić, czy obracając pokrętło, twoja regulacja modyfikuje początkową temperaturę wody w obiegu, czy nie. Zwykle tak się dzieje. I to będzie jedyne działanie, jakie będzie miało. To „przesuwa” krzywą grzewczą.



Cóż, to mój problem. Przesuwam pokrętło pilota z jednego krańca w drugi (odczekując kilka minut) bez jakiejkolwiek zmiany wartości zadanej temperatury początkowej przez regulator (z dokładnością do dziesiątych części stopnia).

Na szczęście udało mi się prawidłowo ustawić krzywą grzewczą.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 274