Nowy typ turbiny wiatrowej z efektem Magnusa?

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
Lehcim
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 7
Rejestracja: 26/03/07, 18:54
Lokalizacja: centrum

Nowy typ turbiny wiatrowej z efektem Magnusa?




przez Lehcim » 26/03/07, 19:58

Dobry wieczór wszystkim,
Wprowadzamy na rynek nowy typ turbiny wiatrowej stworzony osiem lat temu, testowany w tunelu aerodynamicznym na ponad 180 km, w porywach na 250 km, generator o mocy 2 lub 3 kw, montowany na małych masztach, na tarasach dachowych, w mieście, mniej niż 40 dB przy pełnej prędkości, prędkość początkowa < 2 m/s, całkowicie francuska produkcja, kilka patentów, oto kilka cech szczególnych, 2 ostatnie to, zwielokrotnienie prędkości wiatru dzięki efektowi przepływu wewnętrznego, wysokość 1.5 m średnica 0.50 cm wykonane z recyklingowanego PET zabezpieczonego anty UV i całkowicie prześwitujące jednym słowem działa zgodnie z efektem liftingu, nie będziemy mówić o kosztach bo uznacie to za żart, jest skierowany do entuzjastów pięknej mechaniki chętni do produkcji energii elektrycznej i będą dystrybuowani przez profesjonalnych instalatorów, których przeszkolimy w zakresie naszych technik instalacyjnych. W razie pytań życzę miłego wieczoru.
:zaszokować:
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79332
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046




przez Christophe » 26/03/07, 22:42

Myślę, że przydałby się jakiś materiał ilustracyjny : Idea:
0 x
ThierrySan
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 406
Rejestracja: 08/01/07, 11:43
Lokalizacja: Na południowy zachód




przez ThierrySan » 26/03/07, 23:03

Albo link do strony?! Ze zdjęciami?!
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79332
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046




przez Christophe » 27/03/07, 12:09

Lepiej, oto dokument, który autor przesłał mi e-mailem (biorąc pod uwagę innowacyjny charakter rzeczy, dałem mu pozwolenie na „reklamę”):

Dokument prezentacji techniczno-handlowej

ps: Mam nadzieję, że ten projekt odniesie większy sukces niż turbiny wiatrowe firmy Gual industrie...
Ostatnio edytowane przez Christophe 30 / 03 / 07, 09: 14, 1 edytowany raz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 27/03/07, 13:26

nie bardzo rozumiem: super produktem jest to, co jest w pdf z linkiem do dokumentacji handlowej?

jeśli tak to wygląda całkiem fajnie Czy masz jakieś "zainstalowane" zdjęcia?
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Lehcim
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 7
Rejestracja: 26/03/07, 18:54
Lokalizacja: centrum

Nowa turbina wiatrowa




przez Lehcim » 27/03/07, 13:53

Słoń, komercyjny dokument tecnico jest odbiciem turbiny wiatrowej, zdjęcia będą w przyszłym tygodniu, ale bądź cierpliwy, przedseryjne „proto” będzie u mnie w domu pod koniec tygodnia, ale w podglądzie na forum, pierwsza seria wychodzi z 30 wychodzi w kwietniu, dzięki entuzjastom
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79332
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046

Re: Nowa turbina wiatrowa




przez Christophe » 27/03/07, 14:39

lehcim napisała: ale w podglądzie na forum


Wow, to jest "magia" Econologie.com, mwarf : Mrgreen:
0 x
Avatar de l'utilisateur
gegyx
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6983
Rejestracja: 21/01/05, 11:59
x 2908




przez gegyx » 27/03/07, 16:04

Efekt Magnusa:
http://www.e-scio.net/mecaflu/magnus.php3
-------
Doświadczyłem efektu magnusa, czytając bardzo pouczającą książkę (kolekcjonerską) Marcela PAGES'a "The challenge of anti-gravitation", wyd. Chiron-1976.
Zainteresował się tym, aby zrobić samolot z Magnusem o dużej sile nośnej, pozwalającym na start z prędkością 30 km/h i opad w martwym liściu bez zerwania, odcięcia silnika.
Zanurzył się w doświadczeniu dysku Faradaya, w mice, ale poziomej, który obracał się i startował pod wpływem tht (maszyna Wimshursta z 8 talerzami).
Teoria grawitacji oparta na efekcie ekranu, która mi się podoba.
Również teoria, że ​​​​elektron i proton mają tę samą energię, ale obracają się w przeciwnych kierunkach, więc różnica masy wynika z orientacji efektu elektromagnetycznego Magnusa. Chciał z tego wywnioskować konstrukcję urządzenia degrawitacyjnego (latającego spodka), poprzez wstrzyknięcie wiązki elektronów, które po załadowaniu zniszczyłyby maszynę (jak sterowiec napełniający się helem).
http://oriharu.net/fpages.htm
Kolejny szczery wynalazca, do którego szczęście się nie uśmiechało, podążając za kaprysami chwili.
-------
Maszty Alcyone Cousteau (Calypso II) miały efekt Magnusa.
http://fr.wikipedia.org/wiki/Effet_Magnus
-------
: Arrow: Znajduje się tam wykonana przez szkołę turbina wiatrowa z efektem magnusa
Politech Clermont-Ferrand we współpracy z EDF-Anvar.
Czy to to samo? : Chichot:
http://www.polytech-clermont.fr/partena ... ienne.html
0 x
Lehcim
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 7
Rejestracja: 26/03/07, 18:54
Lokalizacja: centrum




przez Lehcim » 27/03/07, 18:13

dziękuję gegyx za wszystkie szczegóły techniczne, ale ta turbina wiatrowa nie jest turbiną Clermont, ponieważ jest to cylinder, a nie turbina wiatrowa z ostrzami z efektem magnus, moc efektu jest zwiększana przez wewnętrzny przepływ, dobre późne popołudnie
0 x
marzyciel
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 199
Rejestracja: 09/11/06, 14:17
Lokalizacja: Waterloo, Belgia




przez marzyciel » 28/03/07, 08:41

Rozumiem efekt Magnusa, ale w jaki sposób zostanie on dostosowany do turbin wiatrowych?

A jeśli nie... jakieś pomysły cenowe?

Dzięki,
marzyciel
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 190