Indywidualna turbina mikroparowa

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
biros09
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 08/09/05, 12:09
Lokalizacja: IDF i 09

Indywidualna turbina mikroparowa




przez biros09 » 11/09/05, 15:10

Witam,

Poszukuję producentów mikroturbin parowych do produkcji energii elektrycznej.

Już istnieje, ale dla dużych projektów.

Poszukuję mikroturbin współpracujących z kotłami na drewno, sprzężonych z generatorem elektrycznym, w zamian za generatory benzynowe.

Paweł

Kod: wybierać

biros@free.fr
0 x
jelupan
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 25
Rejestracja: 31/07/05, 11:00




przez jelupan » 11/09/05, 18:55

Witam,
firma ENGINION(de) stworzyła modele mikroturbin parowych metodą utleniania do kogeneracji ciepła/energii. Mały przenośny model EZEE lub większy (umieszczany lub mocowany do ściany w mieszkaniu) jest 10 razy droższy niż turbiny gazowe.
Pracują z dowolnym paliwem, cieczą lub gazem, które można odparować i zmieszać z powietrzem. Mieszanina, która przechodzi przez 2 ceramiczne ogniwa piankowe o bardzo drobnych porach, utlenia się bez płomienia, jak w reaktorze termicznym. Ponieważ nie może się zapalić, nie ma zanieczyszczeń. Co jest dla nas bardzo ważne. Ogniwa utrzymywane są w temperaturze T° wynoszącej około 1200° poprzez sterowanie elektroniczne.
Energia cieplna przekazywana jest wodzie w generatorze pary o temperaturze 500° pod ciśnieniem 500 barów.
Para jest wtryskiwana do komory rozprężnej silnika, gdzie przegrzewacz ustawiony na T° za pomocą ogniwa nagle podnosi ją do 900°. Nagła ekspansja napędza silnik typu Wankla, który z kolei napędza generator elektryczny. Obieg wody jest szczelny, a para wraca do zbiornika poprzez wymiennik-skraplacz.
Najnowszy przenośny model zapewnia 6 kW i waży 32 kg.
STEAMCELL zapewnia ciepło do 25 kW i 4,5 kW energii elektrycznej w domu lub lokalu.
Silnik udało się nawet zasilić VW po adaptacji!! :D

W przeciwnym razie masz systemy oparte na silnikach Stirlinga, takie jak SOLO, WHYSPERTECH, STIRLINGENGINE itp. Ale wszystko bardzo drogie.

+
0 x
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4




przez lejustemilieu » 17/02/07, 09:11

Witam,
Znalazłam ten artykuł na temat ekonologii, powiedziałam sobie: och, oto prosty sposób na efektywne wykorzystanie mojego oleju roślinnego…
No nie… ani śladu firmy „Enginion” ani jej wyposażenia… było zbyt pięknie…
0 x
Avatar de l'utilisateur
Cuicui
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3547
Rejestracja: 26/04/05, 10:14
x 6




przez Cuicui » 17/02/07, 10:06

tutaj:
http://www.prnewswire.co.uk/cgi/news/release?id=121840
Mówi o firmie ENGINION AG, ale nie podaje szczegółów na temat swoich generatorów.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Cuicui
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3547
Rejestracja: 26/04/05, 10:14
x 6




przez Cuicui » 17/02/07, 10:10

Zobacz także:
www.econologie.com/forums/engine-t1031.html
0 x
Chiff
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 11/03/08, 11:44

generator elektryczny z gorącej wody lub pary




przez Chiff » 11/03/08, 12:11

Witam,
Poszukuję również systemu do wytwarzania prądu z gorącej wody lub pary.
Właściwie właśnie zainwestowałem w instalację słonecznego podgrzewacza wody i mieszkam na południowym zachodzie, nawet w tym sezonie moje potrzeby w zakresie ciepłej wody są już prawie pokryte. Ale doskonale wiem, że latem, czyli w okresie, kiedy dostępna energia słoneczna będzie największa, instalacja ta będzie nieprodukowana, a nawet będzie zużywała energię i wodę do chłodzenia instalacji: temperatura wody w cumulusie nie będzie przekroczyć 100°C, natomiast czujniki powinny wzrosnąć do 200°C.
Chciałbym zatem wiedzieć, czy istnieją małe jednostki produkujące energię elektryczną, które są w stanie wykorzystać całą tę „zmarnowaną” energię.
Zwłaszcza, że ​​efektywność energetyczna „ogrzewania” energii słonecznej jest znacznie wyższa niż fotowoltaiki.

Zauważyłem, że produkty oferowane przez AMOVIS, z którym połączył się Enginion, wydają się bardziej zorientowane na silniki samochodowe (CF http://en.wikipedia.org/wiki/Modern_steam )
Rozwiązanie http://www.powertherm.de/english/technik.php wydaje się bardziej odpowiadać moim potrzebom, jednak nie mogę znaleźć żadnych informacji o potencjalnych importerach
0 x
fren
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 28/05/08, 08:19




przez fren » 28/05/08, 08:27

cześć, chiff,

Jestem instalatorem Qualisol z CESI w Tuluzie i faktycznie wydajność paneli w lecie jest wyraźnie przewymiarowana, ponieważ ich wydajność jest bardzo dobra. Jeśli, jak myślisz (słusznie), energia ta mogłaby przy użyciu generatora wytworzyć energię elektryczną, zoptymalizowałoby to te panele.

Wracam do tematu. jeśli posiadasz informacje lub strony informacyjne, przekażemy je za ich pośrednictwem forum , dziękuję
0 x
jonule
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2404
Rejestracja: 15/03/05, 12:11




przez jonule » 28/05/08, 10:45

ok, proste: silnik Stirlinga zamontowany na obwodzie panelu słonecznego?!
0 x
phil53
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1376
Rejestracja: 25/04/08, 10:26
x 202




przez phil53 » 28/05/08, 11:29

Witam,
Czytałem w zeszłym roku, że chińska firma produkująca lampy próżniowe złożyła patent na moduł wytwarzający prąd.
To chyba przez steam.
Jeśli więc to zadziała, nie powinniśmy długo o tym słyszeć.
Przepraszam, nie mogę znaleźć linku.
0 x
Chiff
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 11/03/08, 11:44




przez Chiff » 02/06/08, 13:54

jonule napisał:ok, proste: silnik Stirlinga zamontowany na obwodzie panelu słonecznego?!

Tak mi się zdawało, gdy przeszukiwałem internet.

Teraz poszukuję produktu „pod klucz”, który można zainstalować lub zainstalować, aby móc skorzystać z ulgi podatkowej na rzecz energii odnawialnych. Ale w tej chwili nie zidentyfikowałem producenta, importera ani instalatora. :zmarszczyć brwi:
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 272