Makani Power: wiatr pływające szybowiec

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79126
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974

Makani Power: wiatr pływające szybowiec




przez Christophe » 24/04/14, 18:06

To UFO bardziej przypomina drona niż elektryczną jednostkę produkcyjną. Jest to jednak turbina wiatrowa opracowana przez kalifornijską firmę Makani Power. Ten powietrzny model jest zawieszony w powietrzu, przymocowany do smyczy, aby uchwycić silny i regularny wiatr. Opisuje okrągłe trajektorie, które wzmacniają jego wygląd szybowca. W zeszłym roku projektanci przeprowadzili już testy prototypu 30 kW i zamierzają wprowadzić na rynek modele o mocy 5 MW unoszące się na wysokości od 250 do 600 m nad poziomem morza. Podkreślają korzyści ekonomiczne i energetyczne tych konstrukcji w porównaniu do tradycyjnych turbin wiatrowych. Mogą one mieć współczynnik obciążenia równy 60%, dwa razy większy od średniej ogólnie przyjętej dla morskich turbin wiatrowych. Po pływających turbinach wiatrowych powiększ latającą turbinę wiatrową.

Obraz

Obraz

Źródło: http://www.connaissancedesenergies.org/ ... iee-130117

Zobacz także:

https://www.econologie.com/forums/magenn-pow ... t1843.html

https://www.econologie.com/forums/cerf-volan ... t7394.html
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79126
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974




przez Christophe » 24/04/14, 18:25

Ups, zapomniałem oficjalnej strony: http://www.google.com/makani

Tak, projekt jest obsługiwany przez Google
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 15995
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5189




przez Remundo » 25/04/14, 12:51

ale dlaczego zmieniają samolot na tak skomplikowany?

Można bardziej wyobrazić sobie stacjonarne skrzydło, które przechodzi przez wiatr ... i umieścić na tym skrzydle "śmigła" działające jak turbiny wiatrowe ... jak latawiec z małą turbiną wiatrową ...

W przeciwnym razie nie jest to pierwsza koncepcja latającej turbiny wiatrowej przymocowanej do ziemi za pomocą kabla ... jest delikatna ...

@+
0 x
Obraz
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79126
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974




przez Christophe » 25/04/14, 12:56

W rzeczywistości obraca się w kole może być po prostu orientować się na wietrze?
W przeciwnym razie jest to utrata energii, szczególnie przy wietrze!

Myślę, że kursywa jest niepoprawna ... a drugie zdjęcie jest nieco mylące ...

Nie zaglądałem szczegółowo na oficjalną stronę, to z pewnością zostało wyjaśnione!
0 x
stefano
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 68
Rejestracja: 15/04/13, 10:34
x 1




przez stefano » 25/04/14, 14:36

Prawdopodobna hipoteza, zainspirowana faktem, że obecny jacht wyścigowy jest w stanie żeglować znacznie szybciej niż wiatr z optymalnymi prędkościami (z boku na bok): dlaczego nie wyobrażać sobie, że poruszanie się po okręgu niekoniecznie musi podążać trajektorią czy prawdziwy wiatr (ponieważ jest w niewoli) dałby mu prędkość liniową znacznie wyższą niż prędkość tego wiatru? W tym przypadku wirniki nie byłyby już poruszane przez działanie prawdziwego wiatru (tak jakby był statyczny w stosunku do wiatru), ale tylko przez działanie wiatru względnego wytwarzanego przez ruch maszyny. Wiedząc, że energia wiatru rośnie wraz z kwadratem jego prędkości, zysk może być ważny ...

Ale to wszystko jest z mojej strony tylko przypuszczenie ;-)
0 x
Surfeurseb
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 79
Rejestracja: 01/12/05, 11:51
Lokalizacja: Bretania
x 1




przez Surfeurseb » 25/04/14, 20:57

Z pamięci jednym z twórców projektu jest kitesurfer.
Jak każdy kite surfer, zauważył, że latawiec rozwija o wiele większą przyczepność, gdy porusza się w „latającym oknie”, niż gdy jest nieruchomy.
Może rzeczywiście latać znacznie szybciej niż wiatr, a zatem generować znacznie więcej siły nośnej.
Tutaj system wydaje się być zadowolony z większej prędkości lotu, aby zwiększyć wydajność turbin wiatrowych na pokładzie.

Inne projekty próbują wykorzystać tę zwiększoną przyczepność latawca poprzez naprzemienne fazy „odwijania”, wytwarzanie energii i fazy zwijania, podczas których trakcja jest zredukowana do minimum, zużywając niewiele energii. 'energia.
Pozostaje nieco złożony, bardziej zależny od wiatru niż normalne turbiny wiatrowe, trudny do autonomizacji, ale potencjał jest obiecujący.
0 x
netshaman
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 532
Rejestracja: 15/11/08, 12:57
x 2




przez netshaman » 26/04/14, 13:13

:zaszokować:
Mówię więc, że to świetny pomysł!
Czy to tam kupujemy akcje?
: Mrgreen:

PS: Kiedy zaczyna się produkcja filmu?
Czy to na początku obrotu, ponieważ przypuszczam, że odpalanie odbywa się za pomocą śmigieł w trybie napędu?
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79126
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974




przez Christophe » 26/04/14, 17:49

tak, śmigła mogą być paliwem!

Inna napowietrzna turbina wiatrowa: http://www.levif.be/info/actualite/envi ... 376338.htm
Ostatnio edytowane przez Christophe 28 / 04 / 14, 20: 33, 1 edytowany raz.
0 x
netshaman
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 532
Rejestracja: 15/11/08, 12:57
x 2




przez netshaman » 26/04/14, 18:55

To jest właściwie zasada latawca, jeśli dobrze rozumiem.
Kiedy się nie porusza, strzela bardzo mało, ale gdy tylko stracisz kontrolę i zacznie się obracać, poczujesz, że strzela!
Musiałeś o tym pomyśleć!
Na przykład, co zachować duszę dziecka, które może być przydatne!
Nie bierz siebie zbyt poważnie w życiu, to czyni społeczeństwo w kierunku prawdziwej cywilizacji.
Jest dobrze znane, uczymy się szybciej podczas zabawy!
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79126
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974




przez Christophe » 28/04/14, 20:34

Ups ... poprawiłem ...
0 x

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 172