Konwersja energii eteru: proponowany schemat

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
Masynissa
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 8
Rejestracja: 17/03/07, 16:19

Konwersja energii eteru: proponowany schemat




przez Masynissa » 28/08/08, 20:07

Halo
Efekt Aharonova-Bohma pokazał istnienie potencjału wektorowego A, od dawna nurtuje mnie pytanie: jak z tego potencjału eteru wyciągnąć energię?
Poniżej zebrałem kilka badań i eksperymentów mających na celu zdemaskowanie fizycznych przejawów tego potencjału:
1) Kontrola eteru poprzez zrozumienie pól ortogonalnych według Ricka Andersena http://gravitation.org/Start/Experiment ... fields.pdf
2) Cewki toroidalne i potencjał wektorowy firmy Telos www.rafoeg.de/20,Dokumentenarchiv/30,Wi...riment.pdf
3) Eksperyment z cewką toroidalną Telosa powtórzony przez Davida Masona (CTG Labs) http://www.ctglabs.com/teslos1.htm
4) Testy toroidalne wektora A Jeana-Louisa Naudina http://jlnlabs.imars.com/vpexp/
5) Testy weryfikujące działanie grawitacyjne wektora A autorstwa Jerry'ego Baylesa http://electrogravity.com/AVectorTest/AVecEGOK.html
6) Ruchowe pole elektryczne Nilsa Rogneruda http://www.electrogravityphysics.com/html/sec_2.html
7) Obwód czujnika ładunku ruchomego zaprojektowany przez Thomasa B. Jonesa http://www.ece.rochester.edu/~jones/demos/ahern.html

Zastosowanie dwóch cewek toroidalnych o różnych promieniach wytwarza pola magnetyczne na zewnątrz cewek, podczas gdy zwykle pole B musi być zamknięte wewnątrz tych cewek. Straty ograniczające są możliwe, ale muszą być minimalne, więc jak możemy wyjaśnić wyrzucenie metalowego pręta umieszczonego wewnątrz tych toroidów?
Dokument Ricka Andersena „Kontrola eteru poprzez zrozumienie pól ortogonalnych” kończy się diagramem zatytułowanym „Różnica w ciśnieniu eteru tworzy częściową próżnię i może generować siłę nośną”: Pokornie myślę, że być może na podstawie tego diagramu możemy opracować prawdziwy i skuteczny proces przekształcania pola eterowego w darmową energię.
Czerpiąc inspirację z tego diagramu, ale myśląc o zastosowaniu prądu przemiennego zamiast prądu stałego stosowanego w tych eksperymentach; Zadaję badaczom następujące pytanie: czy możemy jeszcze bardziej zakłócić eter, wprowadzając prąd przemienny do dwóch cewek toroidalnych, aby zebrać więcej energii z wnętrza i z zewnątrz tych cewek? Najwięcej energii będzie oczywiście pochodzić z konwersji pola A, energia nie będzie brać się znikąd i zasada zachowania energii będzie zachowana.
Schematycznie przedstawiłem ten „szalony pomysł” na obrazku dołączonym do tego postu, chciałbym sam przeprowadzić eksperymenty, aby móc w razie potrzeby ponownie wyregulować montaż, użyć większej liczby troid, aby uformować prawie zamknięty stożek na górze, przeszukać częstotliwość rezonansową, napięcie i natężenie prądu adekwatne do wejścia, ale z braku środków nie mogę zrobić nic innego, jak tylko opublikować ten pomysł jako cel. Chciałbym, żebyście mi wybaczyli to zaniedbanie.
Podsumowanie procesu:
wejście:
Dwie cewki toroidalne o różnych promieniach zasilane są prądem przemiennym.
wyjście:
1) Cewki „B” wewnątrz szczeliny powietrznej cewek toroidalnych, kształt litery U tych cewek umożliwia zmniejszenie efektu prawa Lenza (wytwarzanie fal skalarnych? według Beardena fale skalarne zakłócają pole eteru: dlatego to montaż będzie wydajniejszy).
2) Cewki „A” na zewnątrz cewek toroidalnych, również w przypadku cewek typu „B” cewki te umożliwiają przepływ prądu w jednym kierunku na jednym zwoju i w przeciwnym kierunku na drugim zwoju, biorąc pod uwagę, że zwoje są bardzo blisko siebie inne: tylne pole elektromagnetyczne zostanie zmniejszone lub nawet usunięte.
Wielkie pytanie pozostaje bez odpowiedzi: czy prądy indukowane w cewkach „B” i „A” będą miały napięcie i natężenie wyższe niż te wprowadzane do cewek toroidalnych?
Oto moje obecne przemyślenia na temat A-Field, mam nadzieję poznać Wasze opinie na ten temat. W każdym razie przejdę do eksperymentów, gdy tylko zdobędę niezbędne środki.
Nie jestem pretensjonalny, chcę po prostu wnieść swój mały wkład w dziedzinę darmowej energii.
Myślę też, że musimy to uprościć niż MEG, Steven Mark, Perendev, ... i udostępnić wszystkie diagramy za darmo.
Mam wielką nadzieję i szacunek dla anonimowych badaczy, którzy bezpłatnie udostępniają w Internecie swoje projekty i wyniki badań.

Cordialement
MASSINISSA
0 x
Masynissa
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 8
Rejestracja: 17/03/07, 16:19




przez Masynissa » 28/08/08, 20:09

Ponownie nie udało mi się opublikować diagramu.
Spróbuję ponownie z adresem IP tego postu.
0 x
jonule
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2404
Rejestracja: 15/03/05, 12:11




przez jonule » 29/08/08, 10:33

massinissa napisał:Ponownie nie udało mi się opublikować diagramu.
Spróbuję ponownie z adresem IP tego postu.

: Lol: nie szkodzi, wszyscy tam byliśmy...

więc wykonuję pracę modów/administratora:

kiedy tworzysz wiadomość, tuż pod oknem wiadomości masz opcję „wstaw obraz lub plik na forum, Kliknij tutaj"

tak, nie jest to zbyt widoczne dla NOWOŚCI ;-)
0 x
Masynissa
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 8
Rejestracja: 17/03/07, 16:19

Schemat energetyczny pola A.




przez Masynissa » 29/08/08, 12:27

Halo

Schemat konwersji energii pola A

Obraz
0 x
Avatar de l'utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
Wiadomości: 4559
Rejestracja: 29/07/06, 11:14
Lokalizacja: Ile de France
x 42




przez Capt_Maloche » 29/08/08, 14:09

HOLAAA!

Eter jest wymieniany jedynie w tekstach religijnych jako „atmosfera” duszy oraz w starych, przestarzałych teoriach naukowych.

W opublikowanych przez Ciebie linkach nie ma zbyt wiele treści, które mogłyby nawet skłonić nas do myślenia, że ​​istnieje coś innego niż pola magnetyczne

Eter w starożytności

Pierwotnie eter jest pierwotnym bogiem mitologii greckiej, uosabiającym górne partie nieba i jego blask (pozostało to w nas poprzez klasyczny język poetycki, w którym mówimy o eterze w znaczeniu czystego nieba).

Opierając się na zasadzie mówiącej, że Natura nie znosi próżni, Arystoteles używa terminu eter na określenie rzekomego piątego elementu tworzącego sferę niebieską, w przeciwieństwie do czterech klasycznych elementów ziemskich (woda, ogień, powietrze, ziemia).

To niejednoznaczna wizja eteru jako „materii ucieleśniającej pustkę” odniosło sukces wykraczający daleko poza starożytność. Dyskutujemy o tym nadal w XVIII wieku, wykraczając daleko poza ramy optyki i elektromagnetyzmu w mniej lub bardziej dostosowanych formach: metafizycy zwłaszcza chwycił go, ale także alchemicy et magicy.


Ja też jestem fanem RPG i science fiction, ale nie wierzę mi na słowo w przypadku rzeczy, których nie udało mi się zweryfikować, a co więcej, nie są uznawane w świecie naukowym.

pojęcie eteru zostało ostatecznie porzucone w 1905 roku po opublikowaniu przez Einsteina szczególnej teorii względności

Dziś mówimy „absolutna pustka”. Wiem, człowiek nie lubi próżni...

Niemniej jednak temat jest interesujący i pierwszym krokiem, jaki można podjąć, jest stworzenie powtarzalnego przez każdego montażu, który podkreślałby zdolność modyfikowania trajektorii lasera lub uwalniania się od grawitacji lub tworzenia depresji (którą można zmierzyć ) lub inne straszne efekty opisane przez cytowanych w Twoim poście eksperymentatorów
0 x
"Konsumpcja jest podobna do pocieszenia wyszukiwania, sposób, aby wypełnić pustkę egzystencjalną rośnie. Z kluczem, dużo frustracji i trochę winy, rosnącej świadomości ekologicznej." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUCH, Aahh! ^ _ ^
Avatar de l'utilisateur
delnoram
moderator
moderator
Wiadomości: 1322
Rejestracja: 27/08/05, 22:14
Lokalizacja: Mâcon-Tournus
x 2




przez delnoram » 29/08/08, 14:22

Capt_Maloche napisał:pojęcie eteru zostało ostatecznie porzucone w 1905 roku po opublikowaniu przez Einsteina szczególnej teorii względności


Wydaje mi się, że powrócił do tego pojęcia eteru w 1920 roku na konferencji zorganizowanej na Uniwersytecie w Lejdzie.
0 x
"Myślenie nie powinny być przedmiotem nauczania w szkole, zamiast do uczenia się na pamięć faktów, które nie są sprawdzone?"
"To nie dlatego, że mogą być źle mają rację!" (Coluche)
jonule
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2404
Rejestracja: 15/03/05, 12:11




przez jonule » 29/08/08, 14:37

rozpoznajemy forum Francuski septyk : Chichot:

Czy jest możliwe, że w danym miejscu nie ma nadmiaru materiału, + lub - stabilnego? Czy gęstość tego, co nas otacza, jest zawsze taka sama?

Orgon jest niezbędnym źródłem energii kosmicznej, wszechobecnym w sercu wszechświatów o zmiennej gęstości i odrębnym od sił elektromagnetycznych. Bioenergia to energia życiowa, która ożywia wszystkie formy życia w skali kosmicznej i która występuje naturalnie w kilku formach. Jego obecność w atmosferze oddziałuje bezpośrednio na formy żywe na powierzchni ziemi w postaci energii biologicznej. Orgon może być również nazwany „Ch'i”, „Prana”, „Eter”, „pęd życiowy” lub piąty element. Może być neutralny „OR”, dodatni „POR” o charakterze negatywnym (DOR). Orgon może manifestują się konkretnie w postaci wspaniałego letniego cumulusa. Chmury nad naszymi głowami to coś więcej niż tylko para wodna, gromadzą się w ich sercach ogromna ilość orgonu. Ten aspekt Orgon jest w rzeczywistości tylko jednym z wielu aspektów tego istotnego energia.

Wilhelm Reich – Don Croft
http://www.shamballa-institute.ch/orgon ... ergie.html

Poza tym teorie Einsteina w większości zostały obalone, Maloche!

„Darmowa energia Nikoli Tesli”:
Eter:

Inny zachodni naukowiec założył, że przestrzeń nie jest pusta, ale wypełniona eterem i że w rzeczywistości nie ma różnicy między przestrzenią a eterem.

Człowiek ten nazywał się Albert Einstein (1879-1955). Przestrzeń reprezentowała dla niego „coś”, nie „nic”.

W wieku 15 lat Einstein wierzył, podobnie jak wielu naukowców jego czasów, że eter rzeczywiście istnieje. Później porzucił ten pomysł, obalając go przez 11 lat, od 1905 do 1916 roku.

To właśnie w tym czasie rozwinął teorię względności, która miała mieć ogromny wpływ na fizykę. Teoria ta stała się oficjalnym credo; zignorowaliśmy wszystko, co później powiedział na temat eteru.

Wyraził to w ten sposób w 1934 roku: „Przestrzeń fizyczna i eter to różne nazwy tego samego pojęcia; pola to fizyczne stany przestrzeni. » Posunął się nawet do stwierdzenia, że ​​przestrzeń nie może być pusta, że ​​przestrzeń jest ośrodkiem dynamicznym i wytwarza cząstki elementarne, co przybliża go do starożytnej kultury Indii i tamtejszego pojęcia „Akashy”.

Chociaż oficjalna fizyka nie uwzględnia założeń Einsteina, istnieją wyjątki. Johannes Alfven, laureat Nagrody Nobla w dziedzinie fizyki w 1970 r., stwierdził w 1982 r. na kongresie Nagrody Nobla w Konstancji, że przestrzeń międzygwiazdowa nie jest pusta, jak się powszechnie uważa, ale w 99% wypełniona plazmą.

http://membres.lycos.fr/smees/articles/001/energi1.htm
0 x
jonule
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2404
Rejestracja: 15/03/05, 12:11

Re: Konwersja energii eteru: proponowany schemat




przez jonule » 29/08/08, 15:58

massinissa napisał:Czerpiąc inspirację z tego diagramu, ale myśląc o zastosowaniu prądu przemiennego zamiast prądu stałego stosowanego w tych eksperymentach; Zadaję badaczom następujące pytanie: czy możemy jeszcze bardziej zakłócić eter, wprowadzając prąd przemienny do dwóch cewek toroidalnych, aby zebrać więcej energii z wnętrza i z zewnątrz tych cewek? Najwięcej energii będzie oczywiście pochodzić z konwersji pola A, energia nie będzie brać się znikąd i zasada zachowania energii będzie zachowana.


Skłaniałbym się raczej w stronę prądu pulsującego:

teoria

Kiedy energia statyczna lub ładunek statyczny staje się dynamiczny, wykazuje to nieprawidłowe efekty. Jeśli napełnienie kondensatora uznamy za dodatni przepływ energii, jego rozładowanie można uznać za ujemny przepływ ładunków lub energii.
Ten ujemny dynamiczny przepływ ładunku ma dodatnią polaryzację i stara się utworzyć łuk zapewniający dodatnią polaryzację, do której przyciągany jest przepływ.
Kiedy te wyładowania o dużej wartości są pulsowane przez krótkie okresy, ich nieprawidłowe skutki nasilają się.
Było to odkrycie dokonane przez Nikolę Teslę, zmodyfikowane i wykorzystane przez Edwina Graya i miało zostać zastosowane w J-Cell. Powinien to być „B-Cell”, ponieważ pokazuje wszystkie efekty J-Cell, ale ma znacząco inną konstrukcję.

http://www.nrjrealiste.fr/H2O/joe%20cell%20secret.doc

>Czy możesz nam powiedzieć więcej o efekcie Aharonova-Bohma?
Efekt Aharonova-Bohma to zjawisko kwantowe opisane w 1949 roku przez Ehrenberga i Sidaya i odkryte ponownie w 1959 roku przez Davida Bohma i Yakira Aharonova: wzór interferencji między dwiema wiązkami elektronów można modyfikować poprzez obecność pola magnetycznego poza klasycznymi trajektoriami elektronów . Efekt Aharonowa-Bohma jest kwantową demonstracją, że (klasyczny) pęd cząstek o ładunku q jest równy q \mathbf{A} gdzie \mathbf{A} jest potencjałem wektorowym.

stosowany w interferometrze elektronowym
0 x
Avatar de l'utilisateur
wirbelwind262
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 238
Rejestracja: 29/06/05, 11:58
Lokalizacja: Fouras
x 29




przez wirbelwind262 » 29/08/08, 16:20

0 x
Avatar de l'utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
Wiadomości: 4559
Rejestracja: 29/07/06, 11:14
Lokalizacja: Ile de France
x 42




przez Capt_Maloche » 29/08/08, 21:56

Nie chodzi o to, że nie chcę tego grać, ale wydaje mi się to trochę zbyt „subtelne”

Pojęcie eteru po prostu istnieje, aby wyrazić nasze niezrozumienie przemieszczenia się przedmiotu lub cząstki w próżni lub przemieszczenia eterycznego ciała dla niektórych sekt i religii

Teraz, gdy ta pustka ma cechy szczególne, które mogłyby wyjaśnić wszystkie prawa natury, to jak zjednoczenie wszystkich sił w jednym równaniu i wiem, że świat jest do niej przywiązany

to graal nauki XXI wieku

Teraz chcę śledzić ten temat i zacznę przyglądać się dokładniej, gdy wykonasz zestaw postawiony na precyzyjnej równowadze, która zmieni swoją masę przez proste wstrzyknięcie prądu
0 x
"Konsumpcja jest podobna do pocieszenia wyszukiwania, sposób, aby wypełnić pustkę egzystencjalną rośnie. Z kluczem, dużo frustracji i trochę winy, rosnącej świadomości ekologicznej." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUCH, Aahh! ^ _ ^

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 185