Kocioł na pellet drzewny

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
laurent68
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 19/11/07, 21:32

Kocioł na pellet drzewny




przez laurent68 » 19/11/07, 21:53

Pomocy !!

Jestem a priori, jedynym nieszczęśliwym posiadaczem kotła na pelety drzewne marki OERTLI w Alzacji.
Ten kocioł działający, w nowym domu o powierzchni 170 m², od listopada 2006 r. Spalił ponad 8 ton pelletu w ciągu jednego roku, średnio jedną tonę miesięcznie zimą 2006/2007, jednak szczególnie łagodną.
Problem z tym kotłem polega na tym, że pracuje on w stałej temperaturze, niezależnie od czujnika zewnętrznego, temperatury w zbiorniku buforowym lub rzeczywistego zużycia ciepłej wody użytkowej lub ogrzewania.
Po kilkakrotnym złożeniu skargi do producenta zawsze mówiono mi, że wszystko działa idealnie i że muszę tylko dowiedzieć się więcej przed zakupem tego produktu.
Dlatego szukam innego szczęśliwego właściciela kotła na pelety drzewne OERTLI lub innej osoby, która może udzielić mi porady technicznej lub porady w sprawie regresu.
Z niecierpliwością czekam na Twoją odpowiedź.
0 x
Avatar de l'utilisateur
jean63
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2332
Rejestracja: 15/12/05, 08:50
Lokalizacja: Owernia
x 4




przez jean63 » 20/11/07, 00:05

Nie wiem, ale twoja sprawa jest straszna ...... wygląda na problem z przepisami, może to być po prostu głupi problem : Idea:

Porozmawiaj ze swoim instalatorem, musi wiedzieć, dlaczego on?
0 x
Dopiero kiedy przyniósł dół ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zanieczyszczoną się, ostatni złowione ryby człowiek zda sobie sprawę, że pieniądze nie są jadalne (Indian MOHAWK).
Avatar de l'utilisateur
gegyx
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6991
Rejestracja: 21/01/05, 11:59
x 2914




przez gegyx » 20/11/07, 01:20

Kocioł na pellet Oertli / OCBP
Kocioł OCBP to kocioł na pellet (zwany także pelletem) do centralnego ogrzewania z ciepłą wodą od 4 do 22 kW, idealny w kontekście domu jednorodzinnego spełniający wymóg w pełni zautomatyzowanej pracy.

W pełni automatyczna praca
Wyposażony w palnik na pellet, którego włączanie / wyłączanie jest w pełni automatyczne. Zasada jest prosta: palnik jest wyposażony w kubek, na który spadają pelety. Rozpalanie zapewnia element grzewczy, który podpala pellety, a spalanie zapewnia wentylator.
Moc jest regulowana ilością granulek, które spadają na filiżankę. Kiedy termostat odcina dopływ pelletu, ogień gaśnie.

Warianty wymagane do korzystania z kotła to:
- ślimak podający palnik na pellety
- magazyn pelletu drzewnego (lub silos na pellet drzewny)
- regulacja dla obiegów grzewczych

Moc: od 4 do 22 kW
Wymiary (mm): wys. 1410 x szer. 590 x gł. 747
Masa własna: 260 do 305 kg
http://www.oertli.fr/produits/gammes_de ... nules_ocbp
----
W tym linku nie mówimy o wodzie sanitarnej.
- Z tego, co mówisz, czy to termostat?
- Może 22kw to za mało na 170m²?
0 x
Colmant
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 101
Rejestracja: 05/09/06, 10:40
Lokalizacja: Vaucluse




przez Colmant » 03/12/07, 19:00

w celu skorzystania z tej usługi zrobisz to trochę później: ponad rok

musisz być w stanie grać na prędkości lub częstotliwości i czasie trwania zasilania palnika

W ogóle nie podoba mi się układ zapłonowy "opalarki"

8 ton zatem około 16 metrów sześciennych drewna?
dokonałeś oceny ekonomicznej
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Kocioł na pellet drzewny




przez Did67 » 03/02/08, 10:31

laurent68 napisał:Pomocy !!

Jestem a priori, jedynym nieszczęśliwym posiadaczem kotła na pelety drzewne marki OERTLI w Alzacji.


Zawsze zły znak. Dla Ciebie jest już za późno, ale dla wszystkich, którzy myślą o przejściu na pellet, pierwsza zasada: uważaj, gdy instalator lub importer nie może zaoferować 1 lub 3 okrężnych wizyt, ponieważ oznacza to: 4) zainstalowanych kilka kotłów, więc ryzyko; 1) dbałość o obsługę posprzedażową (kompetencje instalatorów, zapas części...). Zdecydowanie odradzam (nawet jeśli nie powinniśmy lekceważyć hipotezy o genialnym producencie, który trafia na rynek, wtedy jego referencje są w Niemczech, Austrii czy Szwecji ...).

Cóż, Laurent, już za późno!

Ten kocioł działający, w nowym domu o powierzchni 170 m², od listopada 2006 r. Spalił ponad 8 ton pelletu w ciągu jednego roku, średnio jedną tonę miesięcznie zimą 2006/2007, jednak szczególnie łagodną.


Jeśli nie mieszkasz cały czas w saunie, przekraczasz wszelkie dopuszczalne normy.


Problem z tym kotłem polega na tym, że pracuje on w stałej temperaturze, niezależnie od czujnika zewnętrznego, temperatury w zbiorniku buforowym lub rzeczywistego zużycia ciepłej wody użytkowej lub ogrzewania.


Dziwne! Czy czujniki zostały zainstalowane wraz z kotłem? Czy istnieje regulacja trójdrogowa sterowana przez kocioł, zainstalowany w tym samym czasie?

Jeśli odpowiedź brzmi tak: jedna z dwóch rzeczy. 1) Tam, gdzie jest przeznaczony kocioł, ma on wbudowaną elektronikę zapewniającą wszystkie te regulacje i prawdopodobnie to twój instalator jest notorycznie niekompetentny (jak na ten typ kotła; gdzie indziej może być dobry); może to być kwestia konfiguracji (skomplikowana, nic nie rozumiałem, kiedy zrobił to mój instalator!). To trochę jak Bill Gates !!! 2) Tam, gdzie kocioł jest modelem bardzo prymitywnym, by nie powiedzieć średniowiecznym (stary kocioł na drewno, kościsty, szybko przerabiany na pelety, z regulacją jedyną temperaturą rezerwy wody), a tam przywykłeś do siniaka. Mówię to, bo tej jesieni widziałem jeszcze raz w dużym sklepie budowlanym. Nadal jest bez recepty! Zawsze pamiętaj, że oszukanie klienta nie jest przestępstwem! To podawanie błędnych informacji!

W hipotezie 2 konieczne jest rozważenie hydroakumulacji z 3-kierunkową automatyczną regulacją kontrolowaną przez sondy. Jeśli masz miejsce. Oczywiście, widząc, że kocioł nie reguluje, sprawiasz, że się rozpala i podgrzewa „zapas” ciepłej wody. Ogrzewanie jest zasilane przez stopniowe „wzbogacanie” tej ciepłej wody w celu ogrzania domu. Na tym spotkaniu Christophe powinien być w stanie cię ostrzec; ma taki obiekt.

Po kilkakrotnym złożeniu skargi do producenta zawsze mówiono mi, że wszystko działa idealnie i że muszę tylko dowiedzieć się więcej przed zakupem tego produktu.


Ups. Zły znak !!!

Kiedy producent reaguje w ten sposób, wygląda to bardziej jak druga hipoteza powyżej!

Wszyscy, których woła nieszczęście Laurenta, wiedzą, że istnieją kotły, które bardzo dobrze regulują! Posiadam dokumentację pochodzenia germańskiego lub austriackiego, która pozwala na porównanie kotłów na wielu parametrach (układy, wydajności, emisje a czasem koszt). Zobaczę też, czy jest tam Laurent's. Właśnie przerzuciłem się z paliwa na pelety i nie widzę różnicy, poza większą bezwładnością (temperatura „rośnie” wolniej rano i „spada” wolniej wieczorem. 'Jedna lub dwie godziny. FYI, pracuję z podgrzewane podłogi). Do konsumpcji, nie mogę jeszcze powiedzieć, ale jestem przekonany, biorąc pod uwagę liczbę automatycznych „napełnień” silosu pośredniego
Ostatnio edytowane przez Did67 04 / 02 / 08, 21: 52, 2 edytowany raz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Kocioł na pellet drzewny




przez Did67 » 03/02/08, 11:28

laurent68 napisał:Pomocy !!

Jestem a priori, jedynym nieszczęśliwym posiadaczem kotła na pelety drzewne marki OERTLI w Alzacji.


Wracam po zwiedzaniu strony Oertli.

Dla ciebie Laurent, wygląda to jak Hipoteza 2 z mojego poprzedniego postu. Klasyczny kocioł „przerobiony” na pellet, bo jest modny. Nie chcemy przegapić tej komercyjnej „niszy” bez opracowania produktu przeznaczonego na pellet.

Dla każdego, kto wciąż myśli i może się zniechęcić lub kto mógłby nagle zwątpić, kilka wskazówek:

1) Na miejscu Oertli mogliśmy mieć niezłe ucho: 1 kocioł na pellety wśród 36 produktów, paliwo, gaz, drewno ... A priori, zły znak. Jednak aby być uczciwym i uczciwym: niektórzy specjaliści od ropy i gazu zlecają produkcję „swoich” kotłów na pelety specjalistycznym producentom kotłów na pelety [ogólnie w Austrii] i malują je tylko na swój własny kolor i noszą znak; Oczywiste jest, że wtedy jakość i wydajność są na szczycie (odpowiednik oryginalnego produktu). Np .: Viessamnn, Buderus itp.

2) Na zdjęciach widać wyraźnie, że podajnik pelletu jest „raportowany” ... Radzę się zastanowić, gdy zobaczysz tego typu montaż. O tym właśnie mówiłem w poprzednim poście, mówiąc o „kotle w marketach budowlanych”.

3) Brak informacji na stronie Oertli odnośnie regulacji, obecności sond lambda lub ich braku, mechanizmu doprowadzania powietrza do spalania, wyjść ... Więc tutaj też bądź ostrożny! Wydaje się, że nie dotyczy to tej marki.

4) „Masywna” strona (z płytami ceramicznymi w komorze spalania) może wydawać się uspokajająca. Niewłaściwie. Ponieważ generuje to bezwładność, która nie sprzyja regulacji.

Ale i tutaj niuanse: niektórzy austriaccy producenci mimo wszystko osiągają bardzo dobry wynik, ale z ważną elektroniką i regulacją na wszystkich poziomach (powietrze do spalania, dostawa pelletu itp.) (Przejdź do strony Guntamatic lub Hargassner - ten ostatni produkuje jeden z najlepszych kotłów na pellet z ceramicznym paleniskiem). Dlatego nie zawsze należy go lekceważyć.

Ale wielu specjalistów od pelletu ma metalowe komory spalania, które są podobne do tych z kotłów na paliwo lub gaz ...

Krótko mówiąc, nie wierz konkurentowi, który „łamie” „metaliczny” model na tej podstawie, że ceramika to poważna sprawa. Pamiętajmy, że wszystkie nowoczesne kotły opalane gazem lub olejem mają metalowe komory spalania, z bardzo wysokimi temperaturami spalania i gazami korozyjnymi, szczególnie te, które połykają oleje opałowe bogate w S, a więc SO², który wraz z wodą daje kwas siarkowy !!! Ceramika to dziedzictwo powojennych kotłów węglowych.

Widzimy zatem, że są dwa podejścia: producenci, którzy zaczynali od kotłów opalanych drewnem / węglem z komorami ceramicznymi i ci, którzy raczej zaczynali od nowoczesnych kotłów paliwowo-gazowych z komorami metalowymi.

W pierwszym przypadku, jeśli kocioł został specjalnie zaprojektowany na pelety, uzyskuje się bardzo dobre wyniki. Wśród najlepszych (patrz dwie wymienione marki - nie reklamuję się, nie jestem zainteresowany). Więc nie odrzucajcie ich systematycznie.

Po prostu uważaj i spróbuj się dowiedzieć, czy to nie jest stara zmodyfikowana maszyna! Jeśli jest to „doraźna transformacja” poprzez dodanie śruby zasypującej pellet, to istnieje ryzyko rozczarowania, zarówno pod względem wydajności, jak i emisji (to pytanie - ważne - zdaliśmy w milczeniu) oraz zdolności regulacyjnej.

W tym drugim przypadku instalacja może wydawać się „lekka”. Konkurenci będą krytykować tę „lekkość” (powiedziano mi o „zapiekance”). Wiedz, że są ich dziesiątki i dziesiątki tysięcy. Z plonami jednymi z najlepszych (patrz na przykład strona Okofen).

I wiedz, że jeśli kiedykolwiek ta "patelnia" nie była trwała, można ją wymienić bez narzędzi, a ceny są rozsądne (palnik Okofen, ze stali nierdzewnej, wart jest około czterdziestu €). Jest więc nieistotny w utrzymaniu kotła przez cały okres jego eksploatacji ...

Po zmaganiach z tymi alternatywami w końcu nie wahałem się przed przyjęciem drugiej technologii!

Ostatnia kwestia: nie wierz, że możesz mieć nowoczesny kocioł za 4 lub 5 € !!! Modele, które osiągają blisko 000% sprawności, doskonale się regulują i mało zanieczyszczają, są w przedziale cenowym od 95 8 do 000 11 € (mówię o cenie kotła). Więc tam też: poniżej, uważaj na oszustwo (możliwe) i rozczarowanie (prawdopodobnie) !!! Wszyscy chcielibyśmy mieć dzisiejsze BMW za cenę 000L naszej młodości ...
0 x
Dirk Pitt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2081
Rejestracja: 10/01/08, 14:16
Lokalizacja: Isere
x 68




przez Dirk Pitt » 03/02/08, 13:51

bardzo dobra analiza did67
w rzeczy samej, omawiany kocioł Oertli jest adaptacją z dodatkowym palnikiem na pelety (chyba innej marki), ponadto regulacja wskazana przez Laurenta nie ma na celu sterowania zaworem trójdrogowym !!!!
z drugiej strony ma balon akumulacyjny o pojemności 750 litrów. Nie wiem, jak wyjście balonu jest regulowane do grzejników ???
Znalazłem doktora na jego kotle i myślę, że mogę mu pomóc, jeśli to tylko problemy z regulacją, ponieważ pogłębiłem temat na moim OKOFEN. (Niedaleko pełnej zimy, aby wszystko załatwić nienaganne parametry) instalator jest zadowolony z parametrów fabrycznych. ale tej zimy jest idealna, a zużycie wydaje się bardzo rozsądne (myślę, że mam mniej niż 3 tony na 110m² w Isere)
parametry fabryczne są wszechstronne, ale bardzo często źle dopasowane do konkretnych warunków.
i nie ma to mówić źle, ale gdy instalator go dotknie, bardzo często jest gorzej. Mam przykład na piecu na pellet edilkamin, który kupiłem z drugiej ręki i którego parametry zostały zmienione wbrew zdrowemu rozsądkowi (cały czas, bo nie grzał wystarczająco)
wygląda na to, że laurent68 na razie nie konsultuje strony ani swojego premiera, ponieważ nie odpowiedział na mój premier
0 x
Obraz
Kliknij mój podpis
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79362
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 03/02/08, 18:06

Uh, czy wiemy jaka jest nominalna moc kotła? Może to było (przewymiarowanie) ... ale w tym momencie to wykroczenie zawodowe.

W Twojej wycenie było oszacowanie rocznego zużycia lub przynajmniej musiałeś o to poprosić przed instalacją, prawda?
0 x
andre-34
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 31
Rejestracja: 06/02/07, 11:50

Pelety




przez andre-34 » 03/02/08, 18:48

Witam,

Czy ktoś może mi powiedzieć, co się rozprzestrzenia w atmosferze przez takie ogrzewanie?
Czy to tylko drewno, które już musi się kołysać
Zimą nie mogę już otwierać okien przy ładnej pogodzie ani wywiesić ubrań na dworze z powodu opalanego drewnem kotła sąsiada, który wszystko pali (kufel włączam dopiero o 15:16 / 18 ° C i tak się dzieje) nie przekracza XNUMX ° C)
A może w granulkach mogą znajdować się inne pozostałości, w tym kleje?
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79362
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 03/02/08, 19:11

Ralala, że ​​negatywne i bezpodstawne uprzedzenia dotyczące granulek ... oto artykuł o normach i właściwościach: właściwości i standardy pelletu

Ich produkcję uzyskuje się przez SPIEKANIE, dlatego 0 klejów lub spoiw.

Teraz nie ma pewności, że nie ma sprytnych małych (małych producentów), którzy umieszczają przetworzone odpady drzewne w swoich granulkach ...

Może się to zdarzyć, zwłaszcza w przyszłości, gdy wzrost popytu patrz temat Ceny pelletu

Tutaj przypomina mi się, że znałem „zielonego” który spalił stary parkiet ultra traktowany w swoim kominku tak dobrze ...
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 527