Internet ... pochłaniacz energii ENOOORRRME !!!

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
oliburn
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 181
Rejestracja: 30/01/07, 07:59
Lokalizacja: 33 Merignac

Internet ... pochłaniacz energii ENOOORRRME !!!




przez oliburn » 27/03/08, 08:00

o tak!!!
zapytanie w google............15w
globalny internet...........................14 elektrowni!!!!!!!!!!
Tyle samo energii zużywa wirtualna osoba w drugim życiu
niż Brazylijczyk (średnio)
za 20 lat Internet będzie zużywał tyle samo, co każdy inny
ludzkość!?!?
oraz konsultacje ws forum ile kosztuje eko? : Mrgreen:

miliard brązu !!!!!!!
0 x
Bądź swoją własną pochodnią, swoim własnym schronieniem, swoim własnym panem ... "
martien007
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 565
Rejestracja: 25/03/08, 00:28
Lokalizacja: Mars




przez martien007 » 27/03/08, 08:45

Brawo dla nas.

Wracam na Marsa.

za 20 lat Internet będzie zużywał tyle samo, co każdy inny
ludzkość!?!?
za 20 lat będzie miała złe oblicze, ziemię bez lodu na biegunach, z nadmorskimi miastami i portami najeżdżanymi przez wznoszące się morze.
Ostatnio edytowane przez martien007 27 / 03 / 08, 08: 48, 1 edytowany raz.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79119
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973




przez Christophe » 27/03/08, 08:48

Tak i wtedy

Musi to być powiązane z wytworzonym bogactwem... i brakiem emisji zanieczyszczeń, na które pozwala Internet...

W rzeczywistości to tak, jakbyś porównywał zużycie paliwa przez pełny autobus ze zużyciem samochodu osobowego. To bzdura, bo ważne jest to, na co ta energia pozwala, a nie jej wartość bezwzględna.

Stwierdzenie, że za 20 lat Internet pochłonie tyle, ile cała ludzkość, to obraz dziennikarzy takich, jakich lubią, ale którzy są całkowicie zmanipulowani, bo bazując na rozwoju Internetu w ostatnich latach (czyli zaczynając od NIC). ...

Wszystko to już omawialiśmy w innych tematach, takich jak: https://www.econologie.com/forums/internet-e ... t4946.html

Dla SL to z pewnością do bani, ale hej… musisz się dobrze bawić…
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79119
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973

Re: Internet... ENOOORRRME drenaż energii!!!




przez Christophe » 27/03/08, 08:51

oliburn napisał:oraz konsultacje ws forum ile kosztuje eko? : Mrgreen:


Nie bardziej niż jakakolwiek inna witryna....i w przeciwieństwie do innych, jeśli wszyscy odwiedzający zastosują się do naszych rad, przyniesie to ogromne korzyści w zakresie oszczędności energii... : Mrgreen: : Mrgreen:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Arthur_64
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 224
Rejestracja: 16/12/07, 13:49
Lokalizacja: Pau




przez Arthur_64 » 27/03/08, 20:17

I nawet jeśli zapotrzebowanie wzrośnie, nastąpi prawdziwy ruch na rzecz mniej wymagającego sprzętu, nawet w przypadku serwerów. Myślę, że ovh ma ofertę w tym smaku.

Ale powtarzając dość rozpowszechniony troll, mądrze byłoby również sprawdzić, w jakim stopniu nasze programy są zoptymalizowane (mam na myśli poziom kodu).

Ponieważ pomiędzy wersją mojego edytora tekstu "X" sprzed 10 lat a jego dzisiejszą wersją potrzebuję dużo mocniejszego komputera do jego uruchomienia, ale jaką funkcjonalność zyskałem?? To jest dalekie od proporcjonalności. Jest to szczególnie prawdziwe w Krosoft (znowu troll), ale problem występuje w mniejszym stopniu na GNU/Linux.

Jest to jednak możliwe (zobacz System operacyjny i programy wbudowane).

Już teraz, jeśli przekompilujemy wszystkie programy dla naszego roweru, możemy zużyć mniej zasobów.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79119
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973




przez Christophe » 27/03/08, 20:30

Arthur_64 napisał:I nawet jeśli zapotrzebowanie wzrośnie, nastąpi prawdziwy ruch na rzecz mniej wymagającego sprzętu, nawet w przypadku serwerów. Myślę, że ovh ma ofertę w tym smaku.


Jesteśmy dokładnie w OVh :)
Nie chodzi o to, że mają specjalne oferty ekologiczne, ale mają dość ekonomiczne zarządzanie swoim centrum danych, mówiłem o tym niedawno:
https://www.econologie.com/forums/ecosalle-d ... t5038.html

Arthur_64 napisał:Ale powtarzając dość rozpowszechniony troll, mądrze byłoby również sprawdzić, w jakim stopniu nasze programy są zoptymalizowane (mam na myśli poziom kodu).


Cóż, trwa wyścig o władzę, szczególnie ze strony kroO$oft i producentów procesorów wideo powiązanych z rozwojem, to jasne… ale jaki jest sens posiadania najnowszego systemu operacyjnego? Najważniejsze jest, aby mieć system operacyjny spełniający Twoje potrzeby. To samo tyczy się gier, o ile mi wiadomo, to wciąż CS, który każdego dnia skupia najwięcej graczy online... i jest oparty na grze z 1998 roku!! (O tak).

Vista w tym sensie to wielka bzdura...
-30% wydajności. na równoważnej maszynie w porównaniu do Xp...

Arthur_64 napisał:Ponieważ pomiędzy wersją mojego edytora tekstu "X" sprzed 10 lat a jego dzisiejszą wersją potrzebuję dużo mocniejszego komputera do jego uruchomienia, ale jaką funkcjonalność zyskałem?? To jest dalekie od proporcjonalności. Jest to szczególnie prawdziwe w Krosoft (znowu troll), ale problem występuje w mniejszym stopniu na GNU/Linux.


Cóż, nie wspominając o systemie operacyjnym i oprogramowaniu, przy takim samym zużyciu komputery PC są wciąż coraz bardziej wydajne....

Przynajmniej na poziomie procesora. Byłoby interesujące mieć podobną krzywą ewolucji (na przykład we FLOP/W przez 10 lat).

W przeciwnym razie, jak myślisz, jak możemy zdefiniować pojęcie „wydajności” w przypadku komputera PC?
0 x
Denis
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 944
Rejestracja: 15/12/05, 17:26
Lokalizacja: Rodan-Alpy
x 2




przez Denis » 27/03/08, 22:29

ponieważ znasz się na komputerze, na moim najnowszym (Vista : Evil: ) wyłącza się samoczynnie po pewnym czasie bezczynności, to świetnie, a kliknięcie myszką uruchamia się ponownie, zachowując strony w pamięci! (no cóż, czasami zamyka mnie to w pełni! To duży problem...), czy jeśli go sformatuję, aby odłożyć XP Pro, czy zachowam tę funkcję? czy to Vistat czy procesor kontroluje tę nową funkcję? Odwiedziłem mnie..de z licencją, ale prawdopodobnie ją usunę, jest zbyt tandetna, powiedziano mi, że się do tego przyzwyczajam, ale błędy nowej maszyny bez dodanego programu są skandaliczne, ja chciałem uprościć swoje życie, ale tak nie jest! : Evil:
0 x
Biały nie będzie istnieć bez ciemności, ale w każdym razie!


http://maison-en-paille.blogspot.fr/
Avatar de l'utilisateur
Arthur_64
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 224
Rejestracja: 16/12/07, 13:49
Lokalizacja: Pau




przez Arthur_64 » 28/03/08, 07:33

Jest to funkcja automatycznej hibernacji, która działa równie dobrze tylko w systemie Vista.

Być może istnieją narzędzia pod XP, które pozwalają to zrobić?

W przeciwnym razie możesz poczekać na Vista SP1... Może modyfikacje będą Ci bardziej odpowiadać!
0 x
Denis
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 944
Rejestracja: 15/12/05, 17:26
Lokalizacja: Rodan-Alpy
x 2




przez Denis » 28/03/08, 08:08

dziękuję, OK, w takim razie to zostawię! , bo jest ekonomiczny! to jedyna dobra rzecz!
0 x
Biały nie będzie istnieć bez ciemności, ale w każdym razie!





http://maison-en-paille.blogspot.fr/
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79119
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973




przez Christophe » 28/03/08, 10:02

Uh, jaka jest różnica w stosunku do rozszerzonego trybu uśpienia, który istnieje od Windows 2000????

Myślę, że Vista jest w dużej mierze nieekonomiczna, biorąc pod uwagę zasoby, które dodatkowo zużywa... na tę SAME świadczone usługi : Evil:

Użyj PM230, aby porównać 2 identyczne komputery...

Ale tutaj odchodzimy od Internetu...
0 x

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 307